Што антивирус користите?

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Го инсталирав вчера на една од моите виртуелни машини. Многу фино изглеа, само малце е поупростен од претходната верзија, али затоа има повеќе форми на заштита. Дефинитивно број 1!



Ај со среќа, да ти се множат вирусите и реинсталациите на Виндоуз:pos2:
ПА донегде е во право. Ако има добар фајрвол и користи проверен софтвер :) не му треба антивирус


п.с. за Нодот - вреди да се апдејтира? или не? да знам дали да го барам
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
ПА донегде е во право. Ако има добар фајрвол и користи проверен софтвер :) не му треба антивирус


п.с. за Нодот - вреди да се апдејтира? или не? да знам дали да го барам
Абе интересно изглеа ти викам, ке го возам 2-3 месеци на виртуелка па ако не праи проблеми ке го стаам наместо стариот.
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
1
imam instalirano F-Secure internet security 2007. dali e dobar i ako ne e koj preporacuvate
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
imam instalirano F-Secure internet security 2007. dali e dobar i ako ne e koj preporacuvate
Да ти кажам право немам многу познавање за овој антивирус али да ти препорачам гарант си ги погледал и другите постови на оваа тема најпопуларни се НОД 32 и Касперскито мислам па не би било лошо еден од овие два антивируса да си ставиш.Тоа е мој совет па ти си знаеш:)
 
Член од
11 ноември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
eset smart security. najbolji e ima firewall, antispam, antispyware i antivirus i sve detektira. ako sakate da si go testirate antivirusot idete na eicar.com ima testvirusi koi ne ti go unistuvaat pc-to tuku da si proveris dali ti funkcionira antivirusot pravilno i dali te zastituva
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
eset smart security. najbolji e ima firewall, antispam, antispyware i antivirus i sve detektira. ako sakate da si go testirate antivirusot idete na eicar.com ima testvirusi koi ne ti go unistuvaat pc-to tuku da si proveris dali ti funkcionira antivirusot pravilno i dali te zastituva
Ги фати сите 4.:nenene:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Никаков не користам.Треба ли некој обавезно да си ставам?...Мислам,досеа сум немал проблеми...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
AVG и добро се покажува до сега
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
никаков, за игри користам виндовс хр додека за интернет линукс
 
Член од
15 ноември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
BitDefender v11 Internet Security дефинитивно најдобар (според мене).. :wink:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Го инсталирав вчера на една од моите виртуелни машини. Многу фино изглеа, само малце е поупростен од претходната верзија, али затоа има повеќе форми на заштита. Дефинитивно број 1!
Realno gledano nodot e vo poslabata bransha na jaki antivirusi. Na prvo mesto bez konkurencija idat Kaspersky & BitDefender. 2rata bransha ja pocnuva Nod 32 so McAfee itn...Ali si go koristime NOD-ot zasto ne cica mnogu ram, jezda ne e najbrz za skeniranje ali so 512 ram mi e top :)! od vreme na vreme Ad-aware pushtam i se chistime nekako :)!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Realno gledano nodot e vo poslabata bransha na jaki antivirusi. Na prvo mesto bez konkurencija idat Kaspersky & BitDefender. 2rata bransha ja pocnuva Nod 32 so McAfee itn...Ali si go koristime NOD-ot zasto ne cica mnogu ram, jezda ne e najbrz za skeniranje ali so 512 ram mi e top :)! od vreme na vreme Ad-aware pushtam i se chistime nekako :)!

ХАХАХАХАХАХА Касперски!!!! Тоа друже не е ни антивирус бе, ништо не е. Бит Дефендерот е кул, ама не е на ниво со НОД32 и Симантек Корпорејт, уствари можда и е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom