Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.193
Поени од реакции
107.843
Шо ви е бе сакав да ми остане чиста 100ка , затоа бранев за 20. Незнам шо се чудите , плус минус 20-30 евра не ми менуваат ствар. По цел ден играм разни типови во живо во кладилница или онлајн , битно ми е на крајот на денот да сум во плус.
Ако размислуваш вака никогаш нема да си ќар. :) Утакмица се покрива во најлош случај ако сакаш да си го вратиш влогот, а во сите други случаеви да си во некаков ќар, дали со едниот или со другиот исход.

Имав еден случај пред месец дена кај мене на работа, еден лик чека една кошарка минус за 3000 денари негде со 500 уплата, и доаѓа да ја брани и ја става истата кошарка плус со Арсенал и не ми текнува уште една утакмица беше за 500 уплата 1500 добивка. Причина? Да му се исплатело бранењето, односно повеќе да ќарел. :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.655
Ако размислуваш вака никогаш нема да си ќар. :) Утакмица се покрива во најлош случај ако сакаш да си го вратиш влогот, а во сите други случаеви да си во некаков ќар, дали со едниот или со другиот исход.
Те сваќам се шо сакаш да кажеш , комотно можев да бранам појако и да бидам ќар без разлика на исходот али ја бркав 100ката чиста да дојде а бранењето беше колку да намалам евентуална загуба во случај кикс на Белгија. 10 евра се ништо во споредба со тоа шо можев да добијам , а да се ситнам за 2 иљадарки таму ќар not my style bro. :) Звучат нелогични математики оти се само дел од нив , во живо играв денес и солидно поминав па за тоа така бранев.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Huybrechts K. : Norris A. пикадо почнува 15:30 . Добар 1 треба да е овде а и коефициентот е одличен 1.75 , двајцата се добри играчи за нијанса хајбрејк е подобар изгуби пред 3 недели во УК опен 1/4 финалето токму од Норис кој играше на домашен терен тесно 10-9 и одтогаш нанижа уште 3 порази по ред али сите 3 порази му беа од играчи што се во врвот на овој спорт Ван гервен број 1 , Луис број 4 и Андерсон број 2 во светски поредок. Добро го почна овој турнир на стартот отвори со 6-1 па мислам дека денес би требало да го добие Норис во тесен меч .
Исто и Питер Рајт е сигурен 1 али 1.25 е коефициент на него.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не е можно да се толкави идиоти овие Кил .. ти ебам лузерската екипа никогаш немаат изгубено од хановер до сега и еве ги на добар пат се денес .. кретените 8 минути гол немаат дадено .[DOUBLEPOST=1490536354][/DOUBLEPOST]
Huybrechts K. : Norris A. пикадо почнува 15:30 . Добар 1 треба да е овде а и коефициентот е одличен 1.75 , двајцата се добри играчи за нијанса хајбрејк е подобар изгуби пред 3 недели во УК опен 1/4 финалето токму од Норис кој играше на домашен терен тесно 10-9 и одтогаш нанижа уште 3 порази по ред али сите 3 порази му беа од играчи што се во врвот на овој спорт Ван гервен број 1 , Луис број 4 и Андерсон број 2 во светски поредок. Добро го почна овој турнир на стартот отвори со 6-1 па мислам дека денес би требало да го добие Норис во тесен меч .
Исто и Питер Рајт е сигурен 1 али 1.25 е коефициент на него.
Влегоја и дветe Рајт 6-2 Хајбрејк 6-4 иако можеше и тој 6-2 да тепа ..
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2015
Мислења
378
Поени од реакции
169
  • Northern Ireland - Norway
  • 1
    Мислење? Вреди да се оди на поголема уплата?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.972
Поени од реакции
25.285
Dajte link da vidam koj rakometar kolku gola dal od EHF CL i od kosarkite od Panatinaikos i cibona imam.

Znam samo za Bielecki (Kielce) deka go fativ, +3,5 so 6 postignati gola.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Fala

Sum gi fatil. Da ne znaes od Cibona i Panatinaikos mi treba po eden kosarkar da vidam. Dokolku znaes pusti link
Не ... само најдов ова за задар Ramljak 23, Kovačević 17, Marinković 15, Barać 13. Па ако имаш некој од овие ..[DOUBLEPOST=1490550676][/DOUBLEPOST]Стерлинг и компанија мамицата мамина да ви ебам уште еден гол не знаевте до полувреме да дајте неписмени едни !! Screenshot_1.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom