BNP PARIBAS OPEN INDIAN WELLS 2017

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.729
Де бе некој да ми објасни шо тенсиер е овој Јазири ?? Никогаш го немам гледано, само му ги пратам резултатие и дечково си гази на последните турнири. лол

Јазири, Тунис. xD
Челенџер играч, со 5-6 кг вишок, одличен форхенд и систем на игра која е доста заебана за доста тенисери, нарочито за невротици од типот на Ѕверев, Киргиос и компанија. Воглавно он за мене е трол, знае да губи од многу послаби тенисери а неочекувано да добива некои мечеви.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
Kakva maestralna igra na Federer, sekoja chest. :cuc:
Sinokja i Nadal u top forma kje go srkneshe od ovoj Federer, da ne se prajme mutavi deka Nadal izigral losho i shto ti znam, ednostavno vo momentot tolku mu e znaenjeto i silata, isto kako i na Djokovic..
Vecher ne ochekuva dobar tenis od grkot i Federer, ma da motivacijata da igrash protiv Nadal i sega vo ovoj duel nema da e ista, pa ne isklucuvam moznost i da dobie grkot.




I fala kurac deka posle nekolku godini gledame drugi teniseri vo zavrshnica, a da ne se toa Nadal, Djokovic, Marej.
Ovoj posledniot ko broj 1 nikoj ne go esapi 2%, da izgubeshe eden od Djokovic, Nadal ili Federer dodeka bea na broj 1 pozicija, kje se zboreshe so denovi.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Роџер во полуфинале.

 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Нишикори?
Не знам кој е поголема брука од кого.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Најголема превара на денешниот тенис...

К Е И Н И Ш И К О Р И
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Федерер - Вавринка во финале :)
И то...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
6 месеци пауза

Освoен АО после 5 години пазуа од победи на слемови вс најголемиот ривал и човекот кој го доминираше толку долго

Освоен IW, победувајќи го повторно Надал!? и Станимал - воедно 90-ка, без изгубен сет!

Се ова на без малце 36 години???

tumblr_mrzpdlZCHe1qksc64o4_250.gif

:cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.917
Поени од реакции
7.581
Kaко игра овој Федерер секоја му чест. Смирено фино, без нервози, нема кршење рекети :aplauz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom