Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.319
Бранење на Дпмне пред ЕУ, во замена за бегалски кампови.
Зошто да го бранат Грујо, кога Зајко нема проблем да прифати и 100 милиони мигранти само да стане премиер.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Само 15 страни сте напишале без мене, слабо, многу слабо!

Сега сакам инфо од некој вистински човек, од колку почнуваат протестите, кој смее да оди на нив, дали има организиран превоз од останатите градови, дали се делат сендвичи, дали смее да се користи поликолор, колку време траат протестите и НАЈВЛАЖНОТО дали одат убави женски на протестите??????????????[DOUBLEPOST=1488806769][/DOUBLEPOST]И оваа водеме со 74 гласови или 49,3%, сепак имало Македонци на форумот, не само продадени души.
Друже каде живееш во моментов?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Зошто да го бранат Грујо, кога Зајко нема проблем да прифати и 100 милиони мигранти само да стане премиер.
Колку сте најјаки. Абе само што некој ќе спомне што договорил Груевски и како изгледа тоа кога клопчето се одмотува, прв аргумент е, ама Зајко сто пати полошо ќе направи.

Која беда од луѓе. :D[DOUBLEPOST=1488807340][/DOUBLEPOST]
Друже каде живееш во моментов?
И ова е многу битна работа да се знае. Пола од патриотиве тука што се најзагрижени за мајка Маќедоња и за одбрана на татковината може да ги читаш во подфорум дијаспора кај што поздрави и честитки си праќаат од Германии, Австралии и Америки.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
3 саатот попладне. Во државава штама.

 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.319
Друже каде живееш во моментов?
Во Македонија, само бев малку повеќе зафатен последниве неколку недели.
Колку сте најјаки. Абе само што некој ќе спомне што договорил Груевски и како изгледа тоа кога клопчето се одмотува, прв аргумент е, ама Зајко сто пати полошо ќе направи.

Која беда од луѓе. :D
За што го подржуваат странците бе, за да донесе демократија или да работи што ќе му кажат, му кажаа да и даде се на албанците и он нема никаков проблем со платформата.
И ова е многу битна работа да се знае. Пола од патриотиве тука што се најзагрижени за мајка Маќедоња и за одбрана на татковината може да ги читаш во подфорум дијаспора кај што поздрави и честитки си праќаат од Германии, Австралии и Америки.
И јас се мислам дали да отидам некаде или не, Швајцарија ми е најпривлечна, ама незнам јазик, заборавиле македонскиот да го направат официјален.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Ме интересира кои се аргументите и можните објаснувања на Груевистите на форумов за фактот дека грчкиот министер Никос Коѕијас е еден од главните лобисти на Груевски.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.319
Ме интересира кои се аргументите и можните објаснувања на Груевистите на форумов за фактот дека грчкиот министер Никос Коѕијас е еден од главните лобисти на Груевски.
Тој за надворешни ли беше,
незнам каде лобирал, ама логично размислување би било, ако е за мигрантите не сака милионски камп во соседството, ако е во врска со албанците, се знае зошто, во Грција се проценува дека има 1,4 милиони такви, и ако и се дадат невидени права овде, ќе и остане само Грција од парчето голема Илирида.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Во Македонија, само бев малку повеќе зафатен последниве неколку недели.

За што го подржуваат странците бе, за да донесе демократија или да работи што ќе му кажат, му кажаа да и даде се на албанците и он нема никаков проблем со платформата.

И јас се мислам дали да отидам некаде или не, Швајцарија ми е најпривлечна, ама незнам јазик, заборавиле македонскиот да го направат официјален.
Мислев каде во Македонија, во кој град, кое маало?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Тој за надворешни ли беше,
незнам каде лобирал, ама логично размислување би било, ако е за мигрантите не сака милионски камп во соседството, ако е во врска со албанците, се знае зошто, во Грција се проценува дека има 1,4 милиони такви, и ако и се дадат невидени права овде, ќе и остане само Грција од парчето голема Илирида.
Значи не е логично дека го подржува оти поради таков антички националист премиер, позицијата на Грција е посилна и евентуално ќе направи отстапки за нација и јазик и името, туку пологично ви е дека се плашел од Албанците. Истата таа Грција има 120 илјади армија и 600 авиони авијација. Може да ги срамни со земја Македонија Албанија и Косово за три дена.
Добра логика друже.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе кој го врти овој лудаков, дај не му прајте муабет ќе го снема за некој ден, сигурно нема сам со себе муабет да праи иако се очекува тоа. Земал се праи смешен а не одговара тоа што го прашуваат, единствен одговор му е дека и Заев можел полошо, Сдсм правеле полошо. Кој те ебе бе лудак еден чипиран
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
можеби не се муџахедини, можеби се четници. Не мора да значи дека секој кој има мрсна брада и коса, чита куран и сечи глави, можеби чита библија и сечи глави.
Не ги суди луѓето по изглед
Ами ако се „кумити“? Сосе „војводи“.[DOUBLEPOST=1488809962][/DOUBLEPOST]
Само 15 страни сте напишале без мене, слабо, многу слабо!

Сега сакам инфо од некој вистински човек, од колку почнуваат протестите, кој смее да оди на нив, дали има организиран превоз од останатите градови, дали се делат сендвичи, дали смее да се користи поликолор, колку време траат протестите и НАЈВЛАЖНОТО дали одат убави женски на протестите??????????????[DOUBLEPOST=1488806769][/DOUBLEPOST]И оваа водеме со 74 гласови или 49,3%, сепак имало Македонци на форумот, не само продадени души.
.. и дали треба да се носат кондоми?
 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.319
Мислев каде во Македонија, во кој град, кое маало?
Да не сакаш и матичен број...
Значи не е логично дека го подржува оти поради таков антички националист премиер, позицијата на Грција е посилна и евентуално ќе направи отстапки за нација и јазик и името, туку пологично ви е дека се плашел од Албанците. Истата таа Грција има 120 илјади армија и 600 авиони авијација. Може да ги срамни со земја Македонија Албанија и Косово за три дена.
Добра логика друже.
Број на армија не игра улога, уште и 3 дена тоа што си го пишал, Грците ќе ти позавидат,
кога ќе разбереш дека Македонија не е никаква закана за Грција, ниту воено ниту економска или незнам каква, на Грција и е сеедно како ќе се викаме, но не сакаат да прифатат дека постои народ МАКЕДОНЦИ оти и самиот знаеш зошто,
друго викаш ќе прифатил Грујо промена, ама 10 години не прифати, додека Зајко, Фрчко, Шеќеринска..... немаат никаков проблем да го променат името и за 6 месеци да влеземе во НАТО, ако тука се додаде и уцената на Рама пред некоја година дека ќе ставел вето ако не се исполнило незнам што, ќе дојдеме до заклучок дека СДСМ нема никаков проблем да го смени името, нема никаков проблем на албанците да и даде се живо, нема никаков проблем да краде, нема проблем да прифати мигранти (се сеќаваме на плачењето на соросоидите кога ја затворија границата),..., нема што нема да продаде.
Кој те ебе бе лудак еден чипиран
Не се невирај пак сум помалку од тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom