Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
...не веруам, прво не те растревожија оние 200.000, второ дома немаш скорпион :)
Имам бе и тоа два!
Lovedrive од 1979 и Virgin killer oд 1976[DOUBLEPOST=1488798335][/DOUBLEPOST]
Плус, што се 3000 терористи за 80,000 во секој момент спремни антички ќосиња? За доручек ќе бидат изедени.
рачунај во тие 3000 имаат и готвачи, магационери, писари, музичари, пожарникари, шофери, правници, доктори и аптекари... се на се дали се 500 баш онака борци, а и од нив не се сите спремни во ист момент да се борат, некој болен некој пратен на друг положај, некој спие пошто цела ноќ стражареше, некој пуштен дома на отсуство... се на се од 200-300 максимум можат да припукаат
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Еве не знам ама зачестени се регистрации од IP адресата на владе.. :(
е де можи имаат еден компјутер во селото, сместен во кооперацијата
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.305
Поени од реакции
17.118
тие не се ни на листа на терористички организации пошто се водат како опозициски сили кои се борат против исламскиот режим во Иран
Секоја вооружена групација која по пат на недемократски методи се бори против власта и е поддржана од САД според дефиниција не е терористичка организација. Исто како во Сирија ситуацијата, каде опозицијата веќе 5 години се бори против легално избраната власт.

Да не се користам со речникот на паторот, но мислам дека тука се работи за инжинеринг на умот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Секоја вооружена групација која по пат на недемократски методи се бори против власта и е поддржана од САД според дефиниција не е терористичка организација.
самата група има за цел да го урне режимот во Иран а не да го носи Ахмети на власт.
Освен ако влада со Заев на чело не е клучна за развој на политичката ситуација во Иран не би знаел шо би била причината да Ирански опозиционер гине во Кумановско
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Колку треба да си ретард за да правиш јузери само за да гласаш на небитна анкета на форум. Тоа е поретардирано и од филмовите на Тома и од приказните на Бачето.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.305
Поени од реакции
17.118
самата група има за цел да го урне режимот во Иран а не да го носи Ахмети на власт.
Освен ако влада со Заев на чело не е клучна за развој на политичката ситуација во Иран не би знаел шо би била причината да Ирански опозиционер гине во Кумановско
Јас имам антипатија кон се што се нарекува Муџахедин и нормално е да се осеќам загрозен кога некоја таква замастена брада ми се шета во комшии, на покана на комшијата. Тогаш силно би се осеќал, во најмала рака, сомничаво, во намерите на мојот комшија.

Али ок е, депонија како Албанија и амерички подлизурко, мора да е секогаш во состојба се да прими, без да прашува за типот на срањето кое го прима лизгачки низ грло без голтање.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Јас имам антипатија кон се што се нарекува Муџахедин и нормално е да се осеќам загрозен кога некоја таква замастена брада ми се шета во комшии, на покана на комшијата. Тогаш силно би се осеќал, во најмала рака, сомничаво, и во намерите на мојот комшија.

Али ок е, депонија како Албанија и амерички подлизурко, мора да е секогаш во состојба се да прими, без да прашува за типот на срањето кое го прима лизгачки низ грло без голтање.
не се плаши
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.305
Поени од реакции
17.118
Тоа е поретардирано и од приказните на Бачето.
За ова баш се сомневам дека е баш така.[DOUBLEPOST=1488799405][/DOUBLEPOST]
не се плаши
Таман работа, имам такви нинџи кои секојдневно ги гледам во маало, благодарение на тоа што ВМРО не е на власт веќе 10 години туку овие предавнициве - како што еден форумски благородник тука пишува. Али кога ќе доат на власт, ќе им ја ебат мамата на нинџите и муџахедините.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
За ова баш се сомневам дека е баш така.[DOUBLEPOST=1488799405][/DOUBLEPOST]
Таман работа, имам такви нинџи кои секојдневно ги гледам во маало, благодарение на тоа што ВМРО не е на власт веќе 10 години туку овие предавнициве - како што еден форумски благородник тука пишува. Али кога ќе доат на власт, ќе им ја ебат мамата на нинџите и муџахедините.
можеби не се муџахедини, можеби се четници. Не мора да значи дека секој кој има мрсна брада и коса, чита куран и сечи глави, можеби чита библија и сечи глави.
Не ги суди луѓето по изглед
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.361
Коа ти зборев јас.
Џабе ти е зборање ко немаш врски на форумот.
Да си беше тука колку што сум јас можи ке знаеше некој повлијателен вака ти останва само да збораш. Што би рекле кучињата лаат , караванот си врви.
За банирање да не ни прајме муабет.
А рачунај пак ако ти пријавував мислења. Ке те јадеше матната многу оддамна зато :cenzura:[DOUBLEPOST=1488800721][/DOUBLEPOST]
Еве не знам ама зачестени се регистрации од IP адресата на владе.. :(
И ?
Демек можеш нешто да направиш околу тоа ?
Кај што има сила нема правдина ;)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Џабе ти е зборање ко немаш врски на форумот.
Да си беше тука колку што сум јас можи ке знаеше некој повлијателен вака ти останва само да збораш. Што би рекле кучињата лаат , караванот си врви.
За банирање да не ни прајме муабет.
А рачунај пак ако ти пријавував мислења. Ке те јадеше матната многу оддамна зато :cenzura:[DOUBLEPOST=1488800721][/DOUBLEPOST]
И ?
Демек можеш нешто да направиш околу тоа ?
Кај што има сила нема правдина ;)
Те молам немој да одиш со анкетава кај Заев, срце ќе го удри.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
не мора да значи ете во 1991 почнавме без крвави процеси само треба мудар и смирен водач кој нема да повикува на национална хистерија и на омраза.
И нема да ги распродава националните интереси како да е државата нивата од мајка му.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom