Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Многу е јак брат сега ја гледав Telesync верзијата со висока резолуција, за на 15 инчен лаптоп топ е, кој ќе чека кино или блуреј.
Успешно ја продолжуваш низата на несменшни постови предизвикувајќи и создавајќи реплицирање.
Само се надевам дека ќе испадне попаметен и нема да ти го пружи тоа задоволство и внимание које го бараш.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Во и 15 сега на мтв Underworld, со врколаците делот. Ќе си го гледам, супер за толчење време ми е.[DOUBLEPOST=1174409432][/DOUBLEPOST]Captain Fantastic добар. Ми го руши филмот филмот кога накрај пееја песна од GNR. Па добро бе мајка му стара, на толку фантастична музика, форсирам од мочковците :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Успешно ја продолжуваш низата на несменшни постови предизвикувајќи и создавајќи реплицирање.
Само се надевам дека ќе испадне попаметен и нема да ти го пружи тоа задоволство и внимание које го бараш.
Не барам внимание ниту да ми реплицира он. Ако сакав повеќе да продолжам да дискутирам со него за тоа, ќе му пишев приватна порака.
Постот не беше наменет да биде смешен туку само уште еднаш сакав да потенцирам колку сум против скринери.
Попаметен од мене у старт не може да биде некој што гледа скринери на 15 инчен лаптоп.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Во совршен свет Manchester By The Sea добива Оскар за најдобар филм. Филмиште! Од глумата, до сценариото, до самите локации и музиката.
Се сложувам, маестрална драма. Единствена забелешка ми е што на моменти можеби беше малку досаден.

Не верувам дека има големи шанси во категоријата најдобар филм ама за режија или сценарио секако дека е сериозен кандидат.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
6/6 Каква серија мислев ќе ги направам 7 али доста се сеа го довршувам шестиот

The Day The Earth Stood Still-1951Тоа е тој момент каде да се соберат сите претседатели на едно место Москва или Вашингтон тоа е главниот момент зошто не биде на пример у босилево ајде бе зошто да не пораката на крајот беше јасна

Christmas in July 1940- "If you can't sleep at night, it's not the coffee, it's the bunk."

Rudy (2003)-Спортска драма ме густа

One False Move-Трилерче лабавко :P

99 River Street 1953-Ова е тоа само да ви кажам сцената у театарот БЕШЕ НЕНОРМАЛНА кратко слатко тие се тие ноири кој ги обожавам 90 минутно вадење од гаќи форумов има настинка инаку ќе дорипав одма да пишам откако ја видов сцената :love:

анд тхе ласт оне The Age of Adaline (2015) Све живо и диво надживеа :ROFLMAO:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Од сите филмови во 2016-та, а и од сите номирани за Оскар (освен Манчестер, ќе го гледам допрва. А изгледан ми е и Ла Ла Ленд, добар филм, многу добар, но никако за Оскар, извинете што не ја споделувам истата импресија со поголемиот дел од подфорумов) наjдобар впечаток ми остави ,,Hacksaw ridge''.
О-д-л-и-ч-е-н филм. Ќе биде навистина штета доколку не добие златна статуетка, или статуетки.

Мел Гибсон, освен што се пијанчел и тепал жени, знаел да направи вакво филмско парче. Браво.
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.331
Мене па тој ми беше онака. Убав филм, ама филмиште или најдобар годинава не. Првиот дел ептен ми беше онака, да беше цел филм скоцкан како вториот дел, ќе ми беше може во најдобрите.

Јас најмногу се поврзав со Fences, мада имам уште едно 13 што планирам да ги изгледам, па да си извадам крајни впечатоци. За Ла Ла Ленд верувам дека е добар, ама него ќе го прескокнам. После искуството што го имав во клубот со еден мјузикл, доживотно се откажувам од мјузиклите. Може само уште еден мјузикл да изгледам дур да умрам, ама местото му го чувам на еден мјузикл со Марлон Брандо :(
Од сите филмови во 2016-та, а и од сите номирани за Оскар (освен Манчестер, ќе го гледам допрва. А изгледан ми е и Ла Ла Ленд, добар филм, многу добар, но никако за Оскар, извинете што не ја споделувам истата импресија со поголемиот дел од подфорумов) наjдобар впечаток ми остави ,,Hacksaw ridge''.
О-д-л-и-ч-е-н филм. Ќе биде навистина штета доколку не добие златна статуетка, или статуетки.

Мел Гибсон, освен што се пијанчел и тепал жени, знаел да направи вакво филмско парче. Браво.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Hacksaw на скринери е или излезе нешто подобро.
Инаку изглзе снимка за Arrival, за вие што не бевте ставени у фб групана.

Едит: Повеќе очекував од Пристигнувањево, не дека беше лош, можеби требаше во кино да се гледа за подобро искуство, ама сепак, од страна на приказна мислев дека нешто повеќе ќе понуди.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.331
Manchester by the sea.
Можеби сум единствениот човек на планетата што ќе го каже ова за филмот, може е и до мене, појма немам да препознаам добар филм, можеби го гледав површно или не му ја видов убавината, може па и премногу очекував од него, ама ова за мене беше најслабиот филм од сите номинирани што ги изгледав до сега. Долги два саати филм за еден тажен човек. Низ цел филм бев во очекување да се деси нешто, да видам зошто се номинациите, зошто е фаворит за главна улога... И ништо, заврши филмот.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Вечер ќе го гледам La La Land, после тоа и официјално ќе можам да го исплукам.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
New York City: an architectural jungle where fabulous wealth and the deepest squalor live side by side. New York is the busiest, the loneliest, the kindest, and the cruelest of cities - a murder a day, every day of the year and each murder will wind up on my deak.

Сакам три работи
1.Мантил
2.Шешир
3.Временска машина:place:[DOUBLEPOST=1486159910][/DOUBLEPOST]
И мислам дека некој филмови од 40-50-60та се бољи од денешниве срања кога гледам филмови како double indemnity,vertigo,citizen kane,12 angry men,It's a Wonderful Life,The Third Man,The Apartment,rififi,white heat и да не ги редам уште да,а сеа да се прерфлиме на холивуд и на тоа на нивни пример 100 извадени филмови колкав процент вредат ај еден просек да извадиме поголемиот дел се шлагерски сега јеста да има напредок и сето тоа ама филмовите од 40-50-60 се за почит и тука нема дебата не дека почнало сето од нив не дека се почетокот тука колку се добри оргинални креативни одлилчни идеји кој ден денеска тешко ги гледаме


[DOUBLEPOST=1406056382][/DOUBLEPOST]




whatto,22 јули 2014

i'm proud of you kid
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom