Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Дали некој знае програма за вметнување на превод во филм кој потоа снимен на двд би го читал двд плеерот заедно со преводот.Фала однапред
 
P

Princ

Гостин
Дали некој знае програма за вметнување на превод во филм кој потоа снимен на двд би го читал двд плеерот заедно со преводот.Фала однапред
двд плеерот би требало да го чита преводот без вметнување со некоја екстра програма. Доволно е филмот и преводот исто да се викаат. Пример
Филмот: Nekojsi film.avi
Преводот: Nekojsi film.srt (или која и да е екстензија да е преводот)

Фајловите еден до друг се режат на двд и би требало автоматски да ги прочита.
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
двд плеерот би требало да го чита преводот без вметнување со некоја екстра програма. Доволно е филмот и преводот исто да се викаат. Пример
Филмот: Nekojsi film.avi
Преводот: Nekojsi film.srt (или која и да е екстензија да е преводот)

Фајловите еден до друг се режат на двд и би требало автоматски да ги прочита.
Probav taka ama ne saka,mene mi kazaja deka imalo nekoja programa.Fala sepak
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Probav taka ama ne saka,mene mi kazaja deka imalo nekoja programa.Fala sepak
Пример филмот ти се вика SAW ( :) )

Ќе си напраиш фолдер, нека се вика како било.
Во фолдерот ќе го ставиш филмот (Saw.avi) и преводот (Saw.srt) Преводот и филмот може да се и други формати, али битно исто име да имаат. После пушти го само филмот, би требало да има превод. Може и да е потребно да притиснеш SUBTITLE од далинското за DVD Player-от.

Друг начин:
Го ставаш цедето во DVD-Player-от. Одиш на преводот и стискаш ENTER или SUBTITLE и во горниот дел на екранот ќе ти се појави нешто да ти каже дека преводот е вклучен или вметнат. После одиш, го пушташ филмот, и ако нема превод, пробај стисни SUBTITLE од далинското па види што ќе биде.

Ако и вака ништо не бива, можеби DVD-Player-от чита само одредени формати на превод (.txt .srt. sub.....) или нешто не правиш како што треба.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Дали некој знае програма за вметнување на превод во филм кој потоа снимен на двд би го читал двд плеерот заедно со преводот.Фала однапред
Ако плеерот не ти чита divx, можеш да пробаш со converxtodvd, има таму subtitles, ќе стиснеш десен клик и add subtitle. Само ќе треба да чекаш да се енкодира пред режење. Ако имаш слаб компјутер ќе се изначекаш.:)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ако ова е правата тема барам и ја софтвер за одделување на звукот од клип на пр да ја извадам само песната од видео спот
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Eden drugar mi kaza deka imal rapidshare downloader moze li nekoj da mi kaze kako i od kade da simnam takva rabota?
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
ако ова е правата тема барам и ја софтвер за одделување на звукот од клип на пр да ја извадам само песната од видео спот
Ima edno programce se vika Video MP3 extractor...mn lesno za upotreba probaj go..:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ако ова е правата тема барам и ја софтвер за одделување на звукот од клип на пр да ја извадам само песната од видео спот
Симни си го Тotal Video Converter. Се има во него.

Eden drugar mi kaza deka imal rapidshare downloader moze li nekoj da mi kaze kako i od kade da simnam takva rabota?
И што ќар ако го имаш тој програм кога немаш Premium Account? :toe:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Eden drugar mi kaza deka imal rapidshare downloader moze li nekoj da mi kaze kako i od kade da simnam takva rabota?
Друже, се надевам дека ace_elemeNt ти завршил работа... Како и да е, сакав да кажам (можда и знаеш за ова) имаш и опција да пребаруваш низ Rapid Share

* Rapid Share Searching.

====================================================

Да не зане некој добар .pdf конвентор ? Поточно, текстот што ми е напишан во Word да можам да го зачувам како .pdf формат ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom