Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
^ Се надевам дека се шегуваш.

Инаку деновиве би требало да го пиЧам Touch of Evil..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Помина и Sin City :icon_lol:

Јас не знам кој ќе победи, ама ако Казабланка не ми се појави до крајот на листава, многу лута ќе ви бидам! :place:
Затоа и пишав дека ќе победи некој таков нонсенс филм, Sin City топ 50. :shook:

Легендата вели некогаш постоела некоја листа на која не ѝ била најдена замерка.
Филмски каталог за тапчовци?
На таа листа требаше да и се напраи vol.2 а не ова Сунгер Боб листава. :icon_mrgr:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.085
Kirk Douglas fête ses 100 ans !

еве еден понепознат но мошне интересен вестерн од 1961, со Рок Хадсон, Кирк Даглас и Дороти Мелон... го гледав на времето во кино Братство на Битпазар ....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Збориме за листи во кои редоследот е битен.

Глеаш, и фали нешто на листата.
Па добро и фали, за овие 5 години има барем по еден филм од секој жанр што би влегол у категориите плус за тие што немало место тогаш.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.260
Поени од реакции
85.007
Allied и не ми беше нешто посебно. Можда ќе лапа номинација за оскар за костимографија и такви ствари, али се на се има многу подобри филмови што може да ги гледате. Штета, имаше потенцијал на хартија ама..јок.
 
B

Blade Torch

Гостин
За The age of Shadows нема превод уште, а?
Цела концепција ми се разруши :(
(ако има - пп, наградувам со допаѓања)
 
G

grande-juve

Гостин
За The age of Shadows нема превод уште, а?
Цела концепција ми се разруши :(
(ако има - пп, наградувам со допаѓања)
http://www.opensubtitles.org/mk/subtitles/6814964/the-age-of-shadows-en
само англиски има, ама не знам дали пасува.. ја избришав вчера снимката зашо сецка минимално цело време
Allied и не ми беше нешто посебно. Можда ќе лапа номинација за оскар за костимографија и такви ствари, али се на се има многу подобри филмови што може да ги гледате. Штета, имаше потенцијал на хартија ама..јок.
на хартија: ww2, шпиони, романса, градот Казабланка, спомнување на Париз.. едино ми отвори апетит за Казабланка да го изглеам по 6ти пат :D. А не почна лошо, првата половина ок си беше, али после почнаа со тоа лошото холивудско. Едино Мариончето беше без грешка.[DOUBLEPOST=1481401866][/DOUBLEPOST]@Blade Torch а бе не лајкувај не си троши време за џабе :D
 
Последно уредено од модератор:

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.569
Поени од реакции
33.839
За The age of Shadows нема превод уште, а?
Цела концепција ми се разруши :(
(ако има - пп, наградувам со допаѓања)
i mene mi se skrsi film, i ja site 3 korejski gi gledav po red, za na kraj ovoj bas nominiraniot da ne moev

ja primeti nekoj harry potter referencata u miss peregrines home for peculiar?
loop u londons tunnel :D

prosek filmot, ama eva green popopoppppoooooooooo... burton obavezno u sleden da ja zima, ako planira da se vrakja nazad, poslednite filmovi site mu se edvaj prosek.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom