Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

B

Blade Torch

Гостин
Богами каков крај извади режисеров на Arrival :cuc: Убаво филмче за дискусија, може да се стави во една подзаборавена тема.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Почетната и крајната нумера се на Max Richter на кој свршував од The Leftovers минатата година ова време.

Си ми го читал долгото и опширно review на LB.


Евреј до евреј бе.
Не се гледа филмов во вторник.
Евреи.








Чекајте малку, ја го глеав со бесплатна карта од роденден :DDDDDD
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
И јас го гледав вечерва, под силни импресии. Најдобриот на Денис, дефинитивно. Музиката на
Jóhann Jóhannsson :place::place:

Иначе има неколку емотивни моменти, за момент ме потсети на Interstellar. Во секој случај маестрално направено.

2016 фајнест засега:

I Daniel Blake
Arrival
Captain Fantastic
The Pearl Button
The Handmaiden
Hunt for the Wilderpeople не ти се допадна или го немаш уште гледано?

Најдобри:
Hunt for the Wilderpeople
The Handmaiden
Everybody Wants Some
Captain Fantastic
10 Cloverfield Lane

Најлоши:
Ghostbusters 2
A Hologram for the King
Independance Day: Resurgence
The Legend of Tarzan
Pride and Prejudice and Zombies

Arrival не ми е гледан сеуште :S
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Hunt for the Wilderpeople не ти се допадна или го немаш уште гледано?
Гледан, одличен. Според Letterboxd листата ми следуваат:

6. Hell or High Water
7. Hunt for the Wilderpeople
8. A Bigger Splash
9. Demolition
10. Midnight Special

Ќе има доста промени овие два месеци, многу веројатно да оваа петорка ја снема :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.824
Поени од реакции
33.722
Се сеќавате на David Ehrlich од лани? Тоа е новинарот од Indiewire што ги објавува video countdown-ите со најдобрите филмови од годината, За тие што не се сеќаваат, еве линк до мислењето од јануари 2016, но за жал ланското видео е тргнато, не постои. Епа еве го неговото годинешно одбројување со 25-те најдобри филмови за 2016. Пак некои чудни избори, но пак е за уживање:

 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Се сеќавате на David Ehrlich од лани? Тоа е новинарот од Indiewire што ги објавува video countdown-ите со најдобрите филмови од годината, За тие што не се сеќаваат, еве линк до мислењето од јануари 2016, но за жал ланското видео е тргнато, не постои. Епа еве го неговото годинешно одбројување со 25-те најдобри филмови за 2016. Пак некои чудни избори, но пак е за уживање:

2015
2014
2013

:ајнапиво:
 
B

Blade Torch

Гостин
Го гледав Сомерзби.
Настрана што, како филмот. Туку не ми се веруваше дека Џоди Фостер била толку убафка на филм :love:
Блеска!
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
@Anon е непослушен и го гледал Westworld оригиналот, наместо да ја почне серијата.
Анон да знаеш дека ако филмот завршува исто како финалето на сезонава, многу си се заебал.
Јас инаку не го гледав до сега за да не се спојлнам, ама сега ќе му седнам :love:
 
B

Blade Torch

Гостин
Ми се одеше на Кејт Бекинсејл во кино да ја испоштовам, ама гледам слаба стартна оцена, а и за 90 минути да им давам 300денари, ај не.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Ми се одеше на Кејт Бекинсејл во кино да ја испоштовам, ама гледам слаба стартна оцена, а и за 90 минути да им давам 300денари, ај не.
6.3 на imdb е океј оцена. Посебно што е вамп акција. Мислам дека највисока оцена за тој жанр на странава ти е 7.1 на Блејд.

Инаку и јас се мислев на појдам на тој, али се премислив. Kој дел ти е најслаб од четириве? (доколку си ги изгледал сите). :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ова е еден од тие денови:

Станав рано сабајле накај 09:40 И

-The Interview
-Bridge to Terabithia
-Broken
-Detachment
-The Poseidon Adventure
-Little Manhattan

Тргнав завеса накај 14час на 30 секунди бев уништен :pos:ама зимата секоја година ми го носи ова + сега ми почнува и сезоната за црно бели филмови се надевам од 2017 многу повеќе ќе се фокусирам на 30-40-50-60 години ооооо да да ќе заборавев уште малку и ќе почне Филмскиот фестивал "whatto'' Сеуште е во подготовка планот за овогодинешниото издание за овој престижен и реномиран фестивал се надевам сите сте возбудени за подетални информаци ќе бидете наскоро информирани

Со Почит,whatto.

 
Последно уредено:
B

Blade Torch

Гостин
6.3 на imdb е океј оцена. Посебно што е вамп акција. Мислам дека највисока оцена за тој жанр на странава ти е 7.1 на Блејд.

Инаку и јас се мислев на појдам на тој, али се премислив. Kој дел ти е најслаб од четириве? (доколку си ги изгледал сите). :D
Секој дел како што излегува е послаб и послаб. Така ќе биде/е и во случајов. Стартна 6.3, значи накај 5.5 ќе отиде реално :(. Ама и 3.0 да му е оцена ради Кејт ќе го испоштувам пак бе!

 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Секој дел како што излегува е послаб и послаб. Така ќе биде/е и во случајов. Стартна 6.3, значи накај 5.5 ќе отиде реално :(. Ама и 3.0 да му е оцена ради Кејт ќе го испоштувам пак бе!

Мене искрено оној со Ликаните ми беше најслаб. :)
За срцка, срцка си е Кате во костимчето, ама Блејд ми е најмадафака од сите вамп ловци. :D
Ни Мила не може со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom