Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Другпат немој толкави големи зицери без наплата да ги споделуваш.
Браво. Намерно го пишав тука, за да те натерам тебе да го пишеш и да те заебам, не дека и јас го играв типот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Браво. Намерно го пишав тука, за да те натерам тебе да го пишеш и да те заебам, не дека и јас го играв типот.
Добитен ти е типот на он лајн кладилниците. Јас го имав одиграно. Нерешено на кошарка може да има само кај нашите кладилници.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.644
Добитен ти е типот на он лајн кладилниците. Јас го имав одиграно. Нерешено на кошарка може да има само кај нашите кладилници.
Па тука највише “крадат“ и добиваат нашите кладилници, со тоа нерешено на ракомет и кошарка.

За денес Реал Потоси - Гуабира 3+. Во понеделникот овие Гуабира играа против Национал потоси и нели ја фатив 2 у 1 и ја гледав утакмицата. Послабо нешто од нив немам видено, а згора на тоа голманот кој патем бранеше како пореметен и им беше најдобар играч доби црвен и нема да брани, а и напаѓачот им доби црвен. Може и 1 и 3+ да се изигра овде. Домаќините да бидам искрен ги немам гледано, али статистички го газат секој можен противник дома, чим Боливар го тепале кој е една од најдобрите екипи во Боливија за овие слепците не би требало да има проблем. Јас ќе ги пробам и 7+, а и останатите 2 утакмици исто седмици ќе ги пуштам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Па тука највише “крадат“ и добиваат нашите кладилници, со тоа нерешено на ракомет и кошарка.

За денес Реал Потоси - Гуабира 3+. Во понеделникот овие Гуабира играа против Национал потоси и нели ја фатив 2 у 1 и ја гледав утакмицата. Послабо нешто од нив немам видено, а згора на тоа голманот кој патем бранеше како пореметен и им беше најдобар играч доби црвен и нема да брани, а и напаѓачот им доби црвен. Може и 1 и 3+ да се изигра овде. Домаќините да бидам искрен ги немам гледано, али статистички го газат секој можен противник дома, чим Боливар го тепале кој е една од најдобрите екипи во Боливија за овие слепците не би требало да има проблем. Јас ќе ги пробам и 7+, а и останатите 2 утакмици исто седмици ќе ги пуштам.
Утакмицава што ја пиша се исплати да се игра само на 1,7+ коефициент, ја тука би пробал двојка.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.644
Утакмицава што ја пиша се исплати да се игра само на 1,7+ коефициент, ја тука би пробал двојка.
Не знам стварно, гостите се катастрофална екипа, ги гледав не може два паса да сврзат, освен ако не местат нешто ја не гледам како ќе тепаат, а како што реков не им игра нивниот најдобар играч - голманот. Јас лично на голови ќе ја играм, не можам со конечен тип да се умарам, ама мислам дека ќе тепаат домаќините, ептен се боси овие.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Саутемптон 1
Интер се у срање форма, дно дна тим, таква аматерска одбрана немам видено, да додадеме на сето ова и тренерот го отпуштија пред некој ден мислам дека Саутемптон ќе им ја дупне главата, може да се проба и 1 и 2-4г. @2.45
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Westbrook 33.5+ 1.90
Секој напад топката е во него.
Денес ќе земе сигурно минимум 40шутеви. Ке има и фаули врз него доста = слободни фрлања. Сигурно ја префрла оваа граница.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
westbrook може да се проба за mvp оваа сезона, ако не се повреди нинџа желката може и рекорди да постави
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Оваа сезона вреди да се инвестира во Вестбрук и во Казнс. Зверки невидени се. Јас размислувам да почнам цела сезона овер да ги играм овие двајца сингл на фиксна уплата да речиме 100евра, вкупното ROI на крај од сезона од двајцата на одиграни над 150типови(зависи до кај ќе стигнат во плејоф) најмалце по мое би било 1000% загарантирано а може и да достигне многу многу повеќе од тоа
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Каква комедија е Гаске, трет сет, има 4-3 и сервис и сега најверојатно ќе загуби, пред домашна публика од факинг Џек Сок кој во психичката стабилност е во група со Пер и Вердаско, на некои тенисери се да им дадеш на тацна пак ништо нема да направат, Вердаско вчера, трет сет, на 5-5 имаше 40-15, 2 врзани брејк топки,до крај на мечот не освои ниту еден поен, сега овој мочко, погледни го, во ситуација кога го врти мечот и кога моментумот е тотално на негова страна, води со брејк во трет сет 3-2, сервира и има 40-00, и јаде брејк, веднаш потоа пак прави брејк, 4-3 и сервис и пак јаде брејк, на 4-5 спасува 2 меч топки, публиката тотално полуде, моментумот целосно на негова страна, 5-5 и имаше 30-00 и лагано губење 4 поени во низа, на 5-6 сервира води 30-15 и јаде брејк
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Gasquet ne zasluzi ama ic da pobedi.Kakva sreka imase posebno vo tret set pa pa pa.Sock cel natprevar go dominirase,a problem mu napravija cestite greski i toa od forehand,pa zatoa se prodolzi natprevarot i bese pred poraz.

Zasluzeno tepa Sock,Gasquet bese mizeren.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Gasquet ne zasluzi ama ic da pobedi.Kakva sreka imase posebno vo tret set pa pa pa.Sock cel natprevar go dominirase,a problem mu napravija cestite greski i toa od forehand,pa zatoa se prodolzi natprevarot i bese pred poraz.

Zasluzeno tepa Sock,Gasquet bese mizeren.
Сок беше не за нијанса него за цела класа подобар од Гаске до средина на втор сет, имаше брејк топка на 3-3 не ја искористи и тука потона, го загуби сетот и почна да губи со брејк во трет сет, во трет сет главно се играше изедначено со тоа што Гаске беше во поповолна позиција, водеше 3-2 со брејк и изеде брејк после водство од 40-00, водеше 4-3 со брејк и пак веднаш рибрејк, овде Гаске самиот го загуби мечот, да беше некој друг на негово место Сок веќе ќе беше во аут од турниров, да кога погодува Сок игра феноменално, ама ако почне да промашува и да тоне знај дека враќање во мечот многу тешко, единствено ако му се погоди противникот како денес Гаске па да му поклони победа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom