Кладилница (Генерална дискусија)

G

Goldie

Гостин
Замбиа - Нигерија 2ка на 2.2

Нигеријциве имаат добар состав Iheanacho, Iwobi, Moses, Ideye, Onazi, Obi Mikel, Ikeme, Echiejile, Ekong, Omeruo, Ndidi стартна постава, а имаат и на клупа играчи како Musa, Igiebor така да скоро сите играчи им се квалитетни и играат во Европски тимови. Плус во група се со Камерун и Алжир, а само 1 оди на СП така да нема простор за губење бодови тука мора 3 бода против аутсајдерот Замбиа
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Денес има голема понуда на кошаркари,што мислиш за другите ? Во Марбет има многу поголема понуда од Моцарт.

Ја би одел на Сеад Шехович 10,5+ и Никола Јанкович 10,5+
Валер +, можеш и Дикерсон исто плус.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Денес има голема понуда на кошаркари,што мислиш за другите ? Во Марбет има многу поголема понуда од Моцарт.

Ја би одел на Сеад Шехович 10,5+ и Никола Јанкович 10,5+
Сеад е чист минус според мене... се враќаат денеска брат му Суад и JR Reynolds со фул минутажа, не верувам овој да игра толку многу и да има многу шута...стави ги тука и Врањеш и Петар Поповиќ и Шон Џејмс, Суботиќ, Савовиќ....ќе треба 2 топки. :D

Раде Загорац +, оваа сезона у Мега се игра за него, може да земе колку сака шута и верувам дека вечерва ќе иде over.

Жижиќ +, овие се денеска без Лалиќ, а Скот нема 2 грама мозак, Бубе се мисли дали факс да запише или да тренира кошарка, дечково иде у НБА на лето, оваа година ќе прави лом по Европа.

Јанковиќ + во право си....

Ребец е чист плус, Маркус не игра одбрана така да малиов ќе го вози ко мало дете....тоа е тоа отприлике што ми фаќа око
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
А нешто од утакмициве да не се играчи? Пошто у СЛ и Копачка не ги дава овие...
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


Salzburg 4.5+
Chomutov 4.5+
Schweninger 4.5+
Nitra 4.5+
Crimmnitzau 5.5+
Revensburg 5.5+
Ukraina 1
Koef 11+ uplata 500den ..

Mnogu parovi,pred se Salzburg,Schweninger i Nitra ne mi se bas dobri parovi,al i iljadarce ne mi se pustase bez niv ..
Valjda ke ispostuvaat i denes i ke me prati sreka ..
Kajgana Magijo,Salzburg bar uste 3 gola,da ne se ide na popraven ..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.104
Поени од реакции
84.765
Знам дека пред некој ден пишав за нашиве 1Х вечер..и ќе ги играм..али вака како што гледам ми изгледа дека и Албанциве може да изненадат....деновиве уопште не ми се за играње фудбаливе, златен ракомет денес, башка утре мастерс АТП....има за играње бољи работи од фудбаливе..
 
Член од
18 ноември 2012
Мислења
189
Поени од реакции
339
Finland : Croatia - 2+ (1,35)
Wales : Georgia - 1 (1,35)
Albania : Spain - 2 (1,35)
Macedonia : Italy - 2 (1,30)
Celje : Vardar - 2 (1,45) супер тип
Коефициент: 4.6
 
B

Blade Torch

Гостин
Денес кладилниците МКД ќе ги спаси, некоо 1:1 или 2:2 ќе изиграме. Албанците ќе наебат од Шпанците. Косово да не зборам.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Перуџа-Падова кецот 1,10 ,играм прв сет 45,5- и резултатот моментално е 8-20.:pos::pos::D

Ама затоа другите се мој од мојега.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.864
Поени од реакции
35.652
Со кои состави планираат да излезат Италија и Шпанија вечер?
Гледам им дале за победа со хендикеп (-1) и на едните и на другите по 1.47 коеф, стави куќа, земи куќа со базен и куче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom