Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Епа 5 месеци одам со едно машко,не е од мојот град.Во прво време се гледавме почесто а после почна да иди на две недели еднаш и последниов месец само еднаш се видовме.Скоро секој ден на камера се гледаме контектираме по фб,мсн ,телефон....Мен еми сметаше сето тоа и му реков дека не е во ред таква врска да не се гледаме а имаме и на фб објавено дека сме во врска.Почна да се поправа.Тоа му го реков пред две недели,кога дојде после еден месец.Сега три викенди со ред иди,но има еден проблем :S Нема автомобил и тоа е најголема кочница во цела врска.Дури и финансиски мислам дека не е како што треба.Се ужаснуваммммммммммммммммммм од таквииииииииии.Дури научив каков е поминаа 5 месеци.Дојде со другар му и девојката од другар му со колата од другар му :(.Цела вечер ја поминавме со нив.И вечерва дојде со друг другар и со девојката од другар му и со колата од другар му :( .Навистина задоволна сум што се труди,ама не сакам така повејќе.Незнам како да му кажам дека не ми се бендисува цела врска.Постојано ми вели дека ме сака и гледам дека го докажува тоа.А јас,не сакам бре таков дечко...и претходната вцрска ја раскинав заради тоа.Незнам како се заслепувам кога влетувам во врска.Сум немала многу врски,ама тие што ми се ми се грди.Пример грдо се чувствувам да ме носи другар му дома плус и девојката од другар му в кола.Се нервирам.Не ми е по кеф,цело расположение ми го снемува.Незнам како да му кажам дека не сакам да иди повеќе со другари.Само ми ги влечка,а и не ми е пријатно од нив,незнам зошто ама одвратно се чувствувам.Ми се плачи од самата помисла на се.Им дава пари нив за идењето,плаќа кога седнуваме некаде...а три пати со ред истата облека ја носеше.:( Вечерва се чувствувам ужасно.Грозноо. :S :S :S Незнам како да постапам.Би било се во ред кога би имал со што да дојди.А вака,незнам како да му речам....не ми е ни пријатно да му речам:( незнам дали го сакам ....
Бог да чува, девојче!!!!! Типот сè прави за да биде со тебе, го тормози другар му заедно со девојката, кои, наместо да поминат интимно време еден со друг, го користат тоа време за него да го доведат до тебе, и ти уште се буниш?!?!?!?!?!?!

Типот не заслужува ваков третман од тебе. Молчи, трај, и биди среќна што тој успеал како-така да ја зголеми количината на времето што ти и тој го поминувате физички заедно. Тоа значи дека типот се бори за тебе и се труди од петни жили (тоа и самата го знаеш).

А ако не го сакаш затоа што нема кола и нема доволно пари и нема услови за вие повеќе интимно да бидете заедно, тоа е само и единствено твој проблем. А исто така, ако веќе толку ти пречи што има други луѓе наоколу, направи и ти нешто и смени ги условите. На пример, викни го кај тебе во соба, кога сте сами и слично. Не чекај само од него да направи сè, зашто не може тој сам сè - за врска се потребни двајца.

Исто така, ако ти пречи што тој плаќа сè и затоа нема пари за нова облека, изнеси го во град и *ти* купи му нова облека. Ќе биде пресреќен.



Ако ти не го сакаш зашто тој нема кола, можеби тој нема да те сака зашто ти немаш пари да му купиш облека. Внимавај со такви размислувања - многу се опасни. Според мене, тој не е со тебе заради парите, туку заради тебе лично (се труди да биде близу до тебе што е можно повеќе). Ти си му интегрален дел од животот и тој својот живот го гради околу тебе. Редно е сега ти твојот живот да го изградиш околу него, т.е. да се потрудиш околу него.

Затоа, немој да му кажуваш да не доаѓа повеќе со другари, туку седнете и разговарајте. Кажи му дека сакаш повеќе време да поминувате интимно заедно и *направи нешто* во однос на тоа. Едно решение е да го викнеш кај тебе во соба, а друго решение е ти да одиш кај него во соба (во неговиот град). Тоа се двете стандардни решенија во вакви случаи, па ти одбери кое ти е подобро. Мислам дека нему и двете би му одговарале.


Со среќа. :helou:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Епа 5 месеци одам со едно машко,не е од мојот град.Во прво време се гледавме почесто а после почна да иди на две недели еднаш и последниов месец само еднаш се видовме.Скоро секој ден на камера се гледаме контектираме по фб,мсн ,телефон....Мен еми сметаше сето тоа и му реков дека не е во ред таква врска да не се гледаме а имаме и на фб објавено дека сме во врска.Почна да се поправа.Тоа му го реков пред две недели,кога дојде после еден месец.Сега три викенди со ред иди,но има еден проблем :S Нема автомобил и тоа е најголема кочница во цела врска.Дури и финансиски мислам дека не е како што треба.Се ужаснуваммммммммммммммммммм од таквииииииииии.Дури научив каков е поминаа 5 месеци.Дојде со другар му и девојката од другар му со колата од другар му :(.Цела вечер ја поминавме со нив.И вечерва дојде со друг другар и со девојката од другар му и со колата од другар му :( .Навистина задоволна сум што се труди,ама не сакам така повејќе.Незнам како да му кажам дека не ми се бендисува цела врска.Постојано ми вели дека ме сака и гледам дека го докажува тоа.А јас,не сакам бре таков дечко...и претходната вцрска ја раскинав заради тоа.Незнам како се заслепувам кога влетувам во врска.Сум немала многу врски,ама тие што ми се ми се грди.Пример грдо се чувствувам да ме носи другар му дома плус и девојката од другар му в кола.Се нервирам.Не ми е по кеф,цело расположение ми го снемува.Незнам како да му кажам дека не сакам да иди повеќе со другари.Само ми ги влечка,а и не ми е пријатно од нив,незнам зошто ама одвратно се чувствувам.Ми се плачи од самата помисла на се.Им дава пари нив за идењето,плаќа кога седнуваме некаде...а три пати со ред истата облека ја носеше.:( Вечерва се чувствувам ужасно.Грозноо. :S :S :S Незнам како да постапам.Би било се во ред кога би имал со што да дојди.А вака,незнам како да му речам....не ми е ни пријатно да му речам:( незнам дали го сакам ....
Ти си тешко курвиче.
Сакаш дечко со кола? епа така кажи.
Ти смета тој шо не иде почесто, па оди ти бре? Или нема таква линија, он платен е тебе да ти иде.
 
H

HITCH

Гостин
Навистина задоволна сум што се труди,ама не сакам така повејќе.Незнам како да му кажам дека не ми се бендисува цела врска.Постојано ми вели дека ме сака и гледам дека го докажува тоа.А јас,не сакам бре таков дечко...и претходната вцрска ја раскинав заради тоа.Незнам како се заслепувам кога влетувам во врска.Сум немала многу врски,ама тие што ми се ми се грди.Пример грдо се чувствувам да ме носи другар му дома плус и девојката од другар му в кола.Се нервирам.Не ми е по кеф,цело расположение ми го снемува. Им дава пари нив за идењето,плаќа кога седнуваме некаде...а три пати со ред истата облека ја носеше.:( Вечерва се чувствувам ужасно.Грозноо. :S :S :S Незнам како да постапам.Би било се во ред кога би имал со што да дојди.А вака,незнам како да му речам....не ми е ни пријатно да му речам:( незнам дали го сакам ....
Не ми се верува дека го прочитав ова!

Најголемиот успех во животот за еден родител е успехот на неговото дете. Твоите родители не направиле ништо ниту со нивниот ниту со твојот живот! Не те научиле ништо! Не ти покажале ништо! Штом мислиш дека се` е толку едноставно земи кола и секој викенд излегувајте во неговиот град. Штом тој нема, претпоставувам дека ти си некоја која спие на пари, па може да си дозволи секој викенд да си шета ваму таму. Си фатила дечко од друг град кој немал кола, ама за да дојде и да те види им плаќа на другарите и тебе тоа ти е малку...
Што ќе ти се пари во животот кога немаш ниту мозок ниту срце?!
Раскини му одма!
Јас сум девојка и навистина на моменти се чудам на какви се` џукели налетуваат некои машки. Навистина е огромен доказ за чувствата да му кажеш на некого дека го сакаш и да му покажеш. Огромен проблем е тоа да биде малку или недоволно за другата (незадоволната страна), а тој/таа да не вложува ништо. Мене, искрено!!!, ми е преку глава од нереализирани џукели кои живуркаат на планетава и бараат некоја жртва за да проверат колку вредат на пазарот. А ти си една од овие џукели! Седни размисли до каде си во животот. Ќе се изненадиш колку работи се промениле, а си ги преспала!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Епа 5 месеци одам со едно машко,не е од мојот град.Во прво време се гледавме почесто а после почна да иди на две недели еднаш и последниов месец само еднаш се видовме.Скоро секој ден на камера се гледаме контектираме по фб,мсн ,телефон....Мен еми сметаше сето тоа и му реков дека не е во ред таква врска да не се гледаме а имаме и на фб објавено дека сме во врска.Почна да се поправа.Тоа му го реков пред две недели,кога дојде после еден месец.Сега три викенди со ред иди,но има еден проблем :S Нема автомобил и тоа е најголема кочница во цела врска.Дури и финансиски мислам дека не е како што треба.Се ужаснуваммммммммммммммммммм од таквииииииииии.Дури научив каков е поминаа 5 месеци.Дојде со другар му и девојката од другар му со колата од другар му :(.Цела вечер ја поминавме со нив.И вечерва дојде со друг другар и со девојката од другар му и со колата од другар му :( .Навистина задоволна сум што се труди,ама не сакам така повејќе.Незнам како да му кажам дека не ми се бендисува цела врска.Постојано ми вели дека ме сака и гледам дека го докажува тоа.А јас,не сакам бре таков дечко...и претходната вцрска ја раскинав заради тоа.Незнам како се заслепувам кога влетувам во врска.Сум немала многу врски,ама тие што ми се ми се грди.Пример грдо се чувствувам да ме носи другар му дома плус и девојката од другар му в кола.Се нервирам.Не ми е по кеф,цело расположение ми го снемува.Незнам како да му кажам дека не сакам да иди повеќе со другари.Само ми ги влечка,а и не ми е пријатно од нив,незнам зошто ама одвратно се чувствувам.Ми се плачи од самата помисла на се.Им дава пари нив за идењето,плаќа кога седнуваме некаде...а три пати со ред истата облека ја носеше.:( Вечерва се чувствувам ужасно.Грозноо. :S :S :S Незнам како да постапам.Би било се во ред кога би имал со што да дојди.А вака,незнам како да му речам....не ми е ни пријатно да му речам:( незнам дали го сакам ....
А ти имаш кола? Ако да, зошто ти не го возиш? Ако не, иди лечи се. Ти немаш кола а сакаш на дечко ти за тоа да му раскинеш. Цццц ради вакви како тебе пропаѓа сцетов.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Секоја ви чест на 3-4 девојчиња тука или колку се јавивте...јас мислев дека сите се исти у таа работа..(за кола) иначе искрено..ако гледаме така..јас имав 4 месеца женска од скопје ..па она идеше тука секој викенд..кај другарки спиеше ја по ретко одев....значи сепак не е само колата...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Епа 5 месеци одам со едно машко,не е од мојот град.Во прво време се гледавме почесто а после почна да иди на две недели еднаш и последниов месец само еднаш се видовме.Скоро секој ден на камера се гледаме контектираме по фб,мсн ,телефон....Мен еми сметаше сето тоа и му реков дека не е во ред таква врска да не се гледаме а имаме и на фб објавено дека сме во врска.Почна да се поправа.Тоа му го реков пред две недели,кога дојде после еден месец.Сега три викенди со ред иди,но има еден проблем :S Нема автомобил и тоа е најголема кочница во цела врска.Дури и финансиски мислам дека не е како што треба.Се ужаснуваммммммммммммммммммм од таквииииииииии.Дури научив каков е поминаа 5 месеци.Дојде со другар му и девојката од другар му со колата од другар му :(.Цела вечер ја поминавме со нив.И вечерва дојде со друг другар и со девојката од другар му и со колата од другар му :( .Навистина задоволна сум што се труди,ама не сакам така повејќе.Незнам како да му кажам дека не ми се бендисува цела врска.Постојано ми вели дека ме сака и гледам дека го докажува тоа.А јас,не сакам бре таков дечко...и претходната вцрска ја раскинав заради тоа.Незнам како се заслепувам кога влетувам во врска.Сум немала многу врски,ама тие што ми се ми се грди.Пример грдо се чувствувам да ме носи другар му дома плус и девојката од другар му в кола.Се нервирам.Не ми е по кеф,цело расположение ми го снемува.Незнам како да му кажам дека не сакам да иди повеќе со другари.Само ми ги влечка,а и не ми е пријатно од нив,незнам зошто ама одвратно се чувствувам.Ми се плачи од самата помисла на се.Им дава пари нив за идењето,плаќа кога седнуваме некаде...а три пати со ред истата облека ја носеше.:( Вечерва се чувствувам ужасно.Грозноо. :S :S :S Незнам како да постапам.Би било се во ред кога би имал со што да дојди.А вака,незнам како да му речам....не ми е ни пријатно да му речам:( незнам дали го сакам ....
Секогаш сум пазела на зборовите кои ги пишувам на форумов, особено да не бидат навредливи, ама девојко, заради тебе ќе го прекршам тоа.
Ти си една лигава пуфла која не заслужува да има некој дечко како овој што го опишуваш. Ти си една материјалистка, една невоспитана шмизла, една безобразна и безчувствителна мифка!!
Детето штедело за да плати да дојде до кај тебе, може им се моли на другарите за да го донесат до кај тебе, може му се измејуваат сите што им се моли, а ти сакаш да има своја кола?! Така повеќе ќе го сакаш?!
И што ако носел 3 пати едно по друго исти алишта?! Ти може ги менуваш секој ден, ама душата ти е нечиста. Него сигурно му се перени алитата, тебе кој ќе те испере од грдите мисли дека само богат дечко е дечко кој заслужува да биде сакан?
Па дури и си забележала дека тој плаќа??!?! И ти му дозволуваш да ти плаќа тебе, освен што го платил и патот?!!? Ти или си посиромашна од него(веќе знам дека во интелегенција си многу посиромашна) штом еднашш не си платила, а гледаш дали плаќал, или си само една обична спонзоруша во надеж да бидеш професионална спонзоруша. Сепак ако си таква, не те обвинувам, сакаш да ти плаќаат за придружбата, а они имаат пари. Тоа ти е премолчан договор(само не знам како оди со плаќањето на секосот кај спонзорушите или е гратис). Лошото е што не си кажала уште пред да се заљуби детето јасно - дечко извини, ако иако си фин, паметен убави и слично, мене не ми е битно, сакам да имаш кеш, кој нормално ќе ти го даде татко ти. Во спротивно чао. Тоа би те направило подобар човек отколку ова.
Ми се гади од тебе.
Ама секое искуство вреди во животот,детево ќе сфати какива си, ќе те преболи, а после ќе знае којуа вреди да му биде ќенска а која не.
Ти не знам дали си способна да сфатиш нешто.
Мака ми е што те осудувам, бидејќи само Бог може да суди, ама се надевам дека барем ќе се освестиш што правиш, и ќе прекинеш да гледаш низ призмата на парите.

Драги модератори, свесна сум дека бев недоличќна, ако сакате дајте ми бан на темава, ама искрено не можам да трпам дискриминација по основ на финансиска состојба поради несоодветно вопитување.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Епа 5 месеци одам со едно машко,не е од мојот град.Во прво време се гледавме почесто а после почна да иди на две недели еднаш и последниов месец само еднаш се видовме.Скоро секој ден на камера се гледаме контектираме по фб,мсн ,телефон....Мен еми сметаше сето тоа и му реков дека не е во ред таква врска да не се гледаме а имаме и на фб објавено дека сме во врска.Почна да се поправа.Тоа му го реков пред две недели,кога дојде после еден месец.Сега три викенди со ред иди,но има еден проблем :S Нема автомобил и тоа е најголема кочница во цела врска.Дури и финансиски мислам дека не е како што треба.Се ужаснуваммммммммммммммммммм од таквииииииииии.Дури научив каков е поминаа 5 месеци.Дојде со другар му и девојката од другар му со колата од другар му :(.Цела вечер ја поминавме со нив.И вечерва дојде со друг другар и со девојката од другар му и со колата од другар му :( .Навистина задоволна сум што се труди,ама не сакам така повејќе.Незнам како да му кажам дека не ми се бендисува цела врска.Постојано ми вели дека ме сака и гледам дека го докажува тоа.А јас,не сакам бре таков дечко...и претходната вцрска ја раскинав заради тоа.Незнам како се заслепувам кога влетувам во врска.Сум немала многу врски,ама тие што ми се ми се грди.Пример грдо се чувствувам да ме носи другар му дома плус и девојката од другар му в кола.Се нервирам.Не ми е по кеф,цело расположение ми го снемува.Незнам како да му кажам дека не сакам да иди повеќе со другари.Само ми ги влечка,а и не ми е пријатно од нив,незнам зошто ама одвратно се чувствувам.Ми се плачи од самата помисла на се.Им дава пари нив за идењето,плаќа кога седнуваме некаде...а три пати со ред истата облека ја носеше.:( Вечерва се чувствувам ужасно.Грозноо. :S :S :S Незнам како да постапам.Би било се во ред кога би имал со што да дојди.А вака,незнам како да му речам....не ми е ни пријатно да му речам:( незнам дали го сакам ....
БОЖЕ, Те молам, чувај ме од ваквите!

А ти госпожа, ќе те замолам што побрзо да му раскиниш на дечкото, да се спаси од мочла како тебе.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Грдеш ми полот!После ке викат машките сите женски биле спонзоруши, заради такви како тебе!Оди на фемина ако, таму по професионални курвичиња ке ти дадат одговор како до професионална спонзоруша, тука на кајгана ние сме со надпросечно IQ не трпеме дрољи како тебе.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
MihaeLa5, биди задоволна што дечкото наоѓа начин да се видите(значи му значиш)... изгледа ти него не го сакаш... поубаво што нема кола ќе се спаси побрзо од тебе, а да имал кола сигурно ќе си ја сакала колата а не него. Најубаво најди некој што има убава кола, пари... можеби ќе бидеш така задоволна, но да знаеш тој тебе ќе те користи кога ќе знае што сакаш( не него, туку парите.) на крај ако имаш чувства, не кон материјални работи, ќе сватиш што си изгубила. Затоа размисли убаво Што Сакаш и Што Сакаш Да Правиш!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе ве оставам да се исплукате,од проста причина што и треба да плукате на вакви луѓе,со цел да се намалат.
Патем ликов еднаш во секс школо праша:„Може ли да ме скинат преку гаќички“.Па сега пресудете сами,на каква персона и се обраќате.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Грдеш ми полот!После ке викат машките сите женски биле спонзоруши, заради такви како тебе!Оди на фемина ако, таму по професионални курвичиња ке ти дадат одговор како до професионална спонзоруша, тука на кајгана ние сме со надпросечно IQ не трпеме дрољи како тебе.

Каква фемина женска,подобро кажи гламстик:icon_lol:
Сепак на краиштата се согласувам со тебе со болдираното.
Не ме чуди што посилниот пол зборува така.
За жал некој гледа повеке по материјалните работи.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Додека до негде се согласувам со ова што го пишавте за михаела (мада не би идел до екстреми како што некои викаат иди лечи се, него е неморално однесување во секој случај), сите заборавате еден мал (или не баш мал...) факт:

Типот:

а) Плаќал пари за бензин за да ја носат дома
б) Додуше кога ќе размислам повеќе, типот и плаќал пари за буквално се изгледа

Човече....ДАЛИ Е ТИПОВ НОРМАЛЕН? КОЈ К*Р ЗАСЛУЖУВА (БИЛО) КОЈА ДА И ПЛАЌАШ ЗА СЕ БЕ АЛОООО???? Ако ме прашувате, мислам дека и донегде типов треба да го заслужи откачувањево... Буквално се затрескал во нејзе. Дали е тоа океј? Според мене (и верувам доста машки ќе се согласат) НЕ. Идиотско е, needy..незнам...се надевам дека девојчево ќе го послуша вашиов совет (да го откачи ПОД ИТНО) за типот да ја свати лекцијата дека не треба премногу да се посветуваш на некого упм.

За сите жени што ја осудија Михаела тука, дали мислите дека е океј за човек да се затреска до некоја во таа мера? Она што можам да го кажам СО СИГУРНОСТ е дека а) не е ич природно за машко да се затреска во едно женско освен ако мисли дека неможе да најде друга или има некоја несигурност...
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Здраво имам една ситуација која ми е малце матна:).Се запознав во саботата со едно девојче и почнавме поинтензивно да се гледаме.Потоа искочивме во понеделникот на кафе и супер беше.Во четвртокот исто така шетавме и тогаш почнавме да се гушкаме и зближуваме,ама немаше ништо поише од тоа.Петоков бевме на пиво ленд на нејзин предлог и цело време беше до мене и мене ми посветуваше најголемо внимание од цело друштво.Отидовме сами во гужвата пред сцената и игравме некое време и пробував да ја бакнам,ама ми се тргаше цело време и велеше као досадно ми е ај да се вратиме.И добро,се вративме и цело време додека не ја испратив бевме јас и она гушнати и се однесувавме како да сме нешто повеќе од другари.Вечерта и пишав дека сум си поминал супер и ми врати као "те лажев не ми беше досадно,баш ми беше интересно"..Уште нешто,цело време ми титка,ми звони по некад да се чуеме,ме вика на фб,мсн...незнам што да мислам сега.Не би требало да ме смета за другар посево ова и како да постапам понатака?Фала.поздрав
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Здраво имам една ситуација која ми е малце матна:).Се запознав во саботата со едно девојче и почнавме поинтензивно да се гледаме.Потоа искочивме во понеделникот на кафе и супер беше.Во четвртокот исто така шетавме и тогаш почнавме да се гушкаме и зближуваме,ама немаше ништо поише од тоа.Петоков бевме на пиво ленд на нејзин предлог и цело време беше до мене и мене ми посветуваше најголемо внимание од цело друштво.Отидовме сами во гужвата пред сцената и игравме некое време и пробував да ја бакнам,ама ми се тргаше цело време и велеше као досадно ми е ај да се вратиме.И добро,се вративме и цело време додека не ја испратив бевме јас и она гушнати и се однесувавме како да сме нешто повеќе од другари.Вечерта и пишав дека сум си поминал супер и ми врати као "те лажев не ми беше досадно,баш ми беше интересно"..Уште нешто,цело време ми титка,ми звони по некад да се чуеме,ме вика на фб,мсн...незнам што да мислам сега.Не би требало да ме смета за другар посево ова и како да постапам понатака?Фала.поздрав
Нормално дека ќе те смета за другар, СЕ ДОДЕКА НЕ И КАЖЕШ ЈАСНО ДЕКА САКАШ ДА БИДЕШ СО НЕА.
Следниот пат поразговарајте малку на таа тема, кажи и дека ти се допаѓа и полесно ќе биде и за двајцата.
 
H

HITCH

Гостин
Здраво имам една ситуација која ми е малце матна:).Се запознав во саботата со едно девојче и почнавме поинтензивно да се гледаме.Потоа искочивме во понеделникот на кафе и супер беше.Во четвртокот исто така шетавме и тогаш почнавме да се гушкаме и зближуваме,ама немаше ништо поише од тоа.Петоков бевме на пиво ленд на нејзин предлог и цело време беше до мене и мене ми посветуваше најголемо внимание од цело друштво.Отидовме сами во гужвата пред сцената и игравме некое време и пробував да ја бакнам,ама ми се тргаше цело време и велеше као досадно ми е ај да се вратиме.И добро,се вративме и цело време додека не ја испратив бевме јас и она гушнати и се однесувавме како да сме нешто повеќе од другари.Вечерта и пишав дека сум си поминал супер и ми врати као "те лажев не ми беше досадно,баш ми беше интересно"..Уште нешто,цело време ми титка,ми звони по некад да се чуеме,ме вика на фб,мсн...незнам што да мислам сега.Не би требало да ме смета за другар посево ова и како да постапам понатака?Фала.поздрав
Играј полека! И се свиѓаш, ама се срами. Во тие глупи години сте. Продолжи си вака, запознајте се повеќе и не се секирај се` ќе биде ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom