Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
ahhhh .... ke moze li nekoj sovet vo vrska so toa deka se zaljubiv vo dete so go imam baceno samo 2-3 pati ... :/ pisime nasekoe na msn i toj mi pisi prv, ama kratki i glupi muabeti... imam probano nekolku pati da go viknam da se vidime naoga racki deka ne mozi bla bla, a sepak toj prv mi pisi...ucime vo isto uciliste me gleda stalno .... :(
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP
 
Член од
15 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Сељанка бе, провинцијалка, дојдена у граТ да се мажи...гарант си некој голтар или недоволно богат...гарант би се опнала со тебе од свиѓање, ама не и е тоа намерата...не ја пратиле да учи, ами да се мажи...будала...барај некоја друга!
Батали ја....95% се такви од провинција не дека имам нешто против има и фини девојчиња ама прошетај ќе си најдеш некое наше....ако не ке ти најдеме ;)...
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
ahhhh .... ke moze li nekoj sovet vo vrska so toa deka se zaljubiv vo dete so go imam baceno samo 2-3 pati ... :/ pisime nasekoe na msn i toj mi pisi prv, ama kratki i glupi muabeti... imam probano nekolku pati da go viknam da se vidime naoga racki deka ne mozi bla bla, a sepak toj prv mi pisi...ucime vo isto uciliste me gleda stalno .... :(
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP
1. Не си заљубена. Ти се свиѓа некој, а тоа е поразлично од љубов.
2. Се имате поздравено или мувано? Го имаш бацено во образ, уста или го имаш залапано? Дефинирај.
3. Е сега за мсн-от...
МСН не е алатка со која можеш да започнеш, регулираш или завршиш врска. МСН е за комуникација а не за започнување на врска. Вие да, можете да се зближите преку МСН, но немора да значи дека ако не ви иде муабетот на МСН нема да ви иде и во живо. Плус, можеби е зафатен, можеби не му се прави муабет, а ти тоа погрешно ќе го сфатиш и ќе го декларираш како глуп и краток муабет.
4. Ако ти се праиш јака пичка на која секогаш први и пишуваат на МСН, еден ден ќе престанат да ти пишуваат, ќе им се здосади, ќе те сфатат дека ти се досадни, и после ќе си ја трескаш главата од ѕид. Направи некаков баланс, понекогаш и ти пиши му, нема ништо лошо/срамно во тоа да му пишеш здраво/што правиш/како си/што има ново.
5. За муабетот да не биде краток, имаш милион идеи што да го прашаш, почни една дискусија и биди спонтана, а не да смислуваш што да кажеш. Или едноставно, прај му најобичен секојдневен муабет.
6. Ете зошто ме нервира женскиот пол: МОЖЕБИ СТВАРНО НЕМОЖЕ! Тоа што ти рекол дека неможе, не значи дека те избегнува, туку дека стварно има некоја друга обврска. Не си ласкај дека си му единствена работа во животот и дека не треба на ништо освен на тебе да мисли.
7. Очите служат за гледање. Ако те шмека, пуштај му се по малку. Започни било каков флерт, прави нешто. Ако стоиш во место, ништо нема да постигнеш.

Поздрав и со среќа.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Se imame smuvano .... Na pocetokot mi se pustase toj mene, pa pocnav da mu vrakam i jas so ista mera si se pustavme dvata ....
Imam probano se i da mu pisam prva i ubo ponasanje i se... ama ne mozam da svatam oti nejki da izlezi so mene ... 4 meseci odi ova vaka...
toplo ladno .... :( ne mozam da mu vlezam vo psihata
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Se imame smuvano .... Na pocetokot mi se pustase toj mene, pa pocnav da mu vrakam i jas so ista mera si se pustavme dvata ....
Imam probano se i da mu pisam prva i ubo ponasanje i se... ama ne mozam da svatam oti nejki da izlezi so mene ... 4 meseci odi ova vaka...
toplo ladno
.... :( ne mozam da mu vlezam vo psihata
Навикни се на ова :)

Иначе, конкретно за твојата ситуација...
Не ми е јасно, како е можно после неколку мувања да не сте правеле муабет за понатаму? Ти не си го прашала што планира, дали да продолжите да се мувате или да преминете на нешто повеќе, можеби да останете само другари? Или он тебе?

Ако е така, сама си крива. По неколку мување треба да знаеш на што стоиш. Сигурно не сакаш да му бидеш "муваторка" и да си игра курот со тебе кога му е досадно. Според мене, бедно е мувањето. Ако те привлекува, смувајте се неколку пати и тоа е тоа. Ако ти се свиѓа веќе, иди на нешто повеќе. Во ниеден случај да го чекаш и да правиш како он што ќе каже. Мувањето е глупост и е фаза која поминува по завршувањето на седмо одделение.

Преиспитај се себеси за тоа што ти стварно сакаш, дали би сакала да продолжиш и како ти делува на тебе тоа, дали имаш шанси кај него или не. Направи му сериозен муабет, на моменти понашај се и ти ноншалантно, и заедно одлучете што е најдобро за понатаму.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Se imame smuvano .... Na pocetokot mi se pustase toj mene, pa pocnav da mu vrakam i jas so ista mera si se pustavme dvata ....
Imam probano se i da mu pisam prva i ubo ponasanje i se... ama ne mozam da svatam oti nejki da izlezi so mene ... 4 meseci odi ova vaka...
toplo ladno .... :( ne mozam da mu vlezam vo psihata
Можеби дечкото нејќе ништо посериозно со тебе... Можеби е заљубен во некоја друга... Можеби ти си му само за разонода... А Можеби е и срамжелив(иако ова не ми се верува бидејќи веќе сте искочиле)... Премногу МОЖЕБИ ми се видоа...
Совет: Викни го да искочите и кажи му дека сакаш да правите муабет... Ако нејќе после неколку пати, откачи го, може ќе му дојде памет па ќе ти се врати како кученце:smir:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Добро е што одвреме на време го читам подфорумов, тоа ми помага да си го зацврстам ставот дека неќам да имам деца.

Имаш ќерка си ја одгледал од зигот што се вика, доаѓа на подфорумов со своите 16 години и бара совет од орал експерткиве како да го задоволи својот "дечко" :lud:
 
Член од
21 март 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Decki pozdrav do site,nov sum ovde se registrirav da mi kazete vase mislenje i da mi pomotnete. Vaka od kaj da pocnam. Jas i devojka mi odevme godina i 5 meseci do pred nekoj den,za mene toa bese najdobrata vrska do sega kako i za nea..Se uste nemozam da poveruvam deka ne sme zaedno povece. Pricinata za toa e nejziniot tatko,toj ne znaese deka odime osven toa sto imal somnezi. Doznal pred nekoj den od nejzinata majka i izreagiral prilicno loso... I rekol da bira pomegu mene i nego,rekol deka mnogu go povredila taa bidejci kriela od nego i moravme da raskineme. Nejzi i e tesko vcera se vidovme za posleden pat jas ja tesev nejzi deka ke bidime pak zaedno ali taa nekako mi negirase ne deka nema nadez tuku tatko i nejzi i e pred se normalno jas nikogas nema da bidam na isto nivo kako nego... Neznam sto da pravam ponataka za da se gledame skrisum ne biva zosto rekol deka ke ja kontrolira:uvo: Iskreno skrsen sum celiot uste ne mi e verno deka nema da bideme zaedno...Deneska e prv den se slusnavme na telefon dva pati po recisi cas vreme ali gabe tatko i ili nemoze da razbere ili ima pregolemo dostoinstvo neznam. Jas sakam da bidam so nea i taa so mene ama ne sakam da bide taka so tatko i... Pa povelete so vasete soveti.Dobrodojdeni se site vo ovaa teska situacija....
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Decki pozdrav do site,nov sum ovde se registrirav da mi kazete vase mislenje i da mi pomotnete. Vaka od kaj da pocnam. Jas i devojka mi odevme godina i 5 meseci do pred nekoj den,za mene toa bese najdobrata vrska do sega kako i za nea..Se uste nemozam da poveruvam deka ne sme zaedno povece. Pricinata za toa e nejziniot tatko,toj ne znaese deka odime osven toa sto imal somnezi. Doznal pred nekoj den od nejzinata majka i izreagiral prilicno loso... I rekol da bira pomegu mene i nego,rekol deka mnogu go povredila taa bidejci kriela od nego i moravme da raskineme. Nejzi i e tesko vcera se vidovme za posleden pat jas ja tesev nejzi deka ke bidime pak zaedno ali taa nekako mi negirase ne deka nema nadez tuku tatko i nejzi i e pred se normalno jas nikogas nema da bidam na isto nivo kako nego... Neznam sto da pravam ponataka za da se gledame skrisum ne biva zosto rekol deka ke ja kontrolira:uvo: Iskreno skrsen sum celiot uste ne mi e verno deka nema da bideme zaedno...Deneska e prv den se slusnavme na telefon dva pati po recisi cas vreme ali gabe tatko i ili nemoze da razbere ili ima pregolemo dostoinstvo neznam. Jas sakam da bidam so nea i taa so mene ama ne sakam da bide taka so tatko i... Pa povelete so vasete soveti.Dobrodojdeni se site vo ovaa teska situacija....
Прво и основно, дали си убеден дека е татко и во прашање?
Да не почнала да загледува нови момчиња?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Decki pozdrav do site,nov sum ovde se registrirav da mi kazete vase mislenje i da mi pomotnete. Vaka od kaj da pocnam. Jas i devojka mi odevme godina i 5 meseci do pred nekoj den,za mene toa bese najdobrata vrska do sega kako i za nea..Se uste nemozam da poveruvam deka ne sme zaedno povece. Pricinata za toa e nejziniot tatko,toj ne znaese deka odime osven toa sto imal somnezi. Doznal pred nekoj den od nejzinata majka i izreagiral prilicno loso... I rekol da bira pomegu mene i nego,rekol deka mnogu go povredila taa bidejci kriela od nego i moravme da raskineme. Nejzi i e tesko vcera se vidovme za posleden pat jas ja tesev nejzi deka ke bidime pak zaedno ali taa nekako mi negirase ne deka nema nadez tuku tatko i nejzi i e pred se normalno jas nikogas nema da bidam na isto nivo kako nego... Neznam sto da pravam ponataka za da se gledame skrisum ne biva zosto rekol deka ke ja kontrolira:uvo: Iskreno skrsen sum celiot uste ne mi e verno deka nema da bideme zaedno...Deneska e prv den se slusnavme na telefon dva pati po recisi cas vreme ali gabe tatko i ili nemoze da razbere ili ima pregolemo dostoinstvo neznam. Jas sakam da bidam so nea i taa so mene ama ne sakam da bide taka so tatko i... Pa povelete so vasete soveti.Dobrodojdeni se site vo ovaa teska situacija....
Не знам зошто татко и не те сака, ама доколку девојката живее во стаклено ѕвоно, тој проблем мора да се реши. Година ипол не е зеебанција, па преку ноќ да прекине да те сака. Затоа - реагирај док е уште свежа работата, обиди се со разговор да му покажеш на човекот и на девојката дека немаш лоши намери. Од друга страна, бившата твоја ми е и малце сомнителна, бидејќи така лесно се откажала од тебе зашо татко и` и кажал... Глупо е.
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Posiguren ne sum bil...
Kaza samata deka tatko i taka rekol....
Она што кажала и како всушсност е објективната работа не секогаш се у корелација.
Искрено сомнителна ми е работава, ако навистина сака да биде со тебе не верувам татко и може да има големо влијание дискретно да се гледате.
Вака направи, прашај ја што конкретно го мачи нејзиниот татко, што е проблемот. Зашо обично татковците забрануваат на ќерките вакви ствари од грижа за нивната безбедност, а ти си со неа повеќе од година значи да до некаде си проверен и нема простор за енормни грижи и вакви prison sentence. Прашај ја шо конкретно го мачи dady, што презема вакви превентивни мерки, после кажи и дека ќе разговараш со татко и за конкретниот проблем да го решите, да видиш како ќе реагира.
 
Член од
21 март 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Не знам зошто татко и не те сака, ама доколку девојката живее во стаклено ѕвоно, тој проблем мора да се реши. Година ипол не е зеебанција, па преку ноќ да прекине да те сака. Затоа - реагирај док е уште свежа работата, обиди се со разговор да му покажеш на човекот и на девојката дека немаш лоши намери. Од друга страна, бившата твоја ми е и малце сомнителна, бидејќи така лесно се откажала од тебе зашо татко и` и кажал... Глупо е.
Tatko i fakticki mu se zakanil ili jas ili deteto taka rekol...Ama inderktno i jas neznam zosto tatko i taka rekol samo i kazal na majka i deka e za nejzino dobro.... Taa pak se plasi da zbori direktno so nego na temava toa pa mene me nervira i stvarno neznam sto da recam. Rabotava e epten taze moze da ostavam deneska taka da pomine.... Ne baram od nea da se kontra so tatko i samo sakam da znam zosto??? 19 godini ima devojkata.

Она што кажала и како всушсност е објективната работа не секогаш се у корелација.
Искрено сомнителна ми е работава, ако навистина сака да биде со тебе не верувам татко и може да има големо влијание дискретно да се гледате.
Вака направи, прашај ја што конкретно го мачи нејзиниот татко, што е проблемот. Зашо обично татковците забрануваат на ќерките вакви ствари од грижа за нивната безбедност, а ти си со неа повеќе од година значи да до некаде си проверен и нема простор за енормни грижи и вакви prison sentence. Прашај ја шо конкретно го мачи dady, што презема вакви превентивни мерки, после кажи и дека ќе разговараш со татко и за конкретниот проблем да го решите, да видиш како ќе реагира.
Privrzana e povece kon tatkoto fakticki kako negovo galenice e. Ke razgovaram so nea za toa samo taa mnogu nekako strav ima ne saka da zbori so nego na temava pa i toj ne i zbori preku majka mu iznaborel se toa pogore. U p.m kakvo samo opstestvo imame. Znam se devojce deka e porazlicno od masko ama jas ne sum ni nekoj degen pa da ja rasipam nesto ili na fakultet podole od 9-ka nema,koga ima za ucenje jas ne sakam da se gledam so nea samo za da bide spremna za kolukviumi stvarno neznam sto e rabotava. I mnogu mi e krivo deka tvrdi deka me saka i se toa a vaka ispaga zaradi tatko i.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Se imame smuvano .... Na pocetokot mi se pustase toj mene, pa pocnav da mu vrakam i jas so ista mera si se pustavme dvata ....
Imam probano se i da mu pisam prva i ubo ponasanje i se... ama ne mozam da svatam oti nejki da izlezi so mene ... 4 meseci odi ova vaka...
toplo ladno .... :( ne mozam da mu vlezam vo psihata
Чек. Се мувавте, па прекинавте и сега ти нема спомнато за тоа, чисто другарски однос има???
Пообјаснија ја ситуацијата во која се наоѓаш...
Иначе според мене со ова шо го прочитав и како што ја сфатив мислам дека му поминал меракот за тебе(нели машко ко машко секоја да ја помине)и сега цели на некоја друга типка:toe:

Decki pozdrav do site,nov sum ovde se registrirav da mi kazete vase mislenje i da mi pomotnete. Vaka od kaj da pocnam. Jas i devojka mi odevme godina i 5 meseci do pred nekoj den,za mene toa bese najdobrata vrska do sega kako i za nea..Se uste nemozam da poveruvam deka ne sme zaedno povece. Pricinata za toa e nejziniot tatko,toj ne znaese deka odime osven toa sto imal somnezi. Doznal pred nekoj den od nejzinata majka i izreagiral prilicno loso... I rekol da bira pomegu mene i nego,rekol deka mnogu go povredila taa bidejci kriela od nego i moravme da raskineme. Nejzi i e tesko vcera se vidovme za posleden pat jas ja tesev nejzi deka ke bidime pak zaedno ali taa nekako mi negirase ne deka nema nadez tuku tatko i nejzi i e pred se normalno jas nikogas nema da bidam na isto nivo kako nego... Neznam sto da pravam ponataka za da se gledame skrisum ne biva zosto rekol deka ke ja kontrolira:uvo: Iskreno skrsen sum celiot uste ne mi e verno deka nema da bideme zaedno...Deneska e prv den se slusnavme na telefon dva pati po recisi cas vreme ali gabe tatko i ili nemoze da razbere ili ima pregolemo dostoinstvo neznam. Jas sakam da bidam so nea i taa so mene ama ne sakam da bide taka so tatko i... Pa povelete so vasete soveti.Dobrodojdeni se site vo ovaa teska situacija....
А нели е можно татко и да слушнал за тебе нешто лошо, некој да му има зборено глупости и сега он не сака керка му да иде со тебе...
Чудно ми е како може да крие година ипол дека има дечко,хммм колку и да се трудиш мислам нема шанси кога тогаш ке се открие. Плус ако живеете у некое помало место каде сите се знаат уше потешко е тоа...
Ако те сака како што вика ке се бори за тебе, ке го преброди стравот и ке разговара со татко и, ке му каже кој си шо си каков си дека си за неа супер и дека сака она да иде со тебе уште, дека те сака...
А татко и ако и е татко стварно, ке види ке не види дека она стварно сака да биде со тебе и кога тогаш ке попушти...
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Не е битно мислењето на таткото вие само сакајте си се вие сте си најбитни :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom