Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Здраво здраво... Нов сум на форумов, па би ве замолил за помош и некој совет, затоа што претходно ја разгледав темава и видов на многу дека сте му помогнале и БРАВО за тоа. Но, да се вратам на проблемот.
Вака сеа заљубен сум во една цура и тоа до уши :kesa:. Знаете девојчево е скроз мој тип, до сеа таква не постоела во мојот живот, ја знам еве веќе 6-7 месеци, другари сме. На почетокот беше онака знаете ми се допаѓа и сето се сведуваше на тоа. Сега во последниве 2 месеци така повеќе контактираме, цурата е премногу фина значи нема лош збор речено, секој муабет што го правиме е одличен. Една моја другарка и другар знаат за тоа што го чувствувам за неа, и тие учат во нејзиниот клас. Па сеа проблемот е тоа што незнам што да правам односно од кај да почнам, кога и да ја видам ми се јавуваат "пеперутки" во стомакот. Едноставно се би направил за неа. Па Ве молам за СОВЕТ.

БЛАГОДАРАМ :smir:
Брат, гледај на работите вака. Доколку ти не и се пуштиш, кај и да е некој друг ќе го направи тоа. Тој ќе ти ја земе од пред нос, а ти цел живот ќе се каеш што не си ја искористил можноста што си ја имал. Затоа, престани со несигурноста и двоумењето и превземи акција:wink:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Брат, гледај на работите вака. Доколку ти не и се пуштиш, кај и да е некој друг ќе го направи тоа. Тој ќе ти ја земе од пред нос, а ти цел живот ќе се каеш што не си ја искористил можноста што си ја имал. Затоа, престани со несигурноста и двоумењето и превземи акција:wink:

Амин!

Оранџиз,види вака сега - ако тие другарка и ти се доверува си ја усрал работата на велико.Подобро оддалечи се отколку да ти биде другарка.Одржувај физички контакт - тоа нема да те смести во зоната на пријатели(што и не ти одговара да се случи).И да,немој одма да бидеш сентиментален оти ќе те смета за Феил и Слабич.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Orangez, брат, гледам дека многу го сакаш девојчето, и верувај дека ќе се каеш ако не пробаш нешто да направиш, зашто каењето за грешките поминува, али за пропуштените шанси никогаш...
Затоа GO ON, и не чекај многу, зашто уште малце ако се подружите ќе станете најдобри другари:smir:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
детето од мн одамна се врти околу мене. И сега почна почесто да излегува со моето друштво, што почна да ме нервира.
Значи вака, како на културен начин да му објаснам дека он и јас :nenene: ?
ќе му објасниш само ако се доведете во таква ситуација ... инаку нема што предвреме да објаснуваш ... може детет само сака да биде во убаво весело друштво ... или до убава девојка

Здраво здраво... Нов сум на форумов, па би ве замолил за помош и некој совет, затоа што претходно ја разгледав темава и видов на многу дека сте му помогнале и БРАВО за тоа. Но, да се вратам на проблемот.
Вака сеа заљубен сум во една цура и тоа до уши :kesa:. Знаете девојчево е скроз мој тип, до сеа таква не постоела во мојот живот, ја знам еве веќе 6-7 месеци, другари сме. На почетокот беше онака знаете ми се допаѓа и сето се сведуваше на тоа. Сега во последниве 2 месеци така повеќе контактираме, цурата е премногу фина значи нема лош збор речено, секој муабет што го правиме е одличен. Една моја другарка и другар знаат за тоа што го чувствувам за неа, и тие учат во нејзиниот клас. Па сеа проблемот е тоа што незнам што да правам односно од кај да почнам, кога и да ја видам ми се јавуваат "пеперутки" во стомакот. Едноставно се би направил за неа. Па Ве молам за СОВЕТ.

БЛАГОДАРАМ :smir:
Па почни да и се јавуваш почесто и да предлагаш заеднички (у 4 очи) дружби пр. кино, театар, кафе и сл ... и потоа кога во некоја прилика кога ке бидете така сами кажи и што чуствуваш ... ако те сака ке прифати дса бидете пар ... итн:smir:
Со среќа
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Имам големо двоумење,ми се свиѓа подолго време една колешка и сакав оваа недела да и предложам да искочиме.Но пред некој ден и пишав пораче као "Како си?Што има на факс?" у тој стил.Ми врати дека е ок,дека се вратила дома( не е од Ск )и дека ги положила колоквиумите.И толку!Не праша ич ништо за мене,ниту пак титна...Многу ладна беше пораката...Незнам зашто така одеднаш:toe:
И се изнервирав од ова и ја баталив,НО кога сме на факс приметувам работи што не ми даваат да оставам се туку-така,како да има интерес и она сеуште,What to DO!?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Имам големо двоумење,ми се свиѓа подолго време една колешка и сакав оваа недела да и предложам да искочиме.Но пред некој ден и пишав пораче као "Како си?Што има на факс?" у тој стил.Ми врати дека е ок,дека се вратила дома( не е од Ск )и дека ги положила колоквиумите.И толку!Не праша ич ништо за мене,ниту пак титна...Многу ладна беше пораката...Незнам зашто така одеднаш:toe:
И се изнервирав од ова и ја баталив,НО кога сме на факс приметувам работи што не ми даваат да оставам се туку-така,како да има интерес и она сеуште,What to DO!?
Се откажуваш уште од старт, само затоа што не прашала "како си" во пораката?:nesvest:
Ако си сигурен во тоа што го чувствуваш за неа, не се мисли да ја поканиш да излезете.Види како ќе се одвиваат работите и откако ќе заврши првиот состанок, покани ја повторно да излезете.:smir:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Имам големо двоумење,ми се свиѓа подолго време една колешка и сакав оваа недела да и предложам да искочиме.Но пред некој ден и пишав пораче као "Како си?Што има на факс?" у тој стил.Ми врати дека е ок,дека се вратила дома( не е од Ск )и дека ги положила колоквиумите.И толку!Не праша ич ништо за мене,ниту пак титна...Многу ладна беше пораката...Незнам зашто така одеднаш:toe:
И се изнервирав од ова и ја баталив,НО кога сме на факс приметувам работи што не ми даваат да оставам се туку-така,како да има интерес и она сеуште,What to DO!?
Ти пишала порака, за што сакаш и титка?

До некаде ми е јасно да се срамат да пристапат 16-17 годишни, ама ти си веќе на факултет. Штом има интерес кај неа, значи има нешто. Go for it!!! Моткај се околу неа, шмекај ја, не биди напаст, прави ги со осет сите тие работи. И не се потпирај никогаш на една смс порака. Пораката не може да биде ладна, како шо велиш ти, не знаеш во какво расположение била кога си и пишал. Затоа само директ пристап! Држиме среќа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Епа фала на одговорите:smir:...Утре ќе се шетаме низ град па кје видиме шо како,поззз
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Имам големо двоумење,ми се свиѓа подолго време една колешка и сакав оваа недела да и предложам да искочиме.Но пред некој ден и пишав пораче као "Како си?Што има на факс?" у тој стил.Ми врати дека е ок,дека се вратила дома( не е од Ск )и дека ги положила колоквиумите.И толку!Не праша ич ништо за мене,ниту пак титна...Многу ладна беше пораката...Незнам зашто така одеднаш:toe:
И се изнервирав од ова и ја баталив,НО кога сме на факс приметувам работи што не ми даваат да оставам се туку-така,како да има интерес и она сеуште,What to DO!?
Брат, ретко која девојка прашува „како си?“ во рамките на СМС порака. Тоа е факт. Меѓутоа, не треба да се обесхрабруваш. Покани ја да излезете и фати ја за рака. Види како ќе изреагира и искористи ја можноста:wink:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Форум за секс љубов и пријателство на ваши врсници од Бугарија: http://sex-love-bg.com/
Ова е опасен проблем. Незнам како ќе се реши. Изгледа тука на Кајгана ептен не бива за решавање на проблеми, па сме барани и за бугарија. Sweet! :wink:


p.s. Тешко на таа толкава држава што има потреба за стручњаци од странство за вакви прашања.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Имам големо двоумење,ми се свиѓа подолго време една колешка и сакав оваа недела да и предложам да искочиме.Но пред некој ден и пишав пораче као "Како си?Што има на факс?" у тој стил.Ми врати дека е ок,дека се вратила дома( не е од Ск )и дека ги положила колоквиумите.И толку!Не праша ич ништо за мене,ниту пак титна...Многу ладна беше пораката...Незнам зашто така одеднаш:toe:
И се изнервирав од ова и ја баталив,НО кога сме на факс приметувам работи што не ми даваат да оставам се туку-така,како да има интерес и она сеуште,What to DO!?

Сељанка бе, провинцијалка, дојдена у граТ да се мажи...гарант си некој голтар или недоволно богат...гарант би се опнала со тебе од свиѓање, ама не и е тоа намерата...не ја пратиле да учи, ами да се мажи...будала...барај некоја друга!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Сељанка бе, провинцијалка, дојдена у граТ да се мажи...гарант си некој голтар или недоволно богат...гарант би се опнала со тебе од свиѓање, ама не и е тоа намерата...не ја пратиле да учи, ами да се мажи...будала...барај некоја друга!
+1

Полно е такви. Ги замајуваат денешните напаленковци кои неретко се подаваат, па после одеднаш се принудени да оформат брак само затоа што еднаш им се погодило без кондом да се, а желбата го надвладеала разумот.
Удавачи,качиперки,вртиумки. Нека бега од такви, и подобро што не го прашала како е. Женско е тоа, ја увидела ситуацијата.
Не знам дали е голтар, може само таква слика добила за него. Али у ваков случај подобро му е да изиграва дека е голтар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom