Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Се трудам, а не можам да сфатам, до кај отиде младинава :tapp:
Жениве прашуваат дали да се е*ат иако не се у врска, а маживе плачат по некои кои ги изварале :tapp: Кај се видело бе порано маж толку да се понижи.:uvo: Срам за машки пол и греота за тоа шо го имаат меѓу нозе, а не знаат да го искористат:ѓавол1:
Малиоф е 16 години. Јебига!

и ако сакаш сочуствувај
не го знаеше презимето додека не ти пратив линк
али тоа е
радувај се ако ти е до тоа дојдено
јас не верувам никому така да
Ко што не знаев кој си и како се викаш?

Е тоа де, тоа да видиш!

иначе дека ја најде првиот пат му праатив линк
за да види која е
немојте одма у депресии да паѓате
Кој прво ти мене линк бе?
нели ти стаив од тебе линк, од неа линк од другарките итн.
Па она љандришчено, море, мммммм, да не го сакав, ама ај, ги забриша.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
добро гледа дека не си во тек
како и дае јас му пратив порака на гарфилд и му се заблагодарив на помошта
за вас незнам
иначе ми разјасни се
и ја кажав мојата вистинска страна
Шо да бидам у тек :uvo:
Дека НЕ ВЕРУВАШ НИКОМУ, ама ПРАЌАШ ЛИНКОВИ ДА ТИ ЈА ВИДАТ Е*АЧИЦАТА у здрав мозок?Ова може само "ИНТЕЛЕГЕНТЕН" МАШ да го напише.Терај кај шо тргна прееска.:маШ:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
МаЌедонко мор, дете е од 16 години. И ја би бил лут да сум 16 години, невин, а некој друг да и го клаи у уста на мојата.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Hehehe Za cotek ne ali i kazav deka i e prosteno i ako saka mozi da se vrati no vo skoro Vreme ... i ona mi veli kao demek vazi ce se vratam ama nemam lice ova ona ./...
Која "поштена девојка" не би посакала ваков маШ? :icon_lol:

.. da i kazam dojdi ovde i ke dojdi bez nikakvo mislenje , mi kazuva se sto ke ja prasam ...
Тебе те сака највише од цело маало. :десанка:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
I se ke bide isto osven bacuvanjeto vo usta, а од туле и чекмеџе ни абер ни бутур!

Ајде, дајте нов пациенАт!
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Imam Problem ...
Znaci vaka ... Odevme so Devojkata 10 meseci se si bese ok ali edna vecer ona bese na rodenden kaj nezin drugar se opijanila i me izneverila. Potoa dojde i mi kaza se kako sto bilo so kogo me izneverila koj bil tipot.i sega mi se skaruva devojkata so obrazlozenie deka nemala lice so mene povejke da odi sakala da proba so nego kako ke mu bide i taka natamu ... sekoj den mi se javuva se druzime kako nisto da ne bilo osven da se bacime OV Usta :))))
Nekoj da mi pomogni vo Ova moevo Cudo ... oti ja sakam i mi znaci ... sepak 10 meseci da odis i se da otide vo voda za 1 den mislam deka ne e FER !!!
Ццц не ми се верува значи.... она те изневерува, а тебе проблемиот ти е дека не било фер да се растури врска од 10 месеци за 1ден ... :tapp: Иначе да те информирам луѓе што биле заедно во брак по 10години, се разведуваат ради неверства, а ти нејќеш 10 месеци да ти пропаднат :uvo: Како можеш до толку да немаш достоинство, не си повреден или лут на неа? Можеш бар да се преправаш дека си и лут ако не нишо др. Ти ако си се поставил така и да ти се врати уште десет пати ќе те извара, бидејќи си знае дека секад може да ти се врати. Мој совет е да ја баталиш и да ја избришеш од животот, ни другарство ни ништо не ти треба од такви ко неа.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Ццц не ми се верува значи.... она те изневерува, а тебе проблемиот ти е дека не било фер да се растури врска од 10 месеци за 1ден ... :tapp: Иначе да те информирам луѓе што биле заедно во брак по 10години, се разведуваат ради неверства, а ти нејќеш 10 месеци да ти пропаднат :uvo: Како можеш до толку да немаш достоинство, не си повреден или лут на неа? Можеш бар да се преправаш дека си и лут ако не нишо др. Ти ако си се поставил така и да ти се врати уште десет пати ќе те извара, бидејќи си знае дека секад може да ти се врати. Мој совет е да ја баталиш и да ја избришеш од животот, ни другарство ни ништо не ти треба од такви ко неа.
Да се преправа дека и е лут?!
Кое одделение е типот, второ?

Многу му е подобро да седне и да напраи нормален муабет со девојката и да расчистат отколку да се лигави со такви ГЛУПОСТИ.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Да се преправа дека и е лут?!
Кое одделение е типот, второ?

Многу му е подобро да седне и да напраи нормален муабет со девојката и да расчистат отколку да се лигави со такви ГЛУПОСТИ.
Сакав да кажам подобро и да се преправа дека е лут ако сака да ја врати и задржи отколку да се понаша ко ништо да не се десило, бидејќи нели коа она ќе види дека може што сака да праи и овој за нишо да не се лути ќе биде интересно.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Сакав да кажам подобро и да се преправа дека е лут ако сака да ја врати и задржи отколку да се понаша ко ништо да не се десило, бидејќи нели коа она ќе види дека може што сака да праи и овој за нишо да не се лути ќе биде интересно.
Ја те сфаќам тебе, ама ти не ме сфаќаш мене.
Да беа второ одделение и врската да им се засноваше на држење за рака* да, требало тој да и се преправа дека и е лут па да следуваат интриги. Но, затоа што станува збор за посериозна 10-месечна врска, нормално би било наместо да и се лути и да плаче по неа, да и направи сериозен муабет од типот: "ти ме превари со друг после 10 месеци. што ќе правиме понатаму? или да одиме и да не се случи такво нешто во иднина, или доколку направиш такво нешто гадно ќе се заебеш". И девојката треба да одлучи, или да му биде верна, и да сфати дека не си игра со дете туку со човечки чувства или пак да биде кучка и да го повреди again. После тоа, нема веќе што да бара он со неа.

Значи, она треба да одлучи што ќе прават понатаму. А он да глуми лудило и да и се преправа дека и е лут е не само детинесто, туку и глупаво.


*obviously, и не е нешто поинаку
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Imam Problem ...
Znaci vaka ... Odevme so Devojkata 10 meseci se si bese ok ali edna vecer ona bese na rodenden kaj nezin drugar se opijanila i me izneverila. Potoa dojde i mi kaza se kako sto bilo so kogo me izneverila koj bil tipot.i sega mi se skaruva devojkata so obrazlozenie deka nemala lice so mene povejke da odi sakala da proba so nego kako ke mu bide i taka natamu ... sekoj den mi se javuva se druzime kako nisto da ne bilo osven da se bacime OV Usta :))))
Nekoj da mi pomogni vo Ova moevo Cudo ... oti ja sakam i mi znaci ... sepak 10 meseci da odis i se da otide vo voda za 1 den mislam deka ne e FER !!!
Брат начукај и го у гз со образложение дека и го немаш начукано досеа. :jaj:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.126
Брат начукај и го у гз со образложение дека и го немаш начукано досеа. :jaj:
И тоа без лубрикант, онака да упамти...да осети како је Tарзан ловио крокодиле...муахахаххаа
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.479
Поени од реакции
11.183
Брат начукај и го у гз со образложение дека и го немаш начукано досеа. :jaj:
hhahahahahha lud si...:pos2::pos2::pos2: a ti kir4e prestani da bides papu4ar i batali ja.....zarem e mozno da nemas voopsto gordost i dostoinstvo???? po4ni da se odnesuvas kako maz i sutni ja
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Imam Problem ...
Znaci vaka ... Odevme so Devojkata 10 meseci se si bese ok ali edna vecer ona bese na rodenden kaj nezin drugar se opijanila i me izneverila. Potoa dojde i mi kaza se kako sto bilo so kogo me izneverila koj bil tipot.i sega mi se skaruva devojkata so obrazlozenie deka nemala lice so mene povejke da odi sakala da proba so nego kako ke mu bide i taka natamu ... sekoj den mi se javuva se druzime kako nisto da ne bilo osven da se bacime OV Usta :))))
Nekoj da mi pomogni vo Ova moevo Cudo ... oti ja sakam i mi znaci ... sepak 10 meseci da odis i se da otide vo voda za 1 den mislam deka ne e FER !!!
Posle edno 5-6години кога ке потпораснеш малце,сети се што си пишал овде:nesvest:
Ке се смееш а богами можда и да плачеш,како може да си толку глуп:tapp:
Те изварала човеку,некој друг ти ја изебал,па сега ти ке го собираш остатокот од нејзе,а ти цело време чувај си ги десетте месеци само,оти нели не е фер да се изгубат десет месеци,побогу.
Месеците се битна ствар,варањето не е тука воопшто важно.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Imam Problem ...
Znaci vaka ... Odevme so Devojkata 10 meseci se si bese ok ali edna vecer ona bese na rodenden kaj nezin drugar se opijanila i me izneverila. Potoa dojde i mi kaza se kako sto bilo so kogo me izneverila koj bil tipot.i sega mi se skaruva devojkata so obrazlozenie deka nemala lice so mene povejke da odi sakala da proba so nego kako ke mu bide i taka natamu ... sekoj den mi se javuva se druzime kako nisto da ne bilo osven da se bacime OV Usta :))))
Nekoj da mi pomogni vo Ova moevo Cudo ... oti ja sakam i mi znaci ... sepak 10 meseci da odis i se da otide vo voda za 1 den mislam deka ne e FER !!!
*Ти* така мислиш. А таа што се изонадила со друг и ти вели отворено дека сака со него, што мисли таа?

Верувај, таа веќе ги има закопано тие 10 месеци за тој 1 ден, што сака да бидат 2, па 3, па и повеќе. Таа сака ти да ѝ бидеш само резерва, доколку не ѝ оди со другаров, па да се подлапнува со тебе, заради утеха.

Твојата врска со таа девојка е мртва. Исплачи ја колку што мислиш дека треба и почни да бараш друга врска (девојката веќе си нашла друга, со другарот). И верувај, кога ќе ја најдеш, ќе поминеш 10 нови месеци со подобра девојка за тебе како во еден миг.


Со среќа. :helou:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
детето од мн одамна се врти околу мене. И сега почна почесто да излегува со моето друштво, што почна да ме нервира.
Значи вака, како на културен начин да му објаснам дека он и јас :nenene: ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom