Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Go for it boy.
If you get it, great, if you don't at least you'll know it's time to move on!
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Па секој викенд се гледаме, во ист кафич излегуваме. И баш ме погоди со одговоров БРАВО сакав да знам од женска гледна точка мислење за сето ова. А баш би сакал да знам дали и се допаѓам барем малку, а тоа ми е цел.. Па ако може и за ова совет.

И ПРИМАМ ДРУГИ СОВЕТИ ОД ФОРУМЏИИТЕ :smir:
Па тоа што е фина со тебе не значи и дека е вљубена во тебе. Но во секој случај вреди да и кажеш што чувствуваш кон незе но не дека си лудо вљубен во незе туку дека ти се допаѓа и дека би сакал да ја запознаеш подобро. И не се разочарувај ако не бидне ништо од прво биди малку поупорен,(the chase it`s better than the catch) зошто како што ме учеа мене девојките првиот пат одбиваат за да не изгледаат очајни во очите на машките и демек одвај чекале овај да им се пушти, вториот пат за да видат колку ни е дојдено до нив и дали навистина ни се допаѓаат a после третиот пат барај друга пошто станува нападно и манијачки
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Здраво здраво... Нов сум на форумов, па би ве замолил за помош и некој совет, затоа што претходно ја разгледав темава и видов на многу дека сте му помогнале и БРАВО за тоа. Но, да се вратам на проблемот.
Вака сеа заљубен сум во една цура и тоа до уши :kesa:. Знаете девојчево е скроз мој тип, до сеа таква не постоела во мојот живот, ја знам еве веќе 6-7 месеци, другари сме. На почетокот беше онака знаете ми се допаѓа и сето се сведуваше на тоа. Сега во последниве 2 месеци така повеќе контактираме, цурата е премногу фина значи нема лош збор речено, секој муабет што го правиме е одличен. Една моја другарка и другар знаат за тоа што го чувствувам за неа, и тие учат во нејзиниот клас. Па сеа проблемот е тоа што незнам што да правам односно од кај да почнам, кога и да ја видам ми се јавуваат "пеперутки" во стомакот. Едноставно се би направил за неа. Па Ве молам за СОВЕТ.

БЛАГОДАРАМ :smir:
Почни од почеток т.е кажи и што и како чувствуваш за неа на состанок за кој ТИ ќе бидеш иницијатор.Излезете заедно и сврти муабет за љубов, врски, види како реагира и нормално кажи и што чувствуваш за неа.:toe:
 
O

Orangez

Гостин
Па тоа што е фина со тебе не значи и дека е вљубена во тебе. Но во секој случај вреди да и кажеш што чувствуваш кон незе но не дека си лудо вљубен во незе туку дека ти се допаѓа и дека би сакал да ја запознаеш подобро. И не се разочарувај ако не бидне ништо од прво биди малку поупорен,(the chase it`s better than the catch) зошто како што ме учеа мене девојките првиот пат одбиваат за да не изгледаат очајни во очите на машките и демек одвај чекале овај да им се пушти, вториот пат за да видат колку ни е дојдено до нив и дали навистина ни се допаѓаат a после третиот пат барај друга пошто станува нападно и манијачки
Па јас нигде воопшто не реков дека е вљубена во мене. Само кажав дека си е фино девојчето. Иначе фала за мислењето.
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Па секој викенд се гледаме, во ист кафич излегуваме. И баш ме погоди со одговоров БРАВО сакав да знам од женска гледна точка мислење за сето ова. А баш би сакал да знам дали и се допаѓам барем малку, а тоа ми е цел.. Па ако може и за ова совет.

И ПРИМАМ ДРУГИ СОВЕТИ ОД ФОРУМЏИИТЕ :smir:
Ќе ни треба појше инфо за девојката и нејзиниот пристап, однос спрема тебе за да нагаѓаме дали те сакуфка.
Бодиленгвиџ ќе помогне. Разумеш брате пиши дали ти се смешка :wink:
Во овој период од 6-7месеци во кој си затрескан во уши, кажи каков беше нејзиниот љубовен статус?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A be jebo, neka ide, neka i se pusti, neka i kaze, neka ja zagrabi...pa neka se pofali tuka dali uspeal, ako ne, neka otvori tema, vashite ljubavni jadovi!
 
O

Orangez

Гостин
Ќе ни треба појше инфо за девојката и нејзиниот пристап, однос спрема тебе за да нагаѓаме дали те сакуфка.
Бодиленгвиџ ќе помогне. Разумеш брате пиши дали ти се смешка :wink:
Во овој период од 6-7месеци во кој си затрескан во уши, кажи каков беше нејзиниот љубовен статус?
She's free LIKE A BIRD... Значи никој нема за ова време воопшто од сигурни извори е сето ова. Знаеш онака кога и да сум излезен секогаш иди да се поздрави, нешо заебанции, за ова смешкањево што викаш се смешка и тоа како... Онака се понаша најтоп сега за сега... Незнам друго што да ти кажам прашај ме ќе ти објаснам.

A be jebo, neka ide, neka i se pusti, neka i kaze, neka ja zagrabi...pa neka se pofali tuka dali uspeal, ako ne, neka otvori tema, vashite ljubavni jadovi!
ХАХА кратко и јасно...:pos2:
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
She's free LIKE A BIRD... Значи никој нема за ова време воопшто од сигурни извори е сето ова. Знаеш онака кога и да сум излезен секогаш иди да се поздрави, нешо заебанции, за ова смешкањево што викаш се смешка и тоа како... Онака се понаша најтоп сега за сега... Незнам друго што да ти кажам прашај ме ќе ти објаснам.
Ондак кога ќе ја види следечи пат ќе и запееш вака: ill do you like truck. LOL!
Кажи чедо шо ми те мачи шо бараш помош тука а глеам нејќеш да наведеш вистинскиот проблем ако навистина постои.
Очигледно е дека се е во најдобар ред така да не ми е јасно што чекаш , уствари остаре од чекање њтф 7месеци damm man, ако има нешо конкретно now is the time to tell, ако не цепај машки, ако нејќе милом ондак силом. :wink::wink: :icon_lol::icon_lol:
A be jebo, neka ide, neka i se pusti, neka i kaze, neka ja zagrabi...pa neka se pofali tuka dali uspeal, ako ne, neka otvori tema, vashite ljubavni jadovi!
Ami ako kazi Ne? Sfakjas gradime tuka damage control, just in case.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ako se komedii sto baras pomos, odi pred granap na pivo i posebna.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Вака сеа заљубен сум во една цура и тоа до уши :kesa:. Едноставно се би направил за неа.
Излезете еднаш, два пати, ако треба и три, смувај ја.
Типчето е заљубено и ко шо гледам не му е до мување. Си ја нашол типката која според него му одговара, и сака да си ја има покрај себе, нали?
Портокалов, само отворен муабет. Вие штом 6-7 месеци уназад си го имате муабетот, сигурно и го знаеш однесувањето во разни ситуации, и знаеш шо ќе ја стопи. Само терај, и посакуваме се најдобро!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе шо се нервираш... Да се насмееме малце... :toe:
Брат сеа ќе ти кажам испробан совет....идеш некоја вечер ја испраќаш за накај дома...пред тоа нормално ќе и се убациш за да ја наредиш работата за испраќање,мора малку да се ангажираш,фала богу нели...

и коа ќе стаса до дома ќе и речеш..."види вака...толку време ми се свиѓаш и се,ама никако неможам да соберам храброст тоа да ти го кажам у лице...(и глеаш нејзина реакција....ако се насмее до уши грабни ја и лапај ја...ако не јбг)....

....и така на сред лапање ќе ја прекинеш и ќе и речеш....дека џабе само ќе запаѓаш утре дента во депресии затоа што за тебе е најголем пораз само да се измуваш со девојче што го сакаш!!!

ајд позз
 
D

devojcence

Гостин
zaljuben ke i pises na kafe da piete i koga ke iskocite ke i se pustis posteno dva tri ubavi muaebiti i backa i ke castis posle ; ) nemoj vo disko i nemoj na pijano i nemoj napadno. sreknjo :smir:
 
O

Orangez

Гостин
Типчето е заљубено и ко шо гледам не му е до мување. Си ја нашол типката која според него му одговара, и сака да си ја има покрај себе, нали?
Портокалов, само отворен муабет. Вие штом 6-7 месеци уназад си го имате муабетот, сигурно и го знаеш однесувањето во разни ситуации, и знаеш шо ќе ја стопи. Само терај, и посакуваме се најдобро!
Еј Меган ти најдобро ме разбра фала ти многу...:smir:

Брат сеа ќе ти кажам испробан совет....идеш некоја вечер ја испраќаш за накај дома...пред тоа нормално ќе и се убациш за да ја наредиш работата за испраќање,мора малку да се ангажираш,фала богу нели...

и коа ќе стаса до дома ќе и речеш..."види вака...толку време ми се свиѓаш и се,ама никако неможам да соберам храброст тоа да ти го кажам у лице...(и глеаш нејзина реакција....ако се насмее до уши грабни ја и лапај ја...ако не јбг)....

....и така на сред лапање ќе ја прекинеш и ќе и речеш....дека џабе само ќе запаѓаш утре дента во депресии затоа што за тебе е најголем пораз само да се измуваш со девојче што го сакаш!!!

ајд позз
YOOOOOO ТHIS IS REAL GOOD
Се подобри и подобри мислења добивам... ФАЛА

zaljuben ke i pises na kafe da piete i koga ke iskocite ke i se pustis posteno dva tri ubavi muaebiti i backa i ke castis posle ; ) nemoj vo disko i nemoj na pijano i nemoj napadno. sreknjo :smir:
ТЕНКЈУУУУУУУУУУУ :smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еј Меган ти најдобро ме разбра фала ти многу...:smir:


YOOOOOO ТHIS IS REAL GOOD
Се подобри и подобри мислења добивам... ФАЛА



ТЕНКЈУУУУУУУУУУУ :smir:
Не мораш после секој пост да коментираш.Воздржи се.Диши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom