Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Родригез верувам дека ќе се снајде добро во пл и Челзи, за Ромањоли ќе видиме, ми изгледа спор и физички слаб, ама добро се позиционира и чита игра.
Не се надевај на Ромањоли, Милан одма рекле дека немаат никаква намера воопшто да влегуваат во преговори, и дека играчот не е за продажба.
Повеќе е муабетот, кај ќе игра во Челси? Побавен е и од Мата за да биде крило, а Конте не игра со 10тка, за CM е исто пребавен..
Не знам :D
Само на крило може, не верувам да планира во средина да го игра, место Оскар. Или можда ќе мења формација. Во секој случај, мислам дека нема шанси да се реализира трансферот, плус само шпекулации се засега, и тоа нема пишано ниту еден релевантен извор. Може и да нема вистина во целата приказна.
 
C

Castiel

Гостин
Родригез не игра некоја значителна улога во овој тим на Реал, како што беше случај лани со Погба.
На таа позиција Зидан ги има Иско и Ковачич, за крило го има Асенсио.... а и очигледно е дека не му е по кеф на Зидан. Така до 70 мил е пристојна цифра која вреди да се разгледа...

Наполи се лопови кога е бизнис во прашање исто како и Леви, прво одредат една сума па после 1 час таа сума не важи. Па по тоа трансферот на Кулибали не ни требаше да биде предмет по кој ќе се изгубат 3 недели... после 3 понуда требаше да им биде јасно дека цел на наполи ќе биде да извлече повеќе пари.
Милан се нешто друго, спремни се за бизнис, поготово сега кога тимот им е скоро цел составен од просеци... 50 мил фунти ќе им дојде како Кока Кола во пустина.

Родригез верувам дека ќе се снајде добро во пл и Челзи, за Ромањоли ќе видиме, ми изгледа спор и физички слаб, ама добро се позиционира и чита игра.
Напротив Милан има нови газди и нема потреба веќе да продава освен тренерот ако одлучи така. Ромањоли воопшто не е спор ниту па физички слаб. На него му фали само искуство и добар партнер во одбраната.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сакав да пишам уште во саботата, изумив.

Место во стартните единаесетмина за Цеск Фабрегас МОРА да има по секоја цена.

Инаку многу слатка победа. Ме потсети на оние победи на гостински терен во времето на Мурињо (2004-2006).
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Ди Марцио вели дека Челзи е заинтересиран за Максимовиќ од Торино.

Наполи веќе се обиделе да го ангажираат и од Торино им кажале дека барањата се 30 милиони евра плус процент од следен трансфер на играчот.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Неколку дена веќе се вртат тие шпекулации за Родригез, не е ново. Само не ми се верува да се оствари тоа, не гледам зошто би го пуштиле од Реал.
Факт е дека ова сезона нема место во стартните 11 за него. И Зидан изјавил нешто слично чинам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom