Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.480
Поени од реакции
17.171
не ми се бендисва овај експеримент со 3-4-3 ама ич
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.480
Поени од реакции
17.171
Еве го Кедира !

Кое нафрлање на Киелини[DOUBLEPOST=1471721635][/DOUBLEPOST]Д.Алвеш е изгубен во свемирот пробва некој бразилски финти ваљда уште мисли дека во Барса игра, се гледа дека не е уиран поќе. Лихт ми е посигурна варијанта.

Лемина првите 30мин беше непостоечки после колку толку се наметна.

Асамоа е ѕвер, мини Видал сегде го има и колку е силен човече :cuc:
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Лемина убедливо најслаб, мислам дека не е матријал за Јуве, се помалку и помалку ќе игра сезонава. Асамоа после 4 сезони игра ЦМФ и е одличен, исто и Манџо се труди многу, се гледа дека притисокот од Гонзало вади максимум од него.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.480
Поени од реакции
17.171
Преочигледно дека Лемина е за б2б позиција а не за ДМ Али веројатно поќе му верва Алегри него на Хернанес.[DOUBLEPOST=1471722461][/DOUBLEPOST]P.S Срамота е без 3 гола да ги пуштиме да си одат шанса не напраја, Алвеш и Сандро делуваат доста опасно али на првиов очигледно му треба време.

Патем сега читам наводно Лемина требало да е класичен деструктивец а не Пирло/Маркизио ако е така супер е досега.
 
Последно уредено:
С

СаШеНкО

Гостин
Не ми се свиѓа вака, нема да смениме ништо и полека ќе им допуштиме да створат некоја шанса. Нека направи некоја измена, нека освежи играта. ЗОшто Пјанич не игра?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.480
Поени од реакции
17.171
ДЕБЕЛИООООТ !!!!

ГРДИОТТ ГРДАТА СВИЊАА
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.480
Поени од реакции
17.171
Не сваќам ств не сваќам зошто Дибала на крило игра цела утакмица? Толку добро го маркират овие од Фиорентина или ?[DOUBLEPOST=1471724541][/DOUBLEPOST]Пјаца сакам да влези
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.518
Не ми се свиѓа вака, нема да смениме ништо и полека ќе им допуштиме да створат некоја шанса. Нека направи некоја измена, нека освежи играта. ЗОшто Пјанич не игра?
Некни во Вилар Пероса заработи мала повреда и поради претпазливост не е во првиот состав.

Игуаин не чинел, дебел е.. Аха да секако..
 
С

СаШеНкО

Гостин
Некни во Вилар Пероса заработи мала повреда и поради претпазливост не е во првиот состав.

Игуаин не чинел, дебел е.. Аха да секако..
Дебел, не нечини :D[DOUBLEPOST=1471725044][/DOUBLEPOST]Чекај, како тоа Евра влегува место Дибала? Што формација играме сега?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.861
Поени од реакции
2.730
Асамоа е срце невидено! Ора еј ора, дај боже да не го ебат повредиве, убаво што му дадоја шанса, сега за сега ја искористува максимално, и добар е и Лемина се дигна некако
 
A

apidrone

Гостин
Браво дебел! Само продужи вака, мн брзо ќе ми го смениш мислењето за тебе.[DOUBLEPOST=1471726056][/DOUBLEPOST]
Не сваќам ств не сваќам зошто Дибала на крило игра цела утакмица? Толку добро го маркират овие од Фиорентина или ?
Затоа што Алегри најдобро знае. Така ли е кикец емси?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom