Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ce mi teba malce vreme da gi razbistram mislite oti vaka haos mi e vo umot:S
A so se odnesuva zelnasko da mu prioga na masko,mene to mi zvuci glupavo,no ne i nevozmozno zosto nekogas nemozis se da prepustis na sudbinata.Amene licno bi mi bilo stram.Tie so se lesni i ku-vi niv ne u predstavuva ova problem,tie oda direkno vo celta,ne mu go tupa tolku:)
Ако осеќаш нешто за детето, и ќутиш поради горе болдираното... барај некоја поголема јаготка, качи се на неа и фрли се. Ама гледај откако ке паднеш да се повредиш.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
здраво.. имам едно прашање.. ќе може ли некој да ми каже кој се знаци за секс значи знак дека партнерката сака да има секс ??:kesa:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
здраво.. имам едно прашање.. ќе може ли некој да ми каже кој се знаци за секс значи знак дека партнерката сака да има секс ??:kesa:
Еден од знаците е кога девојката ќе ти рече: “Сакам да имам секс“

Лошо е ако додаде, “ама не со тебе...“
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ne znam sto e problemot ti go procita mojot post,sto toa ne ti se dopadza vo moeto objasnuvanje osven zargonot cicina od koga e cice i pice tabu tema na Makedonija neli ja ukinaja veronaukava ebave hipokrizni promoskuiteti.
ups da ne ti go povrediv tvoeto silno ego so muabetot sto si se zapalil tolku?! inaku mojot post se odnesuvase na toa kako mu objasnuvas nekoi raboti na devojce koe se gleda deka e psihicki nesigurno i potrebno i e da se uprostat nekoi raboti!steta so ne se razbravme!
i ako sekoe negiranje na tvoeto mislenje za tebe pretstavuva opstestvena zaostanatost predlagam da se preispitas........sekako bez zli nameri, nesakam i ovoj pat da me razberis pogresno:baeh:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
ups da ne ti go povrediv tvoeto silno ego so muabetot sto si se zapalil tolku?! inaku mojot post se odnesuvase na toa kako mu objasnuvas nekoi raboti na devojce koe se gleda deka e psihicki nesigurno i potrebno i e da se uprostat nekoi raboti!steta so ne se razbravme!
i ako sekoe negiranje na tvoeto mislenje za tebe pretstavuva opstestvena zaostanatost predlagam da se preispitas........sekako bez zli nameri, nesakam i ovoj pat da me razberis pogresno:baeh:
Fala za kratkata psihoanaliza Gd/dzice Jung jas navistina ne te razbiram i toa po malku me zagrizuva.
Jas kolku sto mozam da procitam ovdeka ne se raboti za moeto mislenje ovdeka se raboti za slengot koj go koristam barem jas ne vidov ti da ne se sluzuvas so moeto mislenje fudbalski kazano ti ne odis na topka odis na covek.

Mozebi ne e taka ama te molam objasni mi sto toa vo mojot sovet moze da ja povredi sinolicka.

Ako se raboti za licnite moralni i eticki principi i vo naseto opstestvo togas mozeme da se razbereme po PP za da ne bideme off-topic inaku realnosta e taa 14-15 godisni se ebat kade sto ke stignat ,a ovdeka se penjavime i raspravame kako se izrazuvame toa za mene e hipokrizija i nisto drugo.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ако осеќаш нешто за детето, и ќутиш поради горе болдираното... барај некоја поголема јаготка, качи се на неа и фрли се. Ама гледај откако ке паднеш да се повредиш.
To blondiranoto go kazuvav opsto na prasanjeto od igor,a so se odnesuva na toa sto cutam i ne gi iskazuvam custvata e poradi toa sto jas ne sum sigurna sto vsusnost custvuvam i nejcam da izbrznam so nekoi raboti.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Fala za kratkata psihoanaliza Gd/dzice Jung jas navistina ne te razbiram i toa po malku me zagrizuva.
Jas kolku sto mozam da procitam ovdeka ne se raboti za moeto mislenje ovdeka se raboti za slengot koj go koristam barem jas ne vidov ti da ne se sluzuvas so moeto mislenje fudbalski kazano ti ne odis na topka odis na covek.

Mozebi ne e taka ama te molam objasni mi sto toa vo mojot sovet moze da ja povredi sinolicka.

Ako se raboti za licnite moralni i eticki principi i vo naseto opstestvo togas mozeme da se razbereme po PP za da ne bideme off-topic inaku realnosta e taa 14-15 godisni se ebat kade sto ke stignat ,a ovdeka se penjavime i raspravame kako se izrazuvame toa za mene e hipokrizija i nisto drugo.
boldiranoto-koj se rasprava za toa??
znaci da ne go povtoruvam posledniot moj post(potsetise) a faktot sto ne si me razbral......toa e.... da sme zivi i zdravi
 
Член од
20 април 2009
Мислења
992
Поени од реакции
944
одам веќе година и пол.Се е супер....досега.Ама последниве два месеци ми се случуваат некои работи кои ме прават несигурен.Мојата девојка почна да се однесува некако чудно.На пример секогаш се лути за некои глупости или пак кога сакам да и дадам некој совет таа брзо ми возвраќа дека не е глупава и дека знае што прави.Јас се грижам за неа...А и плус вчера ми кажува дека другарите (посебно еден другар од кој СЛУЧАЈНО не се одделува) ја правеле многу среќна и за нив би дала се.Другарството е ОК, ама јас не сум баш во најдобри односи со нив заради мн причини или муабети кои ги прават со неа, а не се баш другарски...знаете на што мислам:vozbud:И на сето тоа таа е рамнодушна.А јас пак не можам да издржам некој да зборува така со мојата девојка...Плус тоа на училиште ретко ме гледа иако сме во иста смена,само ме одминува.Често ја гледам како со едниот од нив оди некаде.Можеби ова е само глупава лубомора, но доста сум загрижен за мојата следна постапка.Дополнително ме загрижува и фактот што кога сме сами само ми зборува за него, и дека сите комплименти што ги добивав некогаш, сега се на негова сметка...Се обидов да разговарам ама залудно.Можеби грешам што се грижам....но тоа го чувствувам.Па СОВЕТ што понатаму...ПС. тие демек се другари нецели 5 месеци:uvo:ФАЛА ОДАНПРЕД
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:) Бато, две опции...

1. Прекинуеш комуникација, па она нека се мисли дали идете или не (Зашто ти веќе девојка ти си ја загубил)

2. Фаќаш нова девојка, и ја убедуваш сегашната дека со новата сте само другари. :nesum:

Третата опција која е најчовечка не ти ја кажувам. Девојка ти не заслужува добар однос од тебе.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
992
Поени од реакции
944
еве сега на месинџер пишам ко будала...џабе е.Не враќа.Многу ми е тешко да се помирам,аама изгледа најубавите мигови се минато.Не можам да ја препознаам.А и плус случајно или не ми кажува дека ке одела на одмор со машко друштво.Сака лубоморен да ме напрај..А како да ги изведам советиве?фала
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Eпа очигледно успеала да те напраи љубоморен...Иако е тешко пробај да се дистанцираш за да видиш дали она стварно више се ''оладила'' или пак само сака да те мота околу малиот прст...
Или па , разумно моеш да и кажеш да седнете и да позборите, да и кажеш дека тоа,тоа и тоа не ти се свиѓа и дека не можеш така да функционираш...
И заеби месинџер...Јави и се, а ако не ти крева после третиот пат значи дека моеш да почнеш да бараш друга женска без уво да те боли за неа...
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
одам веќе година и пол.Се е супер....досега.Ама последниве два месеци ми се случуваат некои работи кои ме прават несигурен.Мојата девојка почна да се однесува некако чудно.На пример секогаш се лути за некои глупости или пак кога сакам да и дадам некој совет таа брзо ми возвраќа дека не е глупава и дека знае што прави.Јас се грижам за неа...А и плус вчера ми кажува дека другарите (посебно еден другар од кој СЛУЧАЈНО не се одделува) ја правеле многу среќна и за нив би дала се.Другарството е ОК, ама јас не сум баш во најдобри односи со нив заради мн причини или муабети кои ги прават со неа, а не се баш другарски...знаете на што мислам:vozbud:И на сето тоа таа е рамнодушна.А јас пак не можам да издржам некој да зборува така со мојата девојка...Плус тоа на училиште ретко ме гледа иако сме во иста смена,само ме одминува.Често ја гледам како со едниот од нив оди некаде.Можеби ова е само глупава лубомора, но доста сум загрижен за мојата следна постапка.Дополнително ме загрижува и фактот што кога сме сами само ми зборува за него, и дека сите комплименти што ги добивав некогаш, сега се на негова сметка...Се обидов да разговарам ама залудно.Можеби грешам што се грижам....но тоа го чувствувам.Па СОВЕТ што понатаму...ПС. тие демек се другари нецели 5 месеци:uvo:ФАЛА ОДАНПРЕД
/Me Си ги клава рогчињата ...
Брат млад си . Очигледно го бендисва него поке ... не си троши најубавите години за џабе ... Под хитно откачваш , уништуваш секаков негативен спомен од неа со (не) контролирана употреба на жени ( читај : различни од неа ) и алкохол .

Дури и да е намерен обид само да те направи љубоморен секоја жена која се служи со такви трикој не заслужава да е во врска .
 
Г

Гоццццце

Гостин
Се мувам со една девојка и не сум со план да се фаќам, само поради тоа што другарките ги става пред мене. Неможам да се фатам со нејзе а да не знам што е излагање со неа, сами. Со нејзините другарки кои воедно се и мои, не прави никогаш муабет за мене, ако не дознаат од некој друг нешто интересно она нема шанси да им каже. Не знам.. Се муваме 2 месеца
Знам дека чувствува нешто за мене, и јас за неа.
Сеа сум со намера некако да ја изладам , да ја натерам да ме бара и со тоа да ме засака некако повеќе, а и сакам да ме стави нормално барем на исто рамниште со другарките. Помош?
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Абе шо стори колку сум баксуз.Само што сакам да и се пуштам на некоја девојка која ми се допаѓа подолго време таа си фаќа друг. Јас сум малку срамежлив и ми треба повеќе време да соберам храброст и да и се пуштам. Ова неколку пати ми се има случено. Изгледа среќата ме има напуштено. ДА ТИ Е*АМ ЖИВОТОТ БЕЗ СРЕЌА:zid::cry:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom