Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

В

Вори

Гостин
Као, место број на телефон и call me, и пишуеш пин и Потроши ме...
Добра идеја колега:star:


И пак не го даваш одговорот...Значи, дали некогаш самата ти рекла дека не те сака, односно нејќе да има ништо со тебе, или све се тоа твои претпоставки?


Би сакала ли ти нивните муабети да станат реалност, т.е би сакала ли стварно да бидете пар?
Ми рекла...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Значи начисто си у врска со нејзините емоции кон тебе...У тој случај, едноставно заборави ја. Уствари, доволно е за почеток да се одделиш од неа, у смисол на интензивни контакти и сл...а, заборавот сам ќе си дојде со следната "голема љубов".

Се друго би ти подгревало лажна надеж и би ти ја продужило фрустрацијата, затоа што ако нешто не може да се направи со сила и по лична желба, тоа е да направиш некој да те сака, за жал. А, за среќа, има многу други потенцијални шанси за "сакање" и тоа такви кои ќе ти возвратат соодветно. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:

inaku ostavi toa sto zboruvaat drugarite zaso sepak i da pocnes nekakva ljubovna vrska toa nema da bide so niv!ednostavno proceni kako se odnesuva toj sprema tebe i sto toj zboruva!!!
A sto se odnesuva na postot na Johnny Stulic okolu "cicinjata"-znaci ne mozese podobro da mu objansis na devojceto!!!!bravo:tapp:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
inaku ostavi toa sto zboruvaat drugarite zaso sepak i da pocnes nekakva ljubovna vrska toa nema da bide so niv!ednostavno proceni kako se odnesuva toj sprema tebe i sto toj zboruva!!!
A sto se odnesuva na postot na Johnny Stulic okolu "cicinjata"-znaci ne mozese podobro da mu objansis na devojceto!!!!bravo:tapp:
Ne znam sto e problemot ti go procita mojot post,sto toa ne ti se dopadza vo moeto objasnuvanje osven zargonot cicina od koga e cice i pice tabu tema na Makedonija neli ja ukinaja veronaukava ebave hipokrizni promoskuiteti.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
21век сме :D:D:D мада девојчево е сосема несигурно психолошки глеано.. тоа дава знак дека хормоналната состојба не и е скроз на скроз оформена што пак дава знак дека е околу 13 години:D мада глеам 14годишни девојчиња кои се... онакво:D па , синоличка мој совет ти е , прај си како што ти одговара. ако ти се допаѓа типот прај си нешо со него , кој ги тркала другите од друштвото. во поголемиот дел се само љубоморни:D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Vaka so se odnesuva na cicinata i sl site maski prvin na to zaletuva dovolno mi e jasno to.Skoro sekogas dobivam komentari od site deka sum stvarno zdrava na telo.(sry vaka so se izrazuvam),a vo drustvo sme pomalku od godina.A toj e nekoja godina pogolem od mene.
fala vo sekoj slucaj za mislenjeto:)

Mmmm,toa i jas neznam dali sakam da bidam so nego.Koga sme zaedno nevelam deka ne mi e ubo,ali nz:(
strav mi e da ne se izgoram kako posledniov pat:(
zosto jas sega sepak neznam koi mu se namerite nego
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Синоличке....јас ќе ти предложам да следниот пат ти и другар ти почнете да се љубите у друштво...онака страстно. Па ако зборат и зафркаваат другарите...заќутете ги малце коа ке ве видат. Нека помислат дека има нешто меѓу вас. :) Типчето те свиѓа...напрај му го ќеифот...и заќути ги останатите. Зезај се синоличке...;)
Шмек ;)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Za ova sto go kaza potpolno si vo pravo.Nelicam na 18-godisna devojka so odnesuvanjevo.
fala za mislenjeto :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Za ova sto go kaza potpolno si vo pravo.Nelicam na 18-godisna devojka so odnesuvanjevo.
fala za mislenjeto :)
Без разлика што не личиш на 18 годишна...однесувај се како таква :)
Имаш 13 години...би те шмекнал ама ќе се воздржам. Шмек кон малолетнички е казна од 50 евра!
:)
 
D

devojcence

Гостин
sinolicka se gleda deka si pomalecka.prvo dali sakas da bides so nego ? i vtora rabota drugarite ili se seljaci ili i toj simpatijata zbori i se zeza so niv taka da pazi si. ako mu znacis na nekoj nema da se zeza a i negovite drugari isto koga ke vidat deka mu znacis ke te pocituvaat.zatoa probaj ako sakas so deckoto pa ke vidis so kako ke bide. i ne svakjaj tolku serioznao toa so se salat.pa valjda ne e vo negativen smisol.probaj :):helou:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Секоја зафрканција е пола вистина.
Мислам дека ова доволно ти кажува, на никој не му текнува да збори за нешто од нигде, сигурно има нешто.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Luge potreben mi e sovet :(((((((((((((
Vaka imam golem drustvo da recam ama poslednov preiod rabotite ne odat kako sto treba:S vo drustvoto ima edno momce koe postojano e so mene i sl,
postojano samo me guska,no posledniov period site se zafrkavaa na smetka moja i negova no nekako rabotive gi preminuva granicite na drugarstvoto,a jas nz sto da pravam.posledniov period i negovite drugari postojano mi vikaat deka sne bile mn ubav par i takvi slicni komplimenti.No jas mislam deka seto ova e samo zafrkancija od nivna strana,a nz so koja cel go pravat seto ova:S:S:S:S::Ss
nz kaj mi e umo sega,ve molam kazete nesto sto mislite za ova vie.
:nesvest:
Остави да помине некое време и да престанат да дофрлаат вашите другари, пошто многу примери знам каде што кај едната личност се “разгореле чувства“ само поради тоа што и` го пикнале во глава тоа дека се слатки заедно, дека си одговараат итн.
Да ти се допаѓаше навистина момчето, а да немаше влијание остатокот од друштвото немаше сега да се двоумиш, Или грешам?:)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Vaka so se odnesuva na cicinata i sl site maski prvin na to zaletuva dovolno mi e jasno to.Skoro sekogas dobivam komentari od site deka sum stvarno zdrava na telo.(sry vaka so se izrazuvam),a vo drustvo sme pomalku od godina.A toj e nekoja godina pogolem od mene.
fala vo sekoj slucaj za mislenjeto:)

Mmmm,toa i jas neznam dali sakam da bidam so nego.Koga sme zaedno nevelam deka ne mi e ubo,ali nz:(
strav mi e da ne se izgoram kako posledniov pat:(
zosto jas sega sepak neznam koi mu se namerite nego
Треба да си ги разјасниш мислите малце, дали тој твој "другар" со тебе сака да биде поради тоа што имаш топ тело или поради тоа што нешто му значиш. А ако мислиш дека ти е убаво во негово друштво, пробај да биедеш со него. За проба пари не се зима.
Happy:smir:

Многу пати во Животот сум се прашувал дали на женските им е глупо први да им приогаат на машките, дали се срамат, или од тоа се плашат дека за нив ке мислат дека се лесни,дека се ку-ви итн итн.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
hehe
za ova si vo pravo skros ,predhodno jas site mi bea isto,ama posledniov period nz so e
a deka drugarite postojano mi vika vaka toj taka toj vakov e takov e,to taka e.Sekoja minuta nesto ce kaza i sl.

Треба да си ги разјасниш мислите малце, дали тој твој "другар" со тебе сака да биде поради тоа што имаш топ тело или поради тоа што нешто му значиш. А ако мислиш дека ти е убаво во негово друштво, пробај да биедеш со него. За проба пари не се зима.
Happy:smir:

Многу пати во Животот сум се прашувал дали на женските им е глупо први да им приогаат на машките, дали се срамат, или од тоа се плашат дека за нив ке мислат дека се лесни,дека се ку-ви итн итн.
Ce mi teba malce vreme da gi razbistram mislite oti vaka haos mi e vo umot:S
A so se odnesuva zelnasko da mu prioga na masko,mene to mi zvuci glupavo,no ne i nevozmozno zosto nekogas nemozis se da prepustis na sudbinata.Amene licno bi mi bilo stram.Tie so se lesni i ku-vi niv ne u predstavuva ova problem,tie oda direkno vo celta,ne mu go tupa tolku:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom