Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
И шо требало толку думање шо да се напрај мене не ми е јасно. Едноставно здраво јас сум Гоце Делчев седам тука и сум имал прилика да те гледам често па јасно и гласно речи и дека ја свиѓаш ама баш онака без чуства. Некој така да ми речи јес дека ќе паднам на г`з од смеење ама знам и дека ќе ми остави ама бас впечаток
:pos2::pos2: ме насмеа, така и планирам само да ја сретнам сама

Ставив макарони да си праам ама неам кечап :pos2: стварно има милион и едно оправдување за да почнеш муабет,а чим си студент мислам дека време е да почнеш похрабро да делуваш...со среќа :smir:
Следен пат ја застанувам,не е проблем храброст,едноставно не можам да ја сретнам сама и да ја замуабетам,секогаш е со друштво..ама ке ја средам наскоро:eek:lee:

Јас би се однесувала многу друштвено и по реакцијата на оној кој ме сретнал и според неговите знаци, би сфатила колку е саат и какви му се намерите. Пробај со ,, Извини девојко колку е саат?"(*без да и кажеш дека е време да се запознаете:pos2:) или пак кажувај и ,,здраво" низ ходник, ама тоа прави го на начин најприроден на свет, како цел живот да ја познаваш. Со среќа.
thanks за советот,да природно би делувал,не ко дебил...ке постирам кога ке ја сретнам...
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
ej pa site skoro site imaat problemi so toa kako da zavedat nekogo a jas sum bas poinakva... vo momentov mi treba sovet za toa kako da go otka4am mom4eto i toa pod hitno.... ne mi za drugo mom4e tuku ednostavno sakam sloboda i nekjam obvrska... toj e premn dobar sprema mene i nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar... probav da zbornam iskreno ama toj celo vreme ja spasva vrskata na nekoj na4in so to so mi dokazva deka stvarno me saka


pomozeteee plssssssss
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ej pa site skoro site imaat problemi so toa kako da zavedat nekogo a jas sum bas poinakva... vo momentov mi treba sovet za toa kako da go otka4am mom4eto i toa pod hitno.... ne mi za drugo mom4e tuku ednostavno sakam sloboda i nekjam obvrska... toj e premn dobar sprema mene i nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar... probav da zbornam iskreno ama toj celo vreme ja spasva vrskata na nekoj na4in so to so mi dokazva deka stvarno me saka


pomozeteee plssssssss
Е откачи го де... тоа што го напиша тука кажи му го, без многу заобиколување. А дека ке поминеш со "nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar" малку потешко.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
ej pa site skoro site imaat problemi so toa kako da zavedat nekogo a jas sum bas poinakva... vo momentov mi treba sovet za toa kako da go otka4am mom4eto i toa pod hitno.... ne mi za drugo mom4e tuku ednostavno sakam sloboda i nekjam obvrska... toj e premn dobar sprema mene i nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar... probav da zbornam iskreno ama toj celo vreme ja spasva vrskata na nekoj na4in so to so mi dokazva deka stvarno me saka


pomozeteee plssssssss
Хмммм сакаш слобода...зошто? Ако дечкото те сака и секогаш ти докажува и ја спасува врската значи и ти го сакаш :toe: зашто ако си решила дека сакаш да е крај без разлика како и да се однесувал ти ќе си ставела крај...незнам мој совет е да бидеш со дечкото уште но доколку несакаш треба првин со себа да расчистиш дека што и да направи нема ништо да смени...можеш? Со среќа :smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ej pa site skoro site imaat problemi so toa kako da zavedat nekogo a jas sum bas poinakva... vo momentov mi treba sovet za toa kako da go otka4am mom4eto i toa pod hitno.... ne mi za drugo mom4e tuku ednostavno sakam sloboda i nekjam obvrska... toj e premn dobar sprema mene i nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar... probav da zbornam iskreno ama toj celo vreme ja spasva vrskata na nekoj na4in so to so mi dokazva deka stvarno me saka


pomozeteee plssssssss
ѓ

Издери му се у фаца првенствено...
Ако пак биде упорен залепи му шамар...Ако и тоа не успее викни некој друг да му објасни...Ако ни тој што си го викнала не успее да го разубеди тогаш најди некој ликовен уметник за да му нацрта...
Ако ни тоа не упали напиши графит...WHAT PART FROM THE SENTENCE ''I DON'T WANNA BE WITH YOU ,YOU DON'T UNDERSTAND ??? ''...
Ако и тоа не успее пази се да не ти се јави дечко и 26 пати да те праша '' Кај ми е сонцето ? '' :)

Обично дерењето у фаца е доволно за да сфати...
И кажи му да сака некој друг, пошо нема аир од тебе ...Кажи му дека ти си лошата, малце нека се дигне у облаци дека јебо пошо го откачуваат со комплимент...
Ајт...
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ej pa site skoro site imaat problemi so toa kako da zavedat nekogo a jas sum bas poinakva... vo momentov mi treba sovet za toa kako da go otka4am mom4eto i toa pod hitno.... ne mi za drugo mom4e tuku ednostavno sakam sloboda i nekjam obvrska... toj e premn dobar sprema mene i nekjam da go povredam bas ili pak da go izgubam kako drugar... probav da zbornam iskreno ama toj celo vreme ja spasva vrskata na nekoj na4in so to so mi dokazva deka stvarno me saka


pomozeteee plssssssss

Кажи му дека за љубов се потребни двајца, и дека ти не ја чувствуваш повеќе таа магија што била на почетокот, па прво предложи му да си направите мала пауза а за понатаму ќе видите покасно а за во меѓувреме останате си во добри пријателски односи :toe:
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
lele jas mn se nerviram poso nekoas mi izgleda kako da me saka toolku mn a nekogas me zaborava na cisto i mn se nerviram taka i nz so da praaam ???
heeeeeeeeeeeeeeeeeelp :tapp:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
lele jas mn se nerviram poso nekoas mi izgleda kako da me saka toolku mn a nekogas me zaborava na cisto i mn se nerviram taka i nz so da praaam ???
heeeeeeeeeeeeeeeeeelp :tapp:
Не се секирај скоро сите машки се такви.Неможе нон-стоп да ти кажува колку те сака и да ти обрнува многу внимание,некои не ја искажуваат љубовта толку често,а кога ја искажуваат имаат некои свои начини.
Нема тука никаков проблем,уживај си.:)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
lele jas mn se nerviram poso nekoas mi izgleda kako da me saka toolku mn a nekogas me zaborava na cisto i mn se nerviram taka i nz so da praaam ???
heeeeeeeeeeeeeeeeeelp :tapp:
Ostaj go nekoe vreme, pravi se i ti ladna, ne mu titkaj prva, ne mu pisuvaj poraki, ako toj ti napiese tebe gledaj odgovorot da bide so pokratok. Koa ke vide deka se ponasas ladno ako mu znacis ke go smeni svoeto odnesuvanje, ako ne mu znacis bolje ti e i da ne si so nego.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Оу мај гад.

Не му титкај и чао тути. Reason: Си го заборавила, штом не се јавуваш, ништо не пишуваш..
Девојченцецнце, ако ти титка те сака? Тоа не оди така.
А машките се болни за пажња. Па затоа глеј да не прекинеш со јавувања, смс4иња и слично.
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
e pa mozi sum mala :D ama barem se imam spravuvano so ovoj problem.... ne e bas deka nemas problem, imas problem samo ne mu davaj tolku paznja.... nemoj da mu zborvas nego za to posto ke si donesis samo negativen efekt... ednostavno ostaj da si te4i vrskata kako so bilo do sega... ako se vlosi situacijata postapi kako so ti kaza Idiotka90 ;)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.946
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
Многу нормално дека би било поубаво тие да пријдат први,а не ние.:tapp:
Ама како што идат времињава,женските се тие што први приоѓаат.Изгледа сме понестрпливи,нејќеме да губиме време со една иста дилема во глава,за разлика од вас.Сакаме да знаеме на што сме и тоа е тоа.:salut:
 
N

navivacka

Гостин
:duel:
Многу нормално дека би било поубаво тие да пријдат први,а не ние.:tapp:
Ама како што идат времињава,женските се тие што први приоѓаат.Изгледа сме понестрпливи,нејќеме да губиме време со една иста дилема во глава,за разлика од вас.Сакаме да знаеме на што сме и тоа е тоа.:salut:
Се согласувам со тоа,место вие да ни пријдете вие чекате ние да го направиме тој чекор...што ви е тешко да пријдете на некоја девојка?се плашите од корпи?верувај повеке губете кога ништо не правите и чекате да падне нешто од небо...не така...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
Едноставно го немам моментот алфа бета гама жена за да преземам иницијатива, па да, сакам кога машкото ќе ми пристапи, затоа што тоа уствари и единствениот начин да напраиме нешто. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom