Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
I jas sum so prv bratuced od 2013 vejke 3 ipol meseci nemam nikakva promena a kako sto gledam nekako ne odi rabotava so prvi bratucedi ne davaat
 
D

dimitars

Гостин
Здраво дечки.
Бев на интервју Октомври 2015. Бројчето ми е 6ХХХ/2015. Пред 7-8 дена статусот ми се смени во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Може ли некој што има искуство со тоа да ми каже колку време се чека до следната промена и што всушност е следно?
Ви благодарам.
Sledna promena e za nekoi 3-4 meseci kade sto ke te izvestat dali baranjeto ti e reseno pozitivno ili ne.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Ќе ми каже ли некој каде се завршува побрзо процедурата, ако аплицираш во мк (амбасада конзулат) или дирек во бг?
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
12
Поени од реакции
12
Да не знае случајно некој кои се членови на Советот за гражданство, со име и презиме? Некој линк да има или слично?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Член од
16 јули 2016
Мислења
12
Поени од реакции
12
http://www.lex.bg/laws/ldoc/-12834814
Еве како функционира советот,
Благодарам на одговорот, го имам читано тоа.
Прашањето ми беше за членовите на советот, моменталниот состав со име и презиме.
На овој линк http://www.saveti.government.bg/web/cc_58/1 има кој се членува, ама не и со име и презиме.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
jas sum so kniska od septemvri 2015 intervju broj 56** uste nema nisto cekam vo zadolzitelna
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Да не знае случајно некој кои се членови на Советот за гражданство, со име и презиме? Некој линк да има или слично?
Ke gi baras na facebook za da im pises da te pustat??? :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
11XXX od 2013 По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Prethodnp na dopolnelna, sega ova go pisi.
Dali e i kaj drugite vaka od 2013?
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
S
11XXX od 2013 По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Prethodnp na dopolnelna, sega ova go pisi.
Dali e i kaj drugite vaka od 2013?
so kakvi dokumenti si
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
На овој начин е одбиен пријател .
Смешки !
Година 2014 е он
! - Сеуште има надеж за (2013)
извини пријател но прашањето им е на место,,,,,ГРАЖДАНСТВО и НАРОДНОСТ се различни работи како фичо и вселенски брод,,,едното шета во вселената а другото се влече по земјата.,.,ти кажувам хипотетички
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom