Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Mi se dopaga momce, no problemot e toa sto veke se imam muvano pred skoro godina so negov blizok drugar, a drug negov blizok drugar me ubeduva deka me saka. Momceto koe mi se dopaga prvo bese mnogu zainteresiran za mene no izgleda koga dozna za ova prethodnovo kako da splasna celiot negov interes:( Jas rascistiv so negovite drugari kako da mu objasnam deka toj e onoj koj mi se dopaga:toe:HELP

Со самото тоа што ти се свиѓа момакот ти би требала да најдеш начин да му се приближиш и да го заведеш...Остави ја историјата на односите на страна пошто од минато и сеќавања на минатото нема фајде....

Ќе го седнеш на кафе и ќе почнеш да збориш за све што се десило и све ќе му кажеш без он да те прекинува..Било што било,сеа сте само двајцата и мора да си расчистите...Ако има нешто да ти каже он одма ќе ти каже а ако ти каже дека сака да размисли тогаш пиши му крст ..

Значи јави му се, прашај го како е и што праи и викни го на кафе ...Ако не сака од прва тогаш биди упорна се додека не успееш али сепак гледај да го задржиш достоинството и да не паѓаш на колена никако...

Ако те сака и му се свиѓаш тогаш тоа што ти си била со негов другар нема да има никаква врска...Ако ти каже дека не сака да биде со тебе биди сигурна дека не е поради тоа што веќе си била со другарот негов туку дека само не му се свиѓаш поради X-причини...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ja Iam Problem...Iam Dve Zenski I Dvete Mi Se Svigjaat I Neznam So Da Praam..Daj Pomos Ve Molam...:)
Бате истиот проблем со 3 го имав.. проблемот беше уше поголем зашо со 2 од нив се мував и сеа незнаев шо како да напраам ем они да не се видат ем ја да одлучам и се да заврши среќно и весело... Мој совет пробај со која мислиш па ако не иде онак ајмо на другата :) Веруем у тебе ајде :)

Mi se dopaga momce, no problemot e toa sto veke se imam muvano pred skoro godina so negov blizok drugar, a drug negov blizok drugar me ubeduva deka me saka. Momceto koe mi se dopaga prvo bese mnogu zainteresiran za mene no izgleda koga dozna za ova prethodnovo kako da splasna celiot negov interes:( Jas rascistiv so negovite drugari kako da mu objasnam deka toj e onoj koj mi se dopaga:toe:HELP
Немај гајле... само треба он да види дека нема веќе нишо меѓу тебе и другар му, а нема ни да има.. а исто така и дека нема ради тоа да има проблеми он со другар му... освен ако другар му уште не те свиѓа па овој да неќе зашо глупо е ја те свиѓам а ти со другар ми идеш а он знае дека те свиѓам... :) (не дека ќе има лутење ама ја на пример не би идел со некоја шо ја свиѓа другар мој зашо така он ќе се чуствува запоставен, не доволно добар, гет ит? :))
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Pa da prilicno zamrsena situacija, i da na edniot od drugarite seuste mu se dopagam no rascistiv so nego. A onoj koj mene mi se dopaga prestana duri i da me pozdravuva, se pravi kako da ne me poznava a do pred edna nedela razlicna prica...Mozebi ne mu se dopagam poveke...toa e:(
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Pa da prilicno zamrsena situacija, i da na edniot od drugarite seuste mu se dopagam no rascistiv so nego. A onoj koj mene mi se dopaga prestana duri i da me pozdravuva, se pravi kako da ne me poznava a do pred edna nedela razlicna prica...Mozebi ne mu se dopagam poveke...toa e:(
Сори ама ако се толку добри другари мислам дека немаш шанси... не дека не му се свиѓаш на тој, туку заради другарска почит!
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Pa da prilicno zamrsena situacija, i da na edniot od drugarite seuste mu se dopagam no rascistiv so nego. A onoj koj mene mi se dopaga prestana duri i da me pozdravuva, se pravi kako da ne me poznava a do pred edna nedela razlicna prica...Mozebi ne mu se dopagam poveke...toa e:(
Не сакам да те разочарувам но мислам дека му се допаѓаш ама само за потајно мување или пак не му се допаѓаш...

Сори ама ако се толку добри другари мислам дека немаш шанси... не дека не му се свиѓаш на тој, туку заради другарска почит!
Ако му се допаѓа томи(ја сака) тогаш тој нема да размислува на другарот а да го негира чукањето на срцето....
Анеле немаш шанси.....Не сакам да те разочарувам но сакам што побрзо да го заборавиш и да си бараш некој друг..

Се Сложувам со Томи...
Не треба да се сложуваш почетниче
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Pa da prilicno zamrsena situacija, i da na edniot od drugarite seuste mu se dopagam no rascistiv so nego. A onoj koj mene mi se dopaga prestana duri i da me pozdravuva, se pravi kako da ne me poznava a do pred edna nedela razlicna prica...Mozebi ne mu se dopagam poveke...toa e:(
хммм па незнам, ама според мене има страв... ако многу си му значела како пријателка, тогаш се плаши дали кога би се заљубиле, и кога ке дојде крај на таа врска ке те загуби..
или па не е очекувал ваков потег од твоја страна, па сеуште е збунет...
не е замрсена ситуацијава, лесно може да се реши... разговарајте, најдете некој заеднички јазик, па дури немора да сте девојка и дечко :wink:
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Znaci, si se svigjavme so deckovo, se znaeme nekoe vreme. Vcera izlegovme, se smuvavme i sega koj na kogo da se javi? Jas nego ili toj mene? Ako jas - za kolku vreme? Vcera rascistivme deka nema da bide samo muvanje, tuku da se proba nesto. I...?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Znaci, si se svigjavme so deckovo, se znaeme nekoe vreme. Vcera izlegovme, se smuvavme i sega koj na kogo da se javi? Jas nego ili toj mene? Ako jas - za kolku vreme? Vcera rascistivme deka nema da bide samo muvanje, tuku da se proba nesto. I...?
Нема некое посебно правило, ако сакаш да го чуеш ти јави му се. Баш ќе биде изненаден што ете ти си му пишала или си му се јавила. Ако сакаш да го чуеш - направи го тоа. Не чекај се на него.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Znaci, si se svigjavme so deckovo, se znaeme nekoe vreme. Vcera izlegovme, se smuvavme i sega koj na kogo da se javi? Jas nego ili toj mene? Ako jas - za kolku vreme? Vcera rascistivme deka nema da bide samo muvanje, tuku da se proba nesto. I...?
Зашто не му се јавиш? :toe: нема правило колку време треба или дали ти треба да му се јавуваш нон-стоп еден баланс и се ќе биде добро,се надевам ќе продолжите...со среќа :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Znaci, si se svigjavme so deckovo, se znaeme nekoe vreme. Vcera izlegovme, se smuvavme i sega koj na kogo da se javi? Jas nego ili toj mene? Ako jas - za kolku vreme? Vcera rascistivme deka nema da bide samo muvanje, tuku da se proba nesto. I...?
Секогаш има правило. Ама ако сте расчистиле уште вчера дека ќе биде повеќе, тогаш што е поентата да играме? :toe:
Претпоставувам и тој истиов муабет со другари го прави, и му тераат филозофии од типот два дена е брзо четири се премногу, но всушност ако има хемија од старт тогаш нема потреба од заефканции. Фаќај телефонот и не се мисли. :coffee:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Секогаш има правило. Ама ако сте расчистиле уште вчера дека ќе биде повеќе, тогаш што е поентата да играме? :toe:
Претпоставувам и тој истиов муабет со другари го прави, и му тераат филозофии од типот два дена е брзо четири се премногу, но всушност ако има хемија од старт тогаш нема потреба од заефканции. Фаќај телефонот и не се мисли. :coffee:
Ej i eden sovet. Nemoj da zaboravis kredit da si stavis da ne ispadne poslem eeeeeeeeee mi spustiiiiiiii :D. So sreka vrskata.
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Znaci, si se svigjavme so deckovo, se znaeme nekoe vreme. Vcera izlegovme, se smuvavme i sega koj na kogo da se javi? Jas nego ili toj mene? Ako jas - za kolku vreme? Vcera rascistivme deka nema da bide samo muvanje, tuku da se proba nesto. I...?
Za edna vrska da funkcionira kako sto treba ne ti treba priracnik od tipot ,,Koj prv da se javi" i slicno...Prezemi inicjativa nemas sto da zagubis posto sigurno deckoto e zainteresiran za tebe stom saka nesto poseriozno...aj so sreka:smir:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Znaci, si se svigjavme so deckovo, se znaeme nekoe vreme. Vcera izlegovme, se smuvavme i sega koj na kogo da se javi? Jas nego ili toj mene? Ako jas - za kolku vreme? Vcera rascistivme deka nema da bide samo muvanje, tuku da se proba nesto. I...?
Почекај си ти... За секој случај.:smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
вака... барам совет од оние кои се биле (или сеуште се) у долга врска...
имам девојка, веќе три месеци одиме, супер е, убава,паметна фина и сички други екстри.... ја сакам највеќе од све на свет...
неможам без неа... се ни е супер, никад не сме се карале... никогаш не сум и се лутил, ниту пак таа на мене,никогаш не сме си префрлиле и така нешто, едноставно се ни е како подмачкано...
но имам еден мал(а можда и голем проблем)...
вака кога видам околу моиве другарки, во нив гледам девојки кои можеби подобро би ми одговарале од девојка ми, или некоја друга, која не ми е другарка, онака на здраво што сме си...
моите блиски другарки, не се дружат со неа(девојката), но исто време сум(трошам) со нив и со девојка ми...
и онака, многу другари/другарки кои ми се блиски и многу ми значат, ми велат дека заслужувам многу повеќе од неа... така да, тоа ми делува уште повеќе збунувачки(иако ме гајле за размислувањата на другите, но сепак другари ми се)
имаме баеги историја со девојката, но никогаш претходно не сме биле фатени, сакам да кажам дека пред една година се имаме мувано, и бевме многу блиску да бидеме заедно, но таа ја заеба работата и ме повреди ептен многу... и сеа пред 3 месеци на екскурзија таа ми кажа дека ме сака и се фативме... тогаш многу малку чувствував за неа, но со тек на време моите чувства спрема неа стануваа се поголеми и поголеми...а и знам дека таа ме сака, и стварно е така...
не ми срам/страв да го кажам ова, бидејќи знам дека тука има многу луѓе кои се добронамерни, и се тука да му помогнат на секого...
така да сакам да ми кажете дали е нормално(и периодично) ова размислување... зш многу така се нервирам и често-пати знам да размислувам за раскинување со неа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom