Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Цитат:
Напишано од Крусер
Штом се мува со сите, значи не е сериозен ниту со една. Значи: имаш шанси кај него.

Ќе видиш колку е сериозен кон тебе (и ти кон него) ако дојде до тоа да имате секс. Штом дојде до тоа, значи дека имате целосна физичка врска.

Е сега, ако и потоа сакаш да имаш секс со него
(тој со тебе најверојатно ќе сака по дефиниција), тогаш може да имате шанса и за нешто повеќе, имено за врска.


Со среќа. :helou:


ти зборот допаѓање на секс го сведуваш и све друго мување тие раб..?? и нема машко кое не сака секс!!не се одредува физичката врска според сексот:tapp:не давај грешни информации некој можи да се упропасти така....

П.С. со среќа и од мене ама без горенаведените совети од Крусер!










*Се согласувам со Капетан :sport2:
1. Дали има машко кое не сака секс? Не зборам за определен момент (може да е изнервиран, или не му е денот, или е во депресија, или пие медикаменти, итн.), туку генерички - дали има некој маж што има нешто фундаментално против сексот?

2. Дали има некоја жена што има нешто против сексот? Истите услови како под 1.

3. Ако физичката врска не се одредува според сексот... Дали мувањето е физичка врска? Ако да, тогаш се извинувам и веројатно ја избрзувам работата. Но во секој случај, ако нема ни мување, нема ни физички контакт. А ако нема физички контакт, слабо дека ќе има врска.

4. Мојот совет е тој. Вие го одбивате. А вашите совети за зададениот проблем се...?
 
С

Сатори

Гостин
Вака: Има еден тип, се запознавме пред некое време и многу ми се засвиѓа, често се гледаме и прво бев сигурна дека и он ме свиѓа, ама после дознав дека он се мува со друга. Е сега, дечкото е супер, добро се понаша, си правиме муабет и не знам дали имам шанси кај него и дали да пробувам нешто иако не е сингл. Само уште да додадам дека не е таков да се мува со повеќе истовремено и да вара. Што да правам? Молам за совет!
Мување и врска не е истата работа.
Што значи, ти сепак имаш отворен терен ако сакаш да направиш нешто со него, бидејќи, никој никого не го изневерува.Иако, ако дечкото е толку добар колку што велиш, тогаш би се задржал и на таа една, нека му е и мувачица.
Според мене, биди јасна со него, што и како ќе дознаеш исклучиво од него.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
1. Дали има машко кое не сака секс? Не зборам за определен момент (може да е изнервиран, или не му е денот, или е во депресија, или пие медикаменти, итн.), туку генерички - дали има некој маж што има нешто фундаментално против сексот?

2. Дали има некоја жена што има нешто против сексот? Истите услови како под 1.

3. Ако физичката врска не се одредува според сексот... Дали мувањето е физичка врска? Ако да, тогаш се извинувам и веројатно ја избрзувам работата. Но во секој случај, ако нема ни мување, нема ни физички контакт. А ако нема физички контакт, слабо дека ќе има врска.

4. Мојот совет е тој. Вие го одбивате. А вашите совети за зададениот проблем се...?

1.па ти му велиш на девојчето ако дојде до секс бла бла не знам шо дека и тој ке ја сака...шо нема врска воопшто тоа ако ја сака ке ја сака и без сексот..а после ке си дојде и тој со тек на време коа ке бидат подготвени...и јас те прашав кое машко би одбил секс..ти се изјасни обратно:tapp:

2.причина ако меѓу машко и женско нема секс е секогаш женското или не е подготвена...или не му се допаѓа мажот..или не знам која друга женска причина..а машките се секогаш подготвени освен во ретки случаеви..

3.мувањето е почетен дел од една врска....не мора да се започни со секс....а ако некој би започнале така многу би згрешиле....

4.мој совет е да си проба..мислам прво да си направат убав муабет озбилен и да дознај шо мисли како мисли...па како шо вели дека е толку добар и ако и таа на него му се допаѓа сигурно би било нешто....гуд лак:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
1.па ти му велиш на девојчето ако дојде до секс бла бла не знам шо дека и тој ке ја сака...шо нема врска воопшто тоа ако ја сака ке ја сака и без сексот..
Ако ја сака, да, ќе ја сака во секој момент. Но дури да ја засака, треба да има секс и тоа многу.

Немој ни да си помислил да им продаваш приказни на девојчињата дека многу ги сакаш, пред да ги одведеш во кревет. Тоа е лажење и е неморално.

а после ке си дојде и тој со тек на време коа ке бидат подготвени...и јас те прашав кое машко би одбил секс..ти се изјасни обратно:tapp:
Штом се мува со сите, значи не е сериозен ниту со една. Значи: имаш шанси кај него.

Ќе видиш колку е сериозен кон тебе (и ти кон него) ако дојде до тоа да имате секс. Штом дојде до тоа, значи дека имате целосна физичка врска.

Е сега, ако и потоа сакаш да имаш секс со него (тој со тебе најверојатно ќе сака по дефиниција), тогаш може да имате шанса и за нешто повеќе, имено за врска.


Со среќа. :helou:
Каде виде дека јас се изјаснувам „обратно“, т.е. дека (или јас или кој било друг маж) би одбил секс? :lud:


2.причина ако меѓу машко и женско нема секс е секогаш женското или не е подготвена...или не му се допаѓа мажот..или не знам која друга женска причина..а машките се секогаш подготвени освен во ретки случаеви..
Со други зборови: „Машките се секогаш спремни за секс, освен кога не се.“

Дај те молам биди малку поконкретен.

3.мувањето е почетен дел од една врска....не мора да се започни со секс....а ако некој би започнале така многу би згрешиле....
Не сум сигурен дека би „згрешиле“ ако би имале секс директно... Веројатно се работи за стил. И едното и другото е физичка блискост, само од различен степен.

4.мој совет е да си проба..мислам прво да си направат убав муабет озбилен и да дознај шо мисли како мисли...па како шо вели дека е толку добар и ако и таа на него му се допаѓа сигурно би било нешто....гуд лак:smir:
Се согласувам. :smir:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Fala vi na site za sovetite, ne sakav da probam poso se plasam od korpa, ali mislam deka ipak ke se obidam. Ke ve izvestam za rezultatite!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ja Iam Problem...Iam Dve Zenski I Dvete Mi Se Svigjaat I Neznam So Da Praam..Daj Pomos Ve Molam...:)
 
С

Спенсер

Гостин
Ja Iam Problem...Iam Dve Zenski I Dvete Mi Se Svigjaat I Neznam So Da Praam..Daj Pomos Ve Molam...:)
хахахах, ептен голем проблем имаш!!!!епа нз, одлучи која е подобра,која повеке ти се свиѓа,неможе двете!!! или пак влечи ливче,која ке се падне таја,
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Ja Iam Problem...Iam Dve Zenski I Dvete Mi Se Svigjaat I Neznam So Da Praam..Daj Pomos Ve Molam...:)
Пробај и со двете истовремено, па оди по принцип со која ти е поинтересно, ако и двете се супер, тогаш решението ти е барем некое време - паралелни врски. Само пази да не те откријат,понекогаш е тешко да се носат 2 лубеници под една мишка:icon_lol:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Mi se dopaga momce, no problemot e toa sto veke se imam muvano pred skoro godina so negov blizok drugar, a drug negov blizok drugar me ubeduva deka me saka. Momceto koe mi se dopaga prvo bese mnogu zainteresiran za mene no izgleda koga dozna za ova prethodnovo kako da splasna celiot negov interes:( Jas rascistiv so negovite drugari kako da mu objasnam deka toj e onoj koj mi se dopaga:toe:HELP
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Mi se dopaga momce, no problemot e toa sto veke se imam muvano pred skoro godina so negov blizok drugar, a drug negov blizok drugar me ubeduva deka me saka. Momceto koe mi se dopaga prvo bese mnogu zainteresiran za mene no izgleda koga dozna za ova prethodnovo kako da splasna celiot negov interes:( Jas rascistiv so negovite drugari kako da mu objasnam deka toj e onoj koj mi se dopaga:toe:HELP
Епа проблемот е другар му...треба да увидиш дека нема да им направиш проблем во низната другарска релација а после да го седиш потенцијалниот твој нов дечко и да му кажеш во лице што и како се чувствуваш...со среќа :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom