Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ај глеам сите тука бараат совети , па да се надевам дека и мене ќе ми пуштите некој совет:)
Незнам од кај да почнам ама некако слабо ми иде на љубовен план, ја божем нешто се занесувам вистинска љубов ова она ама некако не иде... никако не можам да се заљубам бре... пред некој 3-4 недели некој чудни работи ми се случуваа у глава бев онака хепи без некоја прицина цело време мислев на една цура и таман кога помислив дека сум се заљубил си викам браво бре само така продужи и так нема ништо... абе ништо ладен ко лед... ни чуства ни пеперутки у стомак(а и така ги немаше) абе ништо испари онака... и се разочарав...
и сега незнам мме неможам бре да се заљубам ... луѓе дај помагајте кажете ми дали за мене има спас или не ?!? :toe:
Што форсираш имаш само 19 години доволно е некоја да ти се допаѓа, а љубовта сама по себе ќе дојде.
За да постои љубов потребно е барем некој период да си со одредена личност и да ја засакаш вистински со нејзините мани и доблести.
Значи доволно е да се забавуваш а ќе се пронајде некоја со која ќе бидеш во врска и навистина ќе се заљубиш. Не е љубов да ти се засвиѓа некоја надворешно и ти одма пеперутки чуствуваш и ништо потоа. Земи превземи нешто биди со таа личност. Можеби сето тоа ќе прерасне во љубов.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
jas imam problem. so decko mi si vodime inaet mnogu. toa i dvajcata mnogu ne nervira i celo vreme se karame. si pravime filmovi kako jas ili toj se vrtel po nekoj drug. please help
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Љубомора ќе да е... али викаш ем двајцата тоа го правите, ем на двајцата ве нервира...

Па не правете го бе луѓе... :pos:

Седни го, напрајте муабет за то и решете го штом ве нервирало :helou:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
jas imam problem. so decko mi si vodime inaet mnogu. toa i dvajcata mnogu ne nervira i celo vreme se karame. si pravime filmovi kako jas ili toj se vrtel po nekoj drug. please help
Ех i wouldnt worrie секој се кара во врска. Епа докажи му кој е number 1 за тебе и толку :)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Егото ќе ве уништи освен ако не научите за зборовите замност-обостраност и доверба во врска. Љубомората се јавува кога си ем несигурен во себе ем се сомневаш во другиот.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
ХЕЛП!!!!Немам храброст да му ја кажам вистината

Одам со дечково цела година скоро,арно ама сега за нова година ке доаѓа од америка друг дечко што одевме пред 2години нон стоп ми се јавува и сакам пак да бидам со него а да му се скарам на овој и секој ден викам денес ке му казам,денес,утре и еве уште една недела јас му немам кажано,човеков си предосека некако ама шо...морам ја да му кажам. КАКО???? немам сила ни зборови,ке му го скршам срцето ,знам :uvo: :toe:
мислење ваше или искуство?
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
па ако предосеќа кажи му дека не го сакаш и дека имаш друг
за да ти олесни пред да му кажеш поднапи се или барем глуми пијана:toe:

со извинение ама симптоматично ми е она „дечко од Америка“:kesa:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
тој од америка доаѓа за стално или ќе се враќа пак у америка?
не расипувај врска за некој шо ќе биде тука месец-два па ќе те остаи.

и имаш тема за проблеми,валда ќе ти ја прместат таму оваа,
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Она веќе одлучила дека не и вреди врската и го избрала тој шо ќе доаѓа од Америка, а проблемот и е како да раскине.
Друго решение освен разговор нема, кажи му убаво дека и дошол крајот на врската, веќе и ти сама си кажа дека предосеќа нешто па ваљда нема да биде мачно да објаснуваш шо како...само немој да кажуваш дека е заради друг :)
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
со извинение ама симптоматично ми е она „дечко од Америка“:kesa:

дане мислис дека е одамерика и дека ја трчам по америка или парите. не е тоа!!!!!!!!!!!!!!!!
во прашање се и други проблеми шо не би сакала да ги ваѓам тука ми е незгодно,
стварно и двајцата се ок ,,, не знам шо да се прави едниов сега ме сака во тоа сум убедена и лош збор ми нема речено за разлика од некои идиоти и глупаци шо не знааат како да се испонашаат кон девојка

тој од америка доаѓа за стално или ќе се враќа пак у америка?
не расипувај врска за некој шо ќе биде тука месец-два па ќе те остаи.
Доаѓа за стално сега тука доаѓа ради мене неможеше да дојди порано немаше можност сега му се укажа шансата и одма ја користи па како да му речам не. абе многу сум глупава,,,,леле.... неможам да се решам не знам шо сакам!!!!! :tapp:
а ни едниот ни другиот најубо :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom