Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Д

Демијан

Гостин
вака ча се убацам со полесен проблем.... има една типка... троа постара од мене (година) и фрлив око бааги... сеа работата е да и кажам.. фак како??..
Да ти кажам ти ако и се свиѓаш на девојката нема уопшто да и смета дека си помал од неа,само не лажи дека си постар.Добронамерен совет од дечко што имал такво искуство.:smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Па ако се плашите шо кур се ебете на 16 бе? Има и постари ние можеме да ебеме не се секирајте за нас :) За првата... Неможе да останеш трудна коа у гз те ебел... друго... кондом се користи срце :smir: трето... сите се плашат од анал ти анал сакаш вагинален не? Како тоа бе? :) Не сваќам :)

Platonska ljubov?? Sto se podrazbira pod nea???
платонска љубов е љубов шо не е телесна... онака ти си ја сакаш и си се ставаш у некој филмои а она ниту знае ниту те ферма дундата ја боли... а ти се трескаш од земја и то...

Да ти кажам ти ако и се свиѓаш на девојката нема уопшто да и смета дека си помал од неа,само не лажи дека си постар.Добронамерен совет од дечко што имал такво искуство.:smir:
тачно! иди и кажи и! И другар мој и ја на 15 (ја баш на роденден према 15) сме биле со 18год... така да кур те боли... исто ко да не е постара
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
добро имаш 16 години и незнаеш како ти идат плодни денови? кај учиш? имаш биологија?
седни дома отвори книга научи нешто зашто верувај ќе ти треба, а можеш и мама да си ја прашаш успат...
срамота е, СРАМОТА да незнаеш ништо околу твојот менструален циклус освен тоа дека ќе ти тече крв месецот:uvo:
Sto se cudis ima devojki sto se postari od 20 godini, pa ne znaat...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Само некој да ми одговори на следново прашање: ,,Како да ги разбереме девојките?!'' Благодарам :jaj:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Kako sto kaza Crazy in Love,tuka ste za da pomognete i da kazete nes ako znaete...a ne da navreduvate...moze ne sum pro4itala i tebe toa ne treba da te interesira...ako znaes nes kazi ako ne ne se pravi pameten...:tapp:

A i ti pa kako da znaes kojznae kolku za toa...ti si roden iskusen...neli?:pos2:
Јас не сум родена искусна, ама еве ке ти кажам. Плодните денови се периодот кога овулираш (најчесто тоа е 14, 15, 16 ден од последната менструација). Тогаш јајце клетката е најзрела, што значи дека постои најголем ризик да забремениш во овој период. Еве ти едно линкче за да си пресметаш http://www.surecheck.info/en/clogin.php. И друг пат, разгледајте малку по книги, или прашајте го чичко гугл. Интернетов не е само за Пријатели и HI5. Ова е нешто што треба да го знаеш од општа култура.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Само некој да ми одговори на следново прашање: ,,Како да ги разбереме девојките?!'' Благодарам :jaj:
Пробај стави се на нивно место неколку дена, и ке ги сфатиш не целосно ама приближно:pipi:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Само некој да ми одговори на следново прашање: ,,Како да ги разбереме девојките?!'' Благодарам :jaj:
Во моментот кога ќе престанеш да се трудиш да ги разбереш ќе согледаш дека какви се - такви се. И да ги разбереш, нема ништо да можеш да смениш.
Секогаш ќе го бараат недостижното. Твое е да одиш на нешто ново.
Види - секогаш на автобуската станица врват автобуси. На секои два - три часа:)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Без кнедли. :) Најсериозно. Кнедлите заебаваат. Ме имаат дупено во панкреас веруј ми. Али ко ги голтнав, певав еј! :)
Хмм сличен проблем имам и јас бро....така да неможам да ти помогнам....
фак е како де ??
Да ти кажам ти ако и се свиѓаш на девојката нема уопшто да и смета дека си помал од неа,само не лажи дека си постар.Добронамерен совет од дечко што имал такво искуство.:smir:
тачно! иди и кажи и! И другар мој и ја на 15 (ја баш на роденден према 15) сме биле со 18год... така да кур те боли... исто ко да не е постара
пер моментот е незнам шо да кажам... бтв знае дека сум помал... муабетот е незнам како да и кажам со кои зборови
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
пер моментот е незнам шо да кажам... бтв знае дека сум помал... муабетот е незнам како да и кажам со кои зборови

Ти дотерај до ТОЈ opportune момент и лапнија :) Немора ништо да кажуваш тогаш. Немора да ја прашуваш дали да ја бакнеш, ќе си свати сама. :) Не е битно што ќе кажеш, туку како ќе го кажеш, па макар и то е обична работа.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Само некој да ми одговори на следново прашање: ,,Како да ги разбереме девојките?!'' Благодарам :jaj:
Еден мудар човек рекол - Една девојка ќе сретне 100 мажи сите ќе ги разбере, 1 машко ќе сретне 100 девојки и нема воопшто да ги разбере.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
вака ча се убацам со полесен проблем.... има една типка... троа постара од мене (година) и фрлив око бааги... сеа работата е да и кажам.. фак како??..
абе иди пуштај и се, големо чудо ако си една година помал... ако стварно ти се свиѓа, и ти на неа ако и се свиќаш, тогаш нема причина да не ви успее... одведи ја кај тебе дома, романтика ово-оно... цветчиња, тинтири-минтири.... и све ке биде у реду...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Еден мудар човек рекол - Една девојка ќе сретне 100 мажи сите ќе ги разбере, 1 машко ќе сретне 100 девојки и нема воопшто да ги разбере.
koj ja kazal ovaa glupost,ziti se?
ako nekoj covek(bez razlika dali e masko ili zensko)saka da bide razbran,ke bide,a ako ne saka nema da bide.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom