Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Луѓе, вака сеа. Со дечко ми сум скоро 1 и пол година. Штосов е што во последно време, некако... не ми е мерак да бидам толку време со него. Не дека постои некој друг, или е монотоно, или не го сакам... само ... не знам како да опишам. Некако другарски ми оди работава. Де ако има некој што поминал низ ова, да каже што да правам!:nesvest:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Па не сум поминала низ вакво нешто ама ќе видам дали можам да ти помогнам некако
Па имаш 17 години,а со дечко ти си веќе подолго време и можно е да не сакаш во моментов долга врска.Една и пол година и веќе нормално е да се почувствуваш така.Да не му раскинуваш на дечкото види како ќе се одвива работата понатаму и сменете нешто во врската.Почнете да правите поинакви работи да одите на други места не мора да сте секој ден заедно и да се слушате нон-стоп.Ако уште не оди работава на поарно ....
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Луѓе, вака сеа. Со дечко ми сум скоро 1 и пол година. Штосов е што во последно време, некако... не ми е мерак да бидам толку време со него. Не дека постои некој друг, или е монотоно, или не го сакам... само ... не знам како да опишам. Некако другарски ми оди работава. Де ако има некој што поминал низ ова, да каже што да правам!:nesvest:
Ако ти оди другарски онда кажи му и останете другари... тоа е наједноставно и најлесно решение... Но ако го сакаш уште (зашо викаш дека не е до тоа да не го сакаш) онда останете заедно... не мора да сте нонстоп заедно, знаеш, колку поише време заедно проаѓате толку поише си здосадувате и обратно... гледајте се поретко и ке си фалите еден на друг и нема така да се чуствуваш... а иначе... најубаво е меѓу дечко и девојка да има еден другарски однос... да не е се на лапање и секс :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Е што се веќе не ќе прочитам, како бе досаден после 5 години, а ние што сме у брак, да фрлиме се во вода и да бараме интензивен различен секс, на секој месец -два нов партнер, затоа што веќе 5 години ехеее досадно веќе незнам... и после од каде неверства, глупирања еве ви сами си го доловувате моментот, дека не ве бива да се заангажирате за нештото да успее, туку одма трк на друг кол, арно ама старите рекле од кол на кол, колот се знае кај завршува..:uvo:

Brakot e institucija, i postanuva navika na 2 partnera koj ziveat zaedno,
A vrska e drugo, nekoj se kratki nekoj se dolgi, taa sama kazuva deka ne i ide sve naj naj, i zosto da se izmacuva da se trudi da uspee da zadrzi nesto sto veke pocnalo da se rusi, i ednas se zivee, ako se trudime za se i sesto u zivotot otide :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Brakot e institucija, i postanuva navika na 2 partnera koj ziveat zaedno,
A vrska e drugo, nekoj se kratki nekoj se dolgi, taa sama kazuva deka ne i ide sve naj naj, i zosto da se izmacuva da se trudi da uspee da zadrzi nesto sto veke pocnalo da se rusi, i ednas se zivee, ako se trudime za se i sesto u zivotot otide :)
Вреди некогаш да се потрудиш никогаш неможеш да ги спознаеш патиштата на животот ако од се така се откажуваме лесно, па кај ќе ни е крајот м?
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Луѓе, вака сеа. Со дечко ми сум скоро 1 и пол година. Штосов е што во последно време, некако... не ми е мерак да бидам толку време со него. Не дека постои некој друг, или е монотоно, или не го сакам... само ... не знам како да опишам. Некако другарски ми оди работава. Де ако има некој што поминал низ ова, да каже што да правам!:nesvest:
ЈАс поминував низ тоа...но никогаш ништо не му кажав,ете решив да си го задржам тоа за себе.Па тој бараше од мене да се откажам од многу работи шо ми носи младоста,дружење со другарки,на кафина,ваму-таму..живеев во тензија.Почнав да му давам до знаење дека мора да поминуваме помалце време заедно затоа што ќе се разделиме,сакав малце слобода,а тој бараше од мене да живеам живот на калуѓерка... не можеше да ме свати.И пред некој ден ја раскинав таа врска долга две години...и онака...жал ми е али малку сум како во шок.
Знаеш што...ти можеби не знаеш што сакаш ама знаеш што не сакаш нели?Е па сега .... се повеќе ќе го отсакуваш дечко ти... ништо не се форсира,нема страст во врската...велиш другарски оди работава...Врската ти е пропадната ако мислиш дека ќе се потрудиш да ти биде интересно,не може!Не го земај за сериозно мојов пост,јас ти го кажувам она што мене ми се случи.Прво речи му да се оддалечите малце,не мора слушање секој ден,не мора секој ден да се гледате,сменете нешто во врската...ако тој не сака...ако не сака да разбере...тоа е тоа.Крај.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
хммм според мене, не си требал толку многу да и се доближиш :toe: само 2-3 мувања(ако си можел да ја легнеш ако не не) и тоа...
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
треба да те почитува и тој тебе.кратко и јасно:smir:зошто ако му дозволиш сега да ти пререкува за секој дечко замисли ако се омажиш утре за него за што се ке ти забрани :smir:

pa od kaj znaes dali toj nea ne ja pocituval.. toj toa mozi go pravel od ljubov i od nekoj vid na ljubomora i nesigurnost.. brakot e sosema razlicna rabota od vrska vo brakot nema ljubomora nema so ovaj zastana so onaj zastana ednostavno partnerite pocnuvaat da sozrevaat na nekoj nacin i ne im e bitno toa dali ce izlezi vcarsija na kafe ili da pojdi kaj drugarka ili drugar na gosti.. ednostavno koga si vo brak pocnuvas da prajs za samiot sebesi da rabotis i da obezbedis idnina na nekoj so treba da se pojavi na svet..
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Луѓе, вака сеа. Со дечко ми сум скоро 1 и пол година. Штосов е што во последно време, некако... не ми е мерак да бидам толку време со него. Не дека постои некој друг, или е монотоно, или не го сакам... само ... не знам како да опишам. Некако другарски ми оди работава. Де ако има некој што поминал низ ова, да каже што да правам!:nesvest:
Завчера ставив крај на врска исто од година и пол.. Се осеќав сосема исто како што опишуваш ти.. Баш другарски. Ако не ти е веќе мерак стави крај.. Не си свесна колку поубаво, поопуштено, поискулирано и баш како нова се осеќам сега.. Млада си живеј го животот додека можеш.. Рано е за врзување.. Видов ти си 17, ја 16.. Исто ќе ти биде верувај.. А прекрасен е филингот.. Ко да се преродуваш баш.. Се надевам и тебе ќе ти биде ко што ми е мене.. Веруј онака сеедно, што додуша не би требало ама ми е, а и многу поок..
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите. јас сум нов на форумов и барм да ми помогнете со некој совет..
мозеби ова е нејглупото нешто сто сте го слуснале мегутоа сепак ке побарам помос...ми се свигја една девојка но проблемот е во тоа што ја знам само преку мсн а и ја имам видено неколку пати ...сега чувствувам дека сум залубен во неа па незнам што да превземам за да ја имам:kesa::kesa::kesa:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
имам и јас проблемче едно..Си имам(в) девојче супер..Лепотица си ја сакав ама невидена смекерка..Се смека на сите страни и на крај пак сум јас крив,па ако има некој со слично искуство нека каже лек..Ама она е тип што се шмека а не праи ништо..:vozbud:
пс. да се разбира дека ја сакм иначе не би го пишувал ова :smir:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Здраво на сите. јас сум нов на форумов и барм да ми помогнете со некој совет..
мозеби ова е нејглупото нешто сто сте го слуснале мегутоа сепак ке побарам помос...ми се свигја една девојка но проблемот е во тоа што ја знам само преку мсн а и ја имам видено неколку пати ...сега чувствувам дека сум залубен во неа па незнам што да превземам за да ја имам:kesa::kesa::kesa:
Кажи и да одите некој ден на кафе, муабет малку да си направите, ова, она. Не се плаши, нема што да изгубиш.:smir:

имам и јас проблемче едно..Си имам(в) девојче супер..Лепотица си ја сакав ама невидена смекерка..Се смека на сите страни и на крај пак сум јас крив,па ако има некој со слично искуство нека каже лек..Ама она е тип што се шмека а не праи ништо..:vozbud:
пс. да се разбира дека ја сакм иначе не би го пишувал ова :smir:
Сигурен си дека таа чувствува нешто кон тебе?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Сигурен си дека таа чувствува нешто кон тебе?

А ако она нешто чувствува МОРА да прекине да шмека? Ова со шмекањево ме насмеа прво, ама најверојанто дечкото сака да каже дека девојка му е кокетна. Тоа не е проблем, такви луѓе постојат, на кои тоа им е начин на комуникација со останатите. Не значи дека тие прават нешто со некого настаран од врската,... Глупости

Дечкото треба да сфати дали може да прифати да биде со таква девојка. Дали е доволно тој зрел и дали е доволно она зрела за да не се носи под прашалник искреноста, чувствата, верноста...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А ако она нешто чувствува МОРА да прекине да шмека? Ова со шмекањево ме насмеа прво, ама најверојанто дечкото сака да каже дека девојка му е кокетна. Тоа не е проблем, такви луѓе постојат, на кои тоа им е начин на комуникација со останатите. Не значи дека тие прават нешто со некого настаран од врската,... Глупости

Дечкото треба да сфати дали може да прифати да биде со таква девојка. Дали е доволно тој зрел и дали е доволно она зрела за да не се носи под прашалник искреноста, чувствата, верноста...
Чекав прво одговор од него. Не велам дека МОРА да престане, ама па ако му пречи нему тоа, таа би требало тоа да го забележи и барем малку повеке да се контролира. (тоа е ако таа согледа дека е заинтересиран за неа и таа е заинтересирана за него)
 
L

Lezbiangirl

Гостин
имам и јас проблемче едно..Си имам(в) девојче супер..Лепотица си ја сакав ама невидена смекерка..Се смека на сите страни и на крај пак сум јас крив,па ако има некој со слично искуство нека каже лек..Ама она е тип што се шмека а не праи ништо..:vozbud:
пс. да се разбира дека ја сакм иначе не би го пишувал ова :smir:
Повеќето девојчиња тоа го праат од онака за да си докажат дека сеуште се привлечни и дека не ја загубиле моќта на заведување пиши колку време идете и дали она се изјаснила искрено дека те сака
А најдобар начин да го решиш проблемот со искрен и смирен разговор (немој со викање тоа е најлошото што можеш да го сториш)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom