Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
па таа беше овде во посета на Македонија и 5-6 дена бевме заедно, а инаку е од Малта.
Таа била тука неколку дена сте се запознале сте се бакнувале не верувам да сте имале секс и се тоа завршило. Колку пати сте се виделе? 4-5 пати сигурно.
Ти недостасува можда, но сметам дека подобро е да сватиш дека тоа е само една авантура.
Ретко авантурите од неколку дена прераснуваат во голема љубов. Прво што ти ја имаш запознаено само површно. Не знаеш ништо подетално за неа. Не и ги знаеш позитивностите и не и ги знаеш маните. Едноставо си го видел најдоброто од неа. Плус е илјадници километри подалеку од тебе.
Штом е од Малта и сте далеку а не ни живее веројатно тука едноставно заборавија. Не сметам дека е тешко да се заборави авантура, а и млад си животот е пред тебе.
Да бевте во долга врска и таа да отидеше во странство ќе те советував да ја почекаш во име на љубовта, а вака барај си друга девојка. Ги има милион.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да се надеваме....
Ех таа сурова реалност..
Јас иам врска на далечина , ама во Македонија .. Во друг град ама барем се гледам 1 месечно .
Гледајќи ги фактите дека со неа неможеш да се гледаш повеќе од 1 во годината .. Би ти кажал дека шансите се минимални , ако воопшто има некакви..
Надевај се дека е само попаленост што ќе помине ...
 
H

Hercules

Гостин
Таа била тука неколку дена сте се запознале сте се бакнувале не верувам да сте имале секс и се тоа завршило. Колку пати сте се виделе? 4-5 пати сигурно.
Ти недостасува можда, но сметам дека подобро е да сватиш дека тоа е само една авантура.
Ретко авантурите од неколку дена прераснуваат во голема љубов. Прво што ти ја имаш запознаено само површно. Не знаеш ништо подетално за неа. Не и ги знаеш позитивностите и не и ги знаеш маните. Едноставо си го видел најдоброто од неа. Плус е илјадници километри подалеку од тебе.
Штом е од Малта и сте далеку а не ни живее веројатно тука едноставно заборавија. Не сметам дека е тешко да се заборави авантура, а и млад си животот е пред тебе.
Да бевте во долга врска и таа да отидеше во странство ќе те советував да ја почекаш во име на љубовта, а вака барај си друга девојка. Ги има милион.
ВО право си што да ти речам.... И уште еднаш ќе кажам се надевам дека ќе ја заборавам....

Ех таа сурова реалност..
Јас иам врска на далечина , ама во Македонија .. Во друг град ама барем се гледам 1 месечно .
Гледајќи ги фактите дека со неа неможеш да се гледаш повеќе од 1 во годината .. Би ти кажал дека шансите се минимални , ако воопшто има некакви..
Надевај се дека е само попаленост што ќе помине ...
Да да..... Убаво е тоа што се гледаш еднаш месечно...
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Јас имам еден проблем,вчера раскинав сериозна врска долга две години поради тоа што партнерот од мене бараше да живеам живот на калуѓерка.Се лутеше кога и да посакав да одам чаршија со другарки,се лутеше ако застанев со некое машко МАКАР и тоа што беше само мој школски другар ете не кизнеј колку.Значи без да раскажувам случки,беше премногу љубоморен и себичен спрема мене.Вчера раскинавме,не го барам,нема ни тој да ме побара премногу е горделив на секоја наша кавга јас сум попуштала.Дали згрешив што раскинав?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
^ Според мене, дефинитивно не. Треба тој да разбере дека и ти имаш твој сопствен живот, твоја слобода и желба да правиш тоа што сакаш. Не сте во брак па да ти вика, не прави ова, не прави она...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Јас имам еден проблем,вчера раскинав сериозна врска долга две години поради тоа што партнерот од мене бараше да живеам живот на калуѓерка.Се лутеше кога и да посакав да одам чаршија со другарки,се лутеше ако застанев со некое машко МАКАР и тоа што беше само мој школски другар ете не кизнеј колку.Значи без да раскажувам случки,беше премногу љубоморен и себичен спрема мене.Вчера раскинавме,не го барам,нема ни тој да ме побара премногу е горделив на секоја наша кавга јас сум попуштала.Дали згрешив што раскинав?
треба да те почитува и тој тебе.кратко и јасно:smir:зошто ако му дозволиш сега да ти пререкува за секој дечко замисли ако се омажиш утре за него за што се ке ти забрани :smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Моеш бе. Фати некоја ружна за почеток ;)

Така ќе се опуштиш:back:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Herkules, јас имам врска на далечина:) И функционира... Не за да ти дадам надеж ова, сам ќе си решиш што би можел да направиш во твојот случај, ама зошто сите ти кажаа како е практично невозможно - не е точно...
 
H

Hercules

Гостин
Herkules, јас имам врска на далечина:) И функционира... Не за да ти дадам надеж ова, сам ќе си решиш што би можел да направиш во твојот случај, ама зошто сите ти кажаа како е практично невозможно - не е точно...
А колку е далечна твојава врска, мислам во друга држава или...? А кај мене проблемот е тоа што таа не ми е девојка..... И не знам што да правам јебига...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Вака сеа. Заљубен сум во девојка од друга земја и двајцата се знаеме сме биле заедно неколку денови, но откако замина зивотов како да ми е празен. Па ве молам за помош што да правам?
ХЕЛП
Таа била тука неколку дена сте се запознале сте се бакнувале не верувам да сте имале секс и се тоа завршило. Колку пати сте се виделе? 4-5 пати сигурно.
Ти недостасува можда, но сметам дека подобро е да сватиш дека тоа е само една авантура.
Ретко авантурите од неколку дена прераснуваат во голема љубов. Прво што ти ја имаш запознаено само површно. Не знаеш ништо подетално за неа. Не и ги знаеш позитивностите и не и ги знаеш маните. Едноставо си го видел најдоброто од неа. Плус е илјадници километри подалеку од тебе.
Штом е од Малта и сте далеку а не ни живее веројатно тука едноставно заборавија. Не сметам дека е тешко да се заборави авантура, а и млад си животот е пред тебе.
Да бевте во долга врска и таа да отидеше во странство ќе те советував да ја почекаш во име на љубовта, а вака барај си друга девојка. Ги има милион.

Ќе ти го посоветував истово, но росонерката ме претрка.

Како и да е, би ти препорачал да задржите контакт. Верувај незнаеш каде ќе те однесе животот во иднина.
Не си полагај преголеми надежи, туку поладно приоѓај на сето ова. Барем пробај.
 
H

Hercules

Гостин
Во право е херој мавни нешто виски џинче и тргни во поход...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom