Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Нема никогаш да го заборавиш. Со паметот можеби, али со срцето тешко дека ќе успееш да го заборавиш. Плус вие женските сте поемотивни што често се дешавало дури после една година типката да изрази желба повторно да стапат во врска. Тука решението барај го во фактот дека мора да се помириш со тоа... потруди се да најдеш некоја соодветна занимација која ќе успее да ти го одвлече вниманието, да направи што помалце да мислиш на типот. Избегнувај монотони моменти/личности/места затоа што тие ќе направат да бараш одговори на прашања кои те мачат и со самото тоа ќе ти го расипуваат расположението. Барај весели личности, одете на весели места и избегнувај балади. :/

Добра вест: Ме бива за филозоф. :star:
Лоша вест: Лесно е да каже, ама тешко е да се направи. :raz:
Tnx za sovetite ama dobro e ova na krajot deka mnogu lesno e da kazis ama tesko e jas da go napravam se trudam celi dve godini,ama koga ke go vidam nikogas ne mi e seedno :(
 
Член од
3 август 2008
Мислења
51
Поени од реакции
2
Имам мало прблем4е....
СЕ запознав со еден де4ко од друг град и со помош на другарка ми која му беше девојка станавме ЕПТЕН добри другари.Секој ден се слушавме ама...никогаш не се спомнало љубов меѓу нас или нешо слично.
И еден ден без врска престанавме да се слушаме..... ама сфатив дека стварно ми недостига..и пак почнавме да се слушаме и се е во ред ама јас почнав да чуствувам нешо појќе од пријателски чуства спрема него...
Поентата ми беше..како да го привлечам..?
не се страмам од нишо ама ова веќе е поинаку..три месеци ми беше многу добар другар..не можам в лице да му плеснам шо чуствувам..!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
lele i jas imam edno problemce,odev so edno masko i najverojatno mnn se zacapav i potoa se skaravme i pocnavme da se semime i sega mi e mn tesko skoro dve godini ne mozam da se otkacam do mojot eks :( nz so da napravam za da go zaboravam?????
.. две години?? вооов...епа да ти кажам..мораш некако да се натераш сама себе си да не мислиш на него..и да си најдеш некој нов :helou:

Имам мало прблем4е....
СЕ запознав со еден де4ко од друг град и со помош на другарка ми која му беше девојка станавме ЕПТЕН добри другари.Секој ден се слушавме ама...никогаш не се спомнало љубов меѓу нас или нешо слично.
И еден ден без врска престанавме да се слушаме..... ама сфатив дека стварно ми недостига..и пак почнавме да се слушаме и се е во ред ама јас почнав да чуствувам нешо појќе од пријателски чуства спрема него...
Поентата ми беше..како да го привлечам..?
не се страмам од нишо ама ова веќе е поинаку..три месеци ми беше многу добар другар..не можам в лице да му плеснам шо чуствувам..!


...зарем нема да ти смета тоа што идел со другарка ти??
..ако чуствуаш нешто за него..почни она индиректно да му кажуваш...но сепак мораш да пазиш заш ако не му се допаѓаш можеш да го расипеш другартсвото =)
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Itno mi treba sovet

Se raboti za slednovo. Imam 20 godini a nikogas ne sum imal zenska, nitu pak sum imal bilo kakov vid na vrska :(. Mislam najverojatno imam nekoja psihicka bariera ili ne znam sto. Sto se odnesuva na druzenje imam mnogu drugari i drugarki sto ne znaci deka sum nekoj katastrofalen tip na coek sto ne saka da se druzi so luge. Ednostavno ne znam kako da postapuvam so zeni. Ako mozite na bilo koj nacin da mi pomognite so sovet ke vi bidam mnogu blagodaren
Fala odnapred
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Se raboti za slednovo. Imam 20 godini a nikogas ne sum imal zenska, nitu pak sum imal bilo kakov vid na vrska :(. Mislam najverojatno imam nekoja psihicka bariera ili ne znam sto. Sto se odnesuva na druzenje imam mnogu drugari i drugarki sto ne znaci deka sum nekoj katastrofalen tip na coek sto ne saka da se druzi so luge. Ednostavno ne znam kako da postapuvam so zeni. Ako mozite na bilo koj nacin da mi pomognite so sovet ke vi bidam mnogu blagodaren
Fala odnapred
Најискрено и најдругарки иако не те знам ќе пробам да те советувам.
Проблемот е дефинитивно у тебе, и треба да кажеш крај на ова почињаме со ново, твоето јас против твоето ти. И уживај, не е некој голем проблем....луѓе по цел живот не биле со девојка па живи и здрави си биле.
Само пробај си бе среќата, скрши мразот. Ко што би рекле старите МАЖ СИ АЛ НЕ СИ МАЖ
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
горе долу точкест е во право треба еднаш да го скршиш мразот. во секој случај каков и да е друг совет шо можат да ти го дат овде на форумот е добредојден поготово ако е од некојА
биди ми поздравен и пиши наскоро со добри вести :)
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Se raboti za slednovo. Imam 20 godini a nikogas ne sum imal zenska, nitu pak sum imal bilo kakov vid na vrska :(. Mislam najverojatno imam nekoja psihicka bariera ili ne znam sto. Sto se odnesuva na druzenje imam mnogu drugari i drugarki sto ne znaci deka sum nekoj katastrofalen tip na coek sto ne saka da se druzi so luge. Ednostavno ne znam kako da postapuvam so zeni. Ako mozite na bilo koj nacin da mi pomognite so sovet ke vi bidam mnogu blagodaren
Fala odnapred

Ај немај другарки, имај само познанички. Поинаку и полесно ќе ти биде. Тие сливите што ги запознаваш имај ги само како познанички. Поголеми ти се шансите да ги гледаш како будучи муваторки/ебачици/женски. :helou::smir: и после тоа од Точкест иде.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Глеј сега, (warning, ова го пишувам под доза на прекумерно количество алкохол), во последно време почнаа да ми се појавуват чувства за едно девојче кое многу ми се допаѓаше во почетокот на летото. Ама проблем е што сеуште имам некои чувства за една друга девојка со која... "одевме" една недела па ми раскина бидејки сме биле во ист клас и не ти знам што други глупости (и сега има друг дечко, барем да кажеше дека ке оди по друг ке ја разберев ама..., не е важно ова)... Ми паѓа на памет да почекам некое време подобро да ми се разјаснат чувствата... Any other suggestion?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Se raboti za slednovo. Imam 20 godini a nikogas ne sum imal zenska, nitu pak sum imal bilo kakov vid na vrska :(. Mislam najverojatno imam nekoja psihicka bariera ili ne znam sto. Sto se odnesuva na druzenje imam mnogu drugari i drugarki sto ne znaci deka sum nekoj katastrofalen tip na coek sto ne saka da se druzi so luge. Ednostavno ne znam kako da postapuvam so zeni. Ako mozite na bilo koj nacin da mi pomognite so sovet ke vi bidam mnogu blagodaren
Fala odnapred
оди во некоја дискотека, напиј се незнам колку чаши коњак/виски шознам шо пиеш, ама не да се опијаниш туку да си онака весел, и речи си во себе, вечерва мора да фатам женска... па и корпа да јадиш, полесно е кога имаш алкохол во себе :pipi:
незнам што си правел досега па за нешо поконкретно да ти пишам...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Se raboti za slednovo. Imam 20 godini a nikogas ne sum imal zenska, nitu pak sum imal bilo kakov vid na vrska :(. Mislam najverojatno imam nekoja psihicka bariera ili ne znam sto. Sto se odnesuva na druzenje imam mnogu drugari i drugarki sto ne znaci deka sum nekoj katastrofalen tip na coek sto ne saka da se druzi so luge. Ednostavno ne znam kako da postapuvam so zeni. Ako mozite na bilo koj nacin da mi pomognite so sovet ke vi bidam mnogu blagodaren
Fala odnapred
едно треба да знаеш, не се преоптеретувај со твојата ситуација, не е некое големо чудо... и јас бев у слична ситуација како тебе пред некоја година, и знам како е... едноставно, упознај си некоја девојка што највеке ке се уклопи со твојот карактер, викни ја на кафе(без срам), излезете у некој кафич, биди со неа(онака,другарски) некое време, и ке видиш дека ке и се засвиѓаш...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
едно треба да знаеш, не се преоптеретувај со твојата ситуација, не е некое големо чудо... и јас бев у слична ситуација како тебе пред некоја година, и знам како е... едноставно, упознај си некоја девојка што највеке ке се уклопи со твојот карактер, викни ја на кафе(без срам), излезете у некој кафич, биди со неа(онака,другарски) некое време, и ке видиш дека ке и се засвиѓаш...
ова е веќе премногу оптимистичко гледање на љубовта/животот...
ај ќе најш некоја која ќе ти се вклопи во карактерот, и ќе ти е убава и се останато, ама пак дека и таа ќе го мисли истото за тебе, и дека ќе ти прифати да одите на кафе, и ако одите дали ќе се случи нешто...
не е баш се така едноставно... впрочем да беше немаше да е интересно :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Se raboti za slednovo. Imam 20 godini a nikogas ne sum imal zenska, nitu pak sum imal bilo kakov vid na vrska :(. Mislam najverojatno imam nekoja psihicka bariera ili ne znam sto. Sto se odnesuva na druzenje imam mnogu drugari i drugarki sto ne znaci deka sum nekoj katastrofalen tip na coek sto ne saka da se druzi so luge. Ednostavno ne znam kako da postapuvam so zeni. Ako mozite na bilo koj nacin da mi pomognite so sovet ke vi bidam mnogu blagodaren
Fala odnapred
Точкест напиша:
Проблемот е дефинитивно у тебе
Точкест... :pos: у него? нема шанси!!! :pos2: Како заклучи? :nesum:

Туку, остај шо се зезам, комплет си у право. Само ќе додадам, господине alone, do a fucking thing with your life. Стори нешто различно, опиј се, степај се, ебем му матер (ова не е етички да се препорача ама колку да докажам поента), издрогирај се ако треба, на 20 години е полесно отколку кога си дете, само нека биде нешто различно. Не дека тоа ќе ти помогне да ќариш девојка, ќе го смениш текот на животот, кој ќе ти даде нов поглед на светот, ќе те отвори, ќе те ослободи од психолошката бариера. После тоа, ќе ти биде полесно кога ќе сфатиш дека машко - женските односи се темелат исклучиво на игра... кој, како, и колку добро заведува. Немаат врска пари, физичка привлечност, што ти ја знам.
Сам си кажал супер, психолошката бариера пробиј ја, а ќе ја пробиеш верувам на тој начин, со менување на токот на работите во друг правец. :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:vozbud: :drk: :nesvest:

Поентата на муабетот беше сосема друга, а кога веќе Хју го начнуваш, тогаш одговорно тврдам, дека Хју и да нема скршен долар, а да е сеуште газда на мочаниот Плејбој, ќе ги има истите цури, затоа што ужива огромен респект, односно статус. Е сеа со статусот си идат и пари, неизбежно е.
Да, парите ќе ти помогнат да ебнеш, ама и да ги имаш во енормни количини, никогаш нема да можеш да влезеш во кафич да стаиш 200 евра на шанк и да речеш која вечер со мене ќе се ебе пошто ги иам овие 200, туку ќе ти ги земе и стави у џеп, а тоа е проституција. Тоа е лесно. Get my point?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Хју и да нема скршен долар, а да е сеуште газда на мочаниот Плејбој, ќе ги има истите цури, затоа што ужива огромен респект, односно статус.
то е финтата, баш поради тој респект/статус и тој и многу други можат да ја имаат (не баш али да речиме) секоја женска, така да има и тоа како врска...
а за то да стајш 200 евра на шанк...
не мора воопшто да ваѓаш пари, паркирај нешто вакво пред кафичот и ќе те сфатат шо сакаш да кажиш :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom