Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
За 6 месеци немора нешто да се преоптеретуваш посебно, што знам. Некој гест, некое мало поклонче ако толку сакаш. Ја на пример заборавив кога ми беа 6 месеци со дечкото зашто не се замарам, он е за тоа задужен:pos: Ај да е година па ај да направиш нешто нели и веќе подобро си ја знаеш девојката. Еве ако ти е ептен кеиф, викни ја кај тебе и направи и вечера, што она најмногу сака, или отидете некаде каде на двајцата ви е убаво и немора рози подароци ова она, доволно е вие да сте си заедно. И крај краева и тебе ти се 6 месеци не само на неа, можда и ти ќе се изненадиш:vozbud:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
kupi i zlatno lance i na plockata izgraviraj gi vasite inicijali...:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
kupi i zlatno lance i na plockata izgraviraj gi vasite inicijali...:smir:
Ама ако девојката сака злато, а не сакаат сите.
Јас мразам злато и некој така да ми донесе нема да го носам!

За 6 месеци купи и нешто основно. Пример некои чоколатца како срце, можеш букет ружи или некое парфемче (имаш евтини имаш и скапи ти реши си:)), можеш рамка со ваша слика или тие мечиња со срциња ако ги сака (јас ги мразам како поклон меѓу дечко и девојка ама секој си има различен вкус, мене ми е детски да му дадам на дечкото мече со срце :)) ... значи нешто едноставно. Не купувај многу голема работа зашто за следните 6 месеци ќе треба многу да штедиш за голем поклон на годишнината.:icon_lol:
Или купи и нешто што ти зборувала дека сака да си го купи. Така ќе ја изненадиш најмногу.

И не се замарај 6 месеци не е ништо посебно. Е сеа првата годишнина е посебна, али и понатаму и тие се забораваат :)
Најубаво е кога ќе се добие/даде подарок кога нема причина и нема некоја посебна дата.
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Не би се согласил со РОССОНЕРКА да не се замараш во врска со 6те месеци, сепак тоа е време кое што треба да се одбележи со нешто, не е важен поклонот најважно е да знае дека ја сакаш. Па размисли јас би ти препорачал една скромна вечера сами вие двајцата или слично..:toe: Сепак ти погоре кажав јас што направив ако ти се свиѓа арно..
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не бе луѓе, 6 месеци е пола година и треба фино да се одбележи!
Тоа значи, зошто да не се потруди повеќе? Сакам да кажам, не мора скап поклон, но мора да се вклучи повеќе креативност.

Пс. Заради моментот што го спомна Батерфлај, у мојот случај, ако типот заборави на 6 месечнина, добива корпа.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ама ако девојката сака злато, а не сакаат сите.
Јас мразам злато и некој така да ми донесе нема да го носам!
Diamonds are girls best friend. :pos:

Онтопик...

Купи и кученце/маченце/зајченце/морско прасенце/хрчаче...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Шу се филмате..му комплицирате на човекот, пази богати злато за 6 месеци идење..џоа за една година па стварно буба да и купи :tv:

Колку значи се разликуваме генерациски, чудо.

Доволно е романтично место, некој убав букет со омиленото и цвеќе, ЦД со избрани лавсонгс уз тоа да си ги слуша дома, па мирна шетња накај дома..може низ некој парк итн.

Шу се оптеретуете.. многу материјалистички ми делува :toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не бе луѓе, 6 месеци е пола година и треба фино да се одбележи!
Тоа значи, зошто да не се потруди повеќе? Сакам да кажам, не мора скап поклон, но мора да се вклучи повеќе креативност.

Пс. Заради моментот што го спомна Батерфлај, у мојот случај, ако типот заборави на 6 месечнина, добива корпа.

И јас се сложувам дека треба треба да се обележи 6 месеци и годишнините во врската, но да не се претерува со подароците, а посебно не на 6 месеци.
Нормално дека е многу лошо да се заборави на тој датум сеедно од која страна, таква дата не се заборава. Ако заборави ќе има проблеми после тоа.

Но давање на злато на 6 месеци е лудост според мене. Плус 6 месеци е еден од најкритичните периоди во една врска, не се трошете толку :)
Значи некој романтичен гест, ружа, чоколатце, меченце ... секако дека треба, но не и злато, дијаманти, скапи поклони ... (за кои подоцна може да се кае човек НЕ :icon_lol:)

А и секоја личност е различна, секоја врска исто така. Па знаејќи си ја вашата врска ќе знаете како да постапите и до кај да одите со романтиката и со подароците. Кај секоја врска тоа е различно.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Не бе луѓе, 6 месеци е пола година и треба фино да се одбележи!
Тоа значи, зошто да не се потруди повеќе? Сакам да кажам, не мора скап поклон, но мора да се вклучи повеќе креативност.

Пс. Заради моментот што го спомна Батерфлај, у мојот случај, ако типот заборави на 6 месечнина, добива корпа.
Treba da se obelezi zasto toj period ne e mal. Nemora kako poklon nesto skapo kako sto navedoa povekjeto predhodno.Ednostavno kreativnost ti treba.

Mi se dopadna pogore sto pisaa toa so svekite.Stvarno mnogu ubavo.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
разумов ми вика да ја заборавам ,дека не е вредна да плачам за неа,дека после се не заслужува да ја погледнам во очи.
а срцево го вика обратното и е подготвено се да направи само да е со неа

кого да послушам?
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
разумов ми вика да ја заборавам ,дека не е вредна да плачам за неа,дека после се не заслужува да ја погледнам во очи.
а срцево го вика обратното и е подготвено се да направи само да е со неа

кого да послушам?
Мене....Ти си на прво место! Tи си тој што треба да и даде сонце, кога мислиш дека заслужува, и истото да и го земеш кога не заслужува. Aко те повредила или нешто слично. Имаш доволна причина да и ги дадеш клоците од твојот живот. :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
разумов ми вика да ја заборавам ,дека не е вредна да плачам за неа,дека после се не заслужува да ја погледнам во очи.
а срцево го вика обратното и е подготвено се да направи само да е со неа

кого да послушам?
зависи како реагирала досега на тебе, ако не те мава од газ време е и ти да почниш исто , ако дава некое знакче биди упорен ;)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Гоццце, никако подарок за 6 месеци пер! Плати и сокче, ако веќе сакаш да одбележите, едно чоколадо евентуално!
Што се триповиве со подароциве бе, ало? Па и злата сте се раздавале?

Цего - разумот.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Гоццце, никако подарок за 6 месеци пер! Плати и сокче, ако веќе сакаш да одбележите, едно чоколадо евентуално!
Што се триповиве со подароциве бе, ало? Па и злата сте се раздавале?

Цего - разумот.
арно викате бре..ќе ја љуљам :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom