Copa America Centenario 2016 - USA

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде прогласен за најдобар играч на турнирот:


  • Вкупно гласачи
    43
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
И веднаш по "успешно" суденото финале, од хотел со 2 ескорт дами не поздрави ликот...


 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Игуаин не промашувал зицери, посебно кога е најпотребно-викаше еден член на кајгана и им се смееше на Арсеналовци и уште неколку фан клубови.
Тури им кур на Аргентинците, ебате пичките,пола ѕвезди од репрезентацијата у пензија на 28години.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Игуаин не промашувал зицери, посебно кога е најпотребно-викаше еден член на кајгана и им се смееше на Арсеналовци и уште неколку фан клубови.
Тури им кур на Аргентинците, ебате пичките,пола ѕвезди од репрезентацијата у пензија на 28години.
Никад не сум рекол ова, само се смеев на констатациите абе што кур ќе ни е Игуаин си го иаме ЖИРУ. Нон сенс и една од најлупите а воедно и најсмешните дискусии на форумов.

Божем па вие многу битни утакмици играте па ќе ви сметаат зицерите на Игуаин. :kuracc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мрш бе лузер еден, на Марадона ни до колена не му си.
Жити се', што е Марадона толку повеќе од Меси?
Па уште и лузер? Абе ајде...

Марадона со 10 трофеи во кариера го става на пиедестал над Меси, кој има освоено 10 трофеи во сезона.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Изгледа некој се пронајде...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Жити се', што е Марадона толку повеќе од Меси?
Па уште и лузер? Абе ајде...

Марадона со 10 трофеи во кариера го става на пиедестал над Меси, кој има освоено 10 трофеи во сезона.
:pos::pos::pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.685
Жити се', што е Марадона толку повеќе од Меси?
Па уште и лузер? Абе ајде...

Марадона со 10 трофеи во кариера го става на пиедестал над Меси, кој има освоено 10 трофеи во сезона.
Копиле, знаеш ли ти што се има направено Марадона у кариерата бе?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Марадона беше фудбалер за репрезентација, Меси е фудбалер за клуб. Некои играчи најдоброто го играат во репрезентацијата, некои за клубот. Ова не значи дека Меси играл слабо за Аргентина, или Марадона за Наполи, но сепак на едниот кариерата му ја обележала репрезентацијата на другиот клубот.
Порано повеќе се ценеа трофеите со репрезентацијата, денес повеќе се ценат клубските трофеи, шти во време кога единствено важни се парите е сосем нормално. ЛШ се игра секоја година, светско првенство еднаш на 4 години.
Што се однесува до тоа кој бил поголем фудбалер, за мене тоа секогаш ќе биде Марадона, иако на технички план мислам дека Меси е посупериорен.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Марадона беше фудбалер за репрезентација, Меси е фудбалер за клуб. Некои играчи најдоброто го играат во репрезентацијата, некои за клубот. Ова не значи дека Меси играл слабо за Аргентина, или Марадона за Наполи, но сепак на едниот кариерата му ја обележала репрезентацијата на другиот клубот.
Порано повеќе се ценеа трофеите со репрезентацијата, денес повеќе се ценат клубските трофеи, шти во време кога единствено важни се парите е сосем нормално. ЛШ се игра секоја година, светско првенство еднаш на 4 години.
Што се однесува до тоа кој бил поголем фудбалер, за мене тоа секогаш ќе биде Марадона, иако на технички план мислам дека Меси е посупериорен.
Ставро, колку пати го имаш глеано Марадона на тв? Често?
Иначе, мене ме напна муабетот дека Меси бил лузер а тој освојува по 100 титули у сезона, сруши катаљарда рекорди.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставро, колку пати го имаш глеано Марадона на тв? Често?
Иначе, мене ме напна муабетот дека Меси бил лузер а тој освојува по 100 титули у сезона, сруши катаљарда рекорди.
Јас се сеќавам на светските првенства од 1982 година па наваму. Мислам дека сум му ги изгледал сите репрезентативни настапи на светските првенства. Што се однесива на настапите на Наполи, се сеќаваам на сцени кога изграа заедно со Фалкао, ама не сум сигурен дека сум го гледал во живо, или ми се покасно создадени тие сеќавања од документарни филмчиња. :)

Меси е се само не е лузер, дечкото има победнички менталитет како малку кој спортист. Не му вклопи да освои титула со Аргентина, но тоа никако не го прави лузер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.685
@Ставрогин
Кажи му на ова краставово створење Пеџадин, пренесувале ли Серија А во времето на Југославија и овие европските купови како денес ЛШ и ЛЕ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom