Copa America Centenario 2016 - USA

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде прогласен за најдобар играч на турнирот:


  • Вкупно гласачи
    43

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
735
Поени од реакции
1.570
ПФФФФФФФФФФФФФФФ на Марадона му се погодиле соиграчите. Ај кажи ми барем 2ца што играле со него и важат за едни од подобрите фудбалери во негово време.
За Меси коа ќе се водат овие муабети за 2-30 години ќе велиме дека Меси играше во време кога соиграчи му беа едни Чави, Иниеста, Суарез, Ди Марија.

На Марадона кои му биле соиграчи, еве погледни го ростерот што освоил СП 86та и кажи ми освен Пасареља на залез на кариера и Валдано (не дека овој се спомнува ко некој фактор у фудбал ама познат е пошто играл у Реал и им беше директор) кој друг играч се истакнува ко некој фактор.
За составот на Наполи во негово време да не праам муабет.
Види го овој над мене, срам ме фати, слушнал нешто не дослушнал, ќе го прочита некој истотака неук како него и ќе си створат филм дека е така. Марадона се прославил со Божјата рака и една асистенција на целото СП а дечкото е најдобар играч на истото и светски првак.
Ок е, само Марадона има постигнато нерегуларен гол за кој подоцна сам си има признаено дека се извадил од памет од голманот на Англија и затоа ја подигнал раката за да не биде нокаутиран.

И дај не лупетајте со тоа дебел дека бил. И Роналдо е дебел па не му го намалува статусот што го ужива.
Наркоман кур се тресе, божем бил на лечење ебате ликовите. И Тајсон тепал калуѓерки и што све не праел па пак се смета за (покрај Мухамед Али) најдобар боксер у историја.
Марадона чуда праел на терен, не дека Меси не праи, никој не рече дека едниот е подобар од другиот ама да го деградираш Марадона пошто (епски заклучок) никој не го глеал е смешно. Вчера до 5 саат се расправавме со брадестиот Пеја бем му божијак.
Toa e problemot, da odbereše Mesi da igra za Španija namesto Argentina ke zborevte deka igral zaedno so Čavi i Iniesta i povtorno ke go degradiraše negoviot učinok, za razlika od Maradona za koj nikogaš nema da rečete igraše so soigrači koi ne potfrlija tuku tvrdoglavo tvrdite deka sam rešil se i zatoa go napravivte poseben.
Maradona beše daleku od poseben,prašanje kolku od negoviot učinok na teren se dolži na supstanciite koj gi upotrebuvaše.
Pa i ne beše sovršen vo Argentina(i on promašuvaše penali i igraše slabo vo klučni natprevari).

Vo 80-90 godini,Evropskiot fudbal ne beše koj znae kolku dominanten vo sporoedba so Južnoamerikanskiot pa da tvrdiš deka proseci bile soigračite na Maradona (voglavno bea od JŽ klubovi).

Peer ne go degradiram Maradona, no mnogu daleku e on od Mesi vo prikažaniot fudabal na terenot i nadvor od nego.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.304
Аргументирано.[DOUBLEPOST=1467192403][/DOUBLEPOST]
Стек, олади, знаеме дека си глеал третина документарец со Марадона и не, не си експерт.
Стек е најголемиот експерт на денешницата кога се работи за спорт (било кој спорт), нешто како спортскиот Каракамишев или Боцевски ќе му дојде Стекот. СТЕКСПЕРТИЗА
Наркоман кур се тресе, божем бил на лечење ебате ликовите. И Тајсон тепал калуѓерки и што све не праел па пак се смета за (покрај Мухамед Али) најдобар боксер у историја.
Еве ти класичен пример кога некој ќе се зарази со стековитис. Тајсон за најдобар у историја .... Стекспертиза на дело.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Toa e problemot, da odbereše Mesi da igra za Španija namesto Argentina ke zborevte deka igral zaedno so Čavi i Iniesta i povtorno ke go degradiraše negoviot učinok, za razlika od Maradona za koj nikogaš nema da rečete igraše so soigrači koi ne potfrlija tuku tvrdoglavo tvrdite deka sam rešil se i zatoa go napravivte poseben.
Maradona beše daleku od poseben,prašanje kolku od negoviot učinok na teren se dolži na supstanciite koj gi upotrebuvaše.
Pa i ne beše sovršen vo Argentina(i on promašuvaše penali i igraše slabo vo klučni natprevari).

Vo 80-90 godini,Evropskiot fudbal ne beše koj znae kolku dominanten vo sporoedba so Južnoamerikanskiot pa da tvrdiš deka proseci bile soigračite na Maradona (voglavno bea od JŽ klubovi).

Peer ne go degradiram Maradona, no mnogu daleku e on od Mesi vo prikažaniot fudabal na terenot i nadvor od nego.
Кажи ми колку години имаш штом вака се осуди да ги споредиш Марадона и Меси, играчи кои играле во скроз различни временски периоди. Ти сигурно си генерација на Анчо чим си ја испратил цела кариера на Марадона па да знаеш дека промашувал пенали и играл слабо во клучни наптревари. И бил далеку од посебен играч, апсолутно.

Еве ти класичен пример кога некој ќе се зарази со стековитис. Тајсон за најдобар у историја .... Стекспертиза на дело.
Трол, Роки Балбоа е филмски лик.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кажи ми колку години имаш штом вака се осуди да ги споредиш Марадона и Меси, играчи кои играле во скроз различни временски периоди. Ти сигурно си генерација на Анчо чим си ја испратил цела кариера на Марадона па да знаеш дека промашувал пенали и играл слабо во клучни наптревари. И бил далеку од посебен играч, апсолутно.
Еј, безобразен Маки. Со пола изглеан документарец, два лајка на фб пејџови за Марадона и 21ипол година два дена ми објаснуваш за Марадона, како играл, што праел, бил бокибатине. Дечкото оди контра неговото размислување, одма му влага со „колку години имаш, па да кажуваш како играл Марадона“.

@Чекич еве го и овој, степертиза vol.2
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еј, безобразен Маки. Со пола изглеан документарец, два лајка на фб пејџови за Марадона и 21ипол година два дена ми објаснуваш за Марадона, како играл, што праел, бил бокибатине. Дечкото оди контра неговото размислување, одма му влага со „колку години имаш, па да кажуваш како играл Марадона“.

@Чекич еве го и овој, степертиза vol.2
Па он ги споредува бе сестру ти ебам.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.304
Кажи ми колку години имаш штом вака се осуди да ги споредиш Марадона и Меси, играчи кои играле во скроз различни временски периоди. Ти сигурно си генерација на Анчо чим си ја испратил цела кариера на Марадона па да знаеш дека промашувал пенали и играл слабо во клучни наптревари. И бил далеку од посебен играч, апсолутно.


Трол, Роки Балбоа е филмски лик.
У хенговер глумел ? ехехехехеххе .... ти ебам тоа неукиот.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
735
Поени од реакции
1.570
Кажи ми колку години имаш штом вака се осуди да ги споредиш Марадона и Меси, играчи кои играле во скроз различни временски периоди. Ти сигурно си генерација на Анчо чим си ја испратил цела кариера на Марадона па да знаеш дека промашувал пенали и играл слабо во клучни наптревари. И бил далеку од посебен играч, апсолутно.


Трол, Роки Балбоа е филмски лик.
Pa bev svedok kako argentina so golemi maki pomina grupi vo 90 I svedok kako piksi go zaseni golemiot Maradona vo cetvrtfinaleto,dovolno star da go gledav toj sram za fudbalot vo 94 koga bese isfrlen od teren kako krpa posle brisenje pod. Od ona sto jas go doziveav I vidov,tvrdam deka Mesi e za klasa podobar igrac vo sporedba so Maradona.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Pa bev svedok kako argentina so golemi maki pomina grupi vo 90 I svedok kako piksi go zaseni golemiot Maradona vo cetvrtfinaleto,dovolno star da go gledav toj sram za fudbalot vo 94 koga bese isfrlen od teren kako krpa posle brisenje pod. Od ona sto jas go doziveav I vidov,tvrdam deka Mesi e za klasa podobar igrac vo sporedba so Maradona.
Не можеш да тврдиш такво нешто бидејќи си го глеал Марадона на крајот од кариерата. Ништо, ја мислев цела кариера си му ја прател а ти во претходните постови истреска дека Марадона се прославил со голот со рака и една асистенција на СП 86та. ...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.684
Не можеш да тврдиш такво нешто бидејќи си го глеал Марадона на крајот од кариерата. Ништо, ја мислев цела кариера си му ја прател а ти во претходните постови истреска дека Марадона се прославил со голот со рака и една асистенција на а СП 86та. ...
А што се објаснуваш, глеаш дека е фан на Барса и Меси и нема докажување. А финтата е што никој од нас не спомна дека Меси не чини, него само дека Пеја го поДцени Марадона со муабетот за титулите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А што се објаснуваш, глеаш дека е фан на Барса и Меси и нема докажување. А финтата е што никој од нас не спомна дека Меси не чини, него само дека Пеја го поДцени Марадона со муабетот за титулите.
Брат, целиот муабет беше кога Бланко пиша дека Меси е лузер. Во кој паралелен универзум Меси е лузер?[DOUBLEPOST=1467280057][/DOUBLEPOST]
Не можеш да тврдиш такво нешто бидејќи си го глеал Марадона на крајот од кариерата. Ништо, ја мислев цела кариера си му ја прател а ти во претходните постови истреска дека Марадона се прославил со голот со рака и една асистенција на СП 86та. ...
Ти пола утакмица му немаш изглеано па објаснуваш кој и што е Марадона.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.684
Брат, целиот муабет беше кога Бланко пиша дека Меси е лузер. Во кој паралелен универзум Меси е лузер?[DOUBLEPOST=1467280057][/DOUBLEPOST]
Ти пола утакмица му немаш изглеано па објаснуваш кој и што е Марадона.
Во право си за тоа, не е Меси лузер, се побркал Бланко нешто, али не е ни Марадона. И двајцата се играчишта, секој карактеристичен за своето време.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во право си за тоа, не е Меси лузер, се побркал Бланко нешто, али не е ни Марадона. И двајцата се играчишта, секој карактеристичен за своето време.
Не се побркал брат, свесен е он, само што Реал/Барса навивачи кога станува збор за Меси/Роналдо се глупираат до беСкрај. Меси го утна пеналот, цел фан клуб Реал тука „абе да утнеше Роналдо...“.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Меси е нешто што не е видено досега а единствени кои му се блиску и пак скалило можда подолу се - Роналдо, Роналдо дебелиот, Марадона и Роналдињо.
РОНАЛДИЊО!!! :pos: :pos: :pos:

Циркузантот наскоро ќе биде под рангот на Нејмар. Чави факинг „лупни гел и исчешлај ја нагоре“ фризура е Андреа Пирло за Роналдињо. А не па во класа со овие погоре, не ме зезај. :D

Како за кого, за мене:

1.Зидан.


5.Џан Луиџи Буфон


9.Роналдо, Роналдо, Меси.

Секако зборам за фудбалери кои сум глеал во живо и следел активно, не за порано.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Меси 9ти? Не е ни во топ10.
 
C

Castiel

Гостин
Meси си е играчиште и еден од најдобрите во истроијата. Ама пиче си е во душа и голем плачко. на 28 се повлекува од репрезентација па сеа читам и уште неколку од репрезентација истото ќе го направела и како причина навеле корупцијата во Аргентинска федерација. Па добро бе како до сеа не им сметаше дур играа 3 финалиња за да се повлечат. Браво одлично направија. Ради овој неуспех со репрезентацијата и откажување на овие рани години Меси никогаш нема да биде сметан за најдобар на сите времиња.

И кога сме кај најдобрите ја бар што ги иам гледано Роналдо дебелиот дефинитивно е на врвот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Kajgana Shop

На врв Bottom