Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ај пак за мене малку помош.
Овака со срцето се запознавме на нова година ово оно и се фативме бргу после тоа. Но некако не сме блиски. Се сакаме, но муабетот никако да ни тргне. Ај нешто , помош да се зближиме или слично. Каде грешиме ? Или ке се среди со тек на време?
Карти, шах и домино, лизгалиште, театар, утакмици баскет (кај што нема тепање и навивачки групи, мирно на страна), излегување со пријатели на забава каде има гужва со необврзано држење за раце, базен, луна парк, саем, пинг понг, кладионица (слободно, само не се задржувај поише од 8 минути), шопинг (у принцип све и стои добро, само не претерувај(Do as I say, not as I do (Ф.А.С.С))), и уште мал милион ситници кои ќе ти текнат по пат.
Грешите у тоа што мислите дека врската е само држење за раце и... кхм, јазик, раце, ово оно...
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Odev so devojka 2 godini i mi raskina i kidna so fraer vo germanija.Ne izleguvavme cesto poradi tos sto oden na rabota po 12 casa, a ziveevme vo stan zaedno.Zeni - koga i kade go zapoznala poima nemam dpa dajte nekoe sovetce sto da pravam.
Odnapred blagodaram
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Odev so devojka 2 godini i mi raskina i kidna so fraer vo germanija.Ne izleguvavme cesto poradi tos sto oden na rabota po 12 casa, a ziveevme vo stan zaedno.Zeni - koga i kade go zapoznala poima nemam dpa dajte nekoe sovetce sto da pravam.
Odnapred blagodaram
Каков совет бараш? Како да ја вратиш? Како да дознаеш од кај го нашла? Како да продолжиш понатаму?...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Odev so devojka 2 godini i mi raskina i kidna so fraer vo germanija.Ne izleguvavme cesto poradi tos sto oden na rabota po 12 casa, a ziveevme vo stan zaedno.Zeni - koga i kade go zapoznala poima nemam dpa dajte nekoe sovetce sto da pravam.
Odnapred blagodaram
Ништо бе што можеш да направиш. Она киднала вака или онака. Сега и ти продолжи си понатаму.:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Odev so devojka 2 godini i mi raskina i kidna so fraer vo germanija.Ne izleguvavme cesto poradi tos sto oden na rabota po 12 casa, a ziveevme vo stan zaedno.Zeni - koga i kade go zapoznala poima nemam dpa dajte nekoe sovetce sto da pravam.
Odnapred blagodaram
A си помислил на тоа дека додека одела со тебе се гледадала и со него !!! Батали ја.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Odev so devojka 2 godini i mi raskina i kidna so fraer vo germanija.Ne izleguvavme cesto poradi tos sto oden na rabota po 12 casa, a ziveevme vo stan zaedno.Zeni - koga i kade go zapoznala poima nemam dpa dajte nekoe sovetce sto da pravam.
Odnapred blagodaram
Има можност да се гледала со него додека ти викала дека е на работа.Мој совет ти е батали ја.Не се замарај.Не е вредна.Кога можела такво нешто да направи не вреди да тагуваш по неа.Излези и прошетај ќе најдеш личност што е создадена за тебе.А за неа не се секирај.Мислам дека сакаш на некој начин да и се одмаздиш што си во право ама не се секирај че дојде твоето време.А од сега натака узивај во можностите што ти ги нуди животот:helou:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Одев со една девојка година и пол, многу се сакавме и мислам дека уште се сакаме...само шо си здосадивме некако..нон стоп бевме заедно и не знам изгледа џабе толку се сакавме :toe:--веќе 5месеци не сме заедно, се имам обидено со многу други ама не е то то... мислам дека уште ја сакам..:kesa:
некое советче???:icon_neut
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Како може да сакаш некого и да сакаш да бидеш со некој, а да ти е досаден... подобјасни малце... :Ѕ
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
И јас баш сакав тоа да прашам и не ми е јасно. Како може некој вистински да го сакаш а да ти здосади?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И јас сакав да прашам како може.....

Аман луѓе.
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Како може да сакаш некого и да сакаш да бидеш со некој, а да ти е досаден... подобјасни малце... :Ѕ
епа ко ќе ги поминуваш со некој цели денови заедно,и некако се ти е монотоно, колку и да се сакате пак некако ... не знам, пошто сме млади и имат уште многу работи да искусиме во животов и се то ми беше некако заморно, и поинаку размислував...сега сум збунет:toe:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
епа ко ќе ги поминуваш со некој цели денови заедно,и некако се ти е монотоно, колку и да се сакате пак некако ... не знам, пошто сме млади и имат уште многу работи да искусиме во животов и се то ми беше некако заморно, и поинаку размислував...сега сум збунет:toe:
Па никој не ве терал по цел ден заедно да бидете.

А ако си сакал "да искусуваш други работи во животот" што бараат да си сингл, е тоа е веќе друг проблем.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Чим сметаш дека треба нови работи да искусиш, а оваа ти е веќе монотона и досадна... барај си друга и не се навраќај веќе на неа.

Што бараш пак со неа кога веќе си видел каква е вашата врска... ?
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Чим сметаш дека треба нови работи да искусиш, а оваа ти е веќе монотона и досадна... барај си друга и не се навраќај веќе на неа.

Што бараш пак со неа кога веќе си видел каква е вашата врска... ?
Епа не знам :pos2: не ме сфативте можда убо:smir: уште ја сакам и ја сакав само шо малце сето то ми беше заморно..можда погрешив:jaj:сепак фала за советите:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom