Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Help!
Ednostavno nejzinite drugarki mi smetaat vo vrska cudni stvorenja niedna nema decko a site znaat kako treba so decko, i delat nekoi cudni soveti u stilu aj be so ti e on ke ti kazuva auu aj dokazi deka ne sakas i nas itn.... so mene mi precat i se jadat 300 na saat go*na za mene, sakaat da i ja rasipat vrskata na najdobra drugarka zasto oni mene ne me sakaat - toest zasto ne im kjutam itn.... kako moze da ti bide nekoj drugar so saka da ti rasipe vrska so licnosta so ja sakas (zaradi nejzini kejfovi) kakva drugarka e toa sto e najtragicno ona misli deka i e najverna hmm epa sto da praam kako da i dokazam deka ne se vo pravo i ednostavno deka ne i se vistinski drugarki tuku deka sakaat da si igraat majtap so nejze.....aman ne sme deca po 20 godini imame i dvajcata katastrofa ali toa e sekoj so svoja muka......:toe:
taka ako ima nekoj so mu precele drugarkite nejzini u vrska i znae nekoj sovet neka pise fala i pozdrav!
Џабе е ти ако и докажуваш нешто,доколку не го увуди тоа самата.
Доколку нејзините чувства кон тебе се доволно сини,тие “совети“ од другарките нема да ги променат,но сепак... неизбежно е тоа дека најблиските и оние на кои им веруваш ќе имаат некакво влијание врз тебе, но нејзино е да си го одбере патот... не може да и го контролираат животот и да одбираат наместо неа.
Секогаш најдобро решение е разговорот.Зборувај со неа,но во никој случај не ги напаѓај нејзините другарки,зашто ти ќе испаднеш негативецот.
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Help!
Ednostavno nejzinite drugarki mi smetaat vo vrska cudni stvorenja niedna nema decko a site znaat kako treba so decko, i delat nekoi cudni soveti u stilu aj be so ti e on ke ti kazuva auu aj dokazi deka ne sakas i nas itn.... so mene mi precat i se jadat 300 na saat go*na za mene, sakaat da i ja rasipat vrskata na najdobra drugarka zasto oni mene ne me sakaat - toest zasto ne im kjutam itn.... kako moze da ti bide nekoj drugar so saka da ti rasipe vrska so licnosta so ja sakas (zaradi nejzini kejfovi) kakva drugarka e toa sto e najtragicno ona misli deka i e najverna hmm epa sto da praam kako da i dokazam deka ne se vo pravo i ednostavno deka ne i se vistinski drugarki tuku deka sakaat da si igraat majtap so nejze.....aman ne sme deca po 20 godini imame i dvajcata katastrofa ali toa e sekoj so svoja muka......:toe:
taka ako ima nekoj so mu precele drugarkite nejzini u vrska i znae nekoj sovet neka pise fala i pozdrav!


druze toa ti e zenska ljubomora, a i voedno ona makedonski sindrom, nemozes svoite problemi da gi resavas pa aj ke pocneme tugite da gi resavame pa ke se pravime pametni...vidi ako ti kazam deka mene vrska od godina i 2 meseca mi se upropasti radi takvi ljumoborni, nistozni i luge bez svoj zivot, luge koi mislat deka go sobrale siot pamet na svetov...so togas...Inace kaj zenskite taa ljubomora e mnogu cesta za razlika od kaj nas maskite, ne vikam deka ja nema megutoa ne vo toj obem,i dokolku primer mene ne mi se sviga devojkata na drugarot jas voopsto neam namera da solam pamet i slicno, kraj kraeva ne idam jas so nea tuku on...
Sto mi bese muabetot vidi kolku sakas zbori...aliii dodeka ne si rascisti samata( devojka ti) so sebe iskreno tesko deka ke imas way out...ako ona ne si zastane na svoeto utre nema da bidat oni tuku nekoj drug me svakas?A dodeka ne si iskusi na svoja koza veruvaj deka nema da svati, dodeka ne ja zaebat drugarkite nema da pocne da razmisluva so svoja glava....
Ti so mozes da napravis?Daj i do znaenje deka si imas svoja cena,svoe jas i svoja gordost!Vo nikoj slucaj ne i vikaj da bira...zaso znaes sto ke odbere..a i ne e toa resenie...sepak treba ona samata da si svati!!!
 
Член од
19 септември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
1
Ljubovta samata po sebe pretstavuva problem...seks bez emocii podolgo trae
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Help!
Ednostavno nejzinite drugarki mi smetaat vo vrska cudni stvorenja niedna nema decko a site znaat kako treba so decko, i delat nekoi cudni soveti u stilu aj be so ti e on ke ti kazuva auu aj dokazi deka ne sakas i nas itn.... so mene mi precat i se jadat 300 na saat go*na za mene, sakaat da i ja rasipat vrskata na najdobra drugarka zasto oni mene ne me sakaat - toest zasto ne im kjutam itn.... kako moze da ti bide nekoj drugar so saka da ti rasipe vrska so licnosta so ja sakas (zaradi nejzini kejfovi) kakva drugarka e toa sto e najtragicno ona misli deka i e najverna hmm epa sto da praam kako da i dokazam deka ne se vo pravo i ednostavno deka ne i se vistinski drugarki tuku deka sakaat da si igraat majtap so nejze.....aman ne sme deca po 20 godini imame i dvajcata katastrofa ali toa e sekoj so svoja muka......:toe:
taka ako ima nekoj so mu precele drugarkite nejzini u vrska i znae nekoj sovet neka pise fala i pozdrav!
abe drugar ljubomorni i se taa te ima tebe a tie nisto tvojata ke treba toa podobro da go sogleda....isto taka toa ke bide dosta tesko skoro nevozmozno (zaradi kojznae kolku taa paga pod nivno vlijanie) bidejki taa tebe ke ti se svrti dokolku zboris protiv nejzinite drugarki no kasno ke bide za nea koga toa samata ke go svati. Zatoa sovet za tebe dokolku ljubovta pomegju vas e dovolno silna ke gi preskokne site precki.:salut:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Сакам една девојка,а одам со друга.
Со таа што ја сакам завршивме,пошто емоциите не се обострани.Затоа и пишувам ваму,пошто не ми е гајле,нема шо да изгубам.
Битно,девојката со која што сум е многу фина,знае прилично се за мене,ама мислам дека е премногу рано да и кажам за тоа што ми се случува.Тоа и не би било некој проблем ако јас не се губев на моменти.Во смисол,овие два дена ми требаше да бидам сам,едноставно морав да бидам и да размислувам.Не и кажав зошто,измислив некаква си причина на која ни најглупиот морон нема да поверува.Проблемот е во тоа што она е некако посесивна,и сака да знае се за мене.Откако не сме се виделе,примив 6 пораки од неа,во кои ме прашува што ми е,и покрај моето инсистирање дека се е ОК.
Прашањето е:Дали би требало да и ја кажам вистината,дека јас сакам друга девојка,дека срцето сеуште не ми е слободно комплетно,и со тоа да ризикувам да ја изгубам,или да си премолчам за се,и да бидам со неа надевајки се дека со времето ке ја засакам нејзе,и ке заборавам на другата.:smir:
П.С девојката ми се свига и убаво ми е со неа,така да,би ми било многу глупаво да ја испуштам.
Бај д веј,пушевме џоинт заедно...и генерација ми е.:pos2:...тоа не е некоја корисна информација,ама ја да си кажам.:pos2:

Lele srcenece...
Znam tocno kako ti e ...Prashanje e samo na vreme ,veruvaj!
Ne znam sega dali si bil vo vrska so taa sto tvrdis deka ja sakas ili ne , ama kako i da e potrebno e vreme da se distanciras od se .
No najvaznoto prasanje e ako tolku ja sakas prvata( neli si trebal da se povleces da razmisluvas) a sepak koga si ja zapoznal ovaa devojka imalo nesto sto ti vikalo da ne ja ispustis.
Mene mi e taka sega.Celi devet meseci sum so nekogo i neprestajno mu raskinuvam ko nekoj kreten i po dva dena se smiruvame.Ako i kazes deka ne ja sakas ke ja izlazes i povredis.Realno ni ti ne znaes so sakas...Pocekaj i ostavi vremeto da ti pokaze...
A do togas uzivaj:toe:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
fala mnogu na sovetite ali sea prejde nesto drugo pocna na sekoj vtor pat koa treba da imame sex da me odbiva nemozela ja bolelo ova ona.... sto se desava....??
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
fala mnogu na sovetite ali sea prejde nesto drugo pocna na sekoj vtor pat koa treba da imame sex da me odbiva nemozela ja bolelo ova ona.... sto se desava....??
Stom si dosol do stadium intimnost znaci trgnalo na dobro.Go procitav tvojot problem sto sekoe vtor masko go ima...Drugarkite na devojkata :D
a toa sekoj vtor pat cudno mi e i ne razbiram sto sakas da kazes???Deka e monzno da ja boli mozno e spak trebas da imas obziri zensko ko zensko...nekogas i na psihicka baza nemozeme da imame seksualni odnosi:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

fala mnogu na sovetite ali sea prejde nesto drugo pocna na sekoj vtor pat koa treba da imame sex da me odbiva nemozela ja bolelo ova ona.... sto se desava....??
Е јебига, то ти је то, први пут.
Но, ако навистина ти е битна и сакаш да имаш нешто реално со неа, не ја брзај, полека, доаѓа момент кога она сама ќе почне да инсистира, кога доволно ќе се опушти.
Секогаш првиот пат е „најстрашен“, потоа лесно ќе ви биде и да ... полека, поголема услуга ќе и направиш ако го направиш тоа полека и нежно.:cigarce:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Aман де,не ја форсирај.Шо па толку ти е битен сексот,не знам.Како да не си го имал досега,па сеа толку да се брзаш.
Она немала,затоа и треба многу време за да се подготви како прво,а како второ,и треба време и за да размисли дали доволно ти верува за да бидеш ти тој првиот.Епа сеа,значи напрај нешто за да ја увериш дека е така,ако секако,и ти си уверен во тоа.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
.
Она немала,затоа и треба многу време за да се подготви како прво,а како второ,и треба време и за да размисли дали доволно ти верува за да бидеш ти тој првиот.Епа сеа,значи напрај нешто за да ја увериш дека е така,ако секако,и ти си уверен во тоа.

iame sex veke 2 meseca....
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
11
Поени од реакции
2
fala mnogu na sovetite ali sea prejde nesto drugo pocna na sekoj vtor pat koa treba da imame sex da me odbiva nemozela ja bolelo ova ona.... sto se desava....??
Pa cim vekje ste imale sex nema za sto da se nerviras ako nekogas ti rece nemozam radi ova i ova. Treba da svatis deka nemoze taa sekogas. Ko kje imas ti sex so nea i posle toa mozes uste edna partija? Normalno ne. Nie maskive se izmoruvame i odma na spienje ne tera :D..

fala mnogu na sovetite ali sea prejde nesto drugo pocna na sekoj vtor pat koa treba da imame sex da me odbiva nemozela ja bolelo ova ona.... sto se desava....??
Pa cim vekje ste imale sex nema za sto da se nerviras ako nekogas ti rece nemozam radi ova i ova. Treba da svatis deka nemoze taa sekogas. Ko kje imas ti sex so nea i posle toa mozes uste edna partija? Normalno ne. Nie maskive se izmoruvame i odma na spienje ne tera :D..
 
R

reactive89

Гостин
Ај ја ќе поставам едно прашање, т.е. ќе биде ко мисловна анкета, сакам вие да ми дадете мислење како би постапиле вие доколку видете дека вашата девојка му дава поголемо значење на нејзиниот другар од самата ваша врска т.е. од самиот нејзин дечко!?

И за женските истото само обратно... ме интересира како ќе постапите...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Се распослале искусниве деца со совети, да ти е милина да читаш:pos:

Ај ја ќе поставам едно прашање, т.е. ќе биде ко мисловна анкета, сакам вие да ми дадете мислење како би постапиле вие доколку видете дека вашата девојка му дава поголемо значење на нејзиниот другар од самата ваша врска т.е. од самиот нејзин дечко!?

И за женските истото само обратно... ме интересира како ќе постапите...
Какво е тоа поголемо значење на другарот? Му обрнува повеќе внимание? Откажува да се види со тебе затоа што другарот ја поканал на кафе? Дај малку објасни.
А да не реагираш ти некако посесивно?:)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
@reactive - Другарот очигледно има поголем кур... И му го видела...

@Aleksandar-Ace - Најдобро би било да бидеш најлицемерен и најфин со нив. Нервирај ги до даска со тоа што ќе ги гледаш и како твои другарки. ^_^
 

Kajgana Shop

На врв Bottom