Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

W

wicked_1

Гостин
"Duncan Jones’s adaptation of the online game has a veneer of grandeur and some intriguing characters but its fixation with CGI spectacle makes for a lifeless watch"

- Steve Rose, The Guardian
Вакви се во глобала првите впечатоци од Warcraft, до некаде очекувани. Lifeless.

Рано е да коментирам вака на негледано, ама без разлика на тоа што ќе излезе од Warcraft (секако не LOTR), очигледно е дека филмската индустрија иде надолу во брзо темпо.

Во време на феноменални и пакувани стории и скрипти, изведени на секакви платформи од книги и стрипови до видео игри, Холивуд е пренатрупан со глупави и безидејни режисери, сценаристи и "директори" на фотографија кои служат само да носат бокс офис резултати. :busi:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Вакви се во глобала првите впечатоци од Warcraft, до некаде очекувани. Lifeless.

Рано е да коментирам вака на негледано, ама без разлика на тоа што ќе излезе од Warcraft (секако не LOTR), очигледно е дека филмската индустрија иде надолу во брзо темпо.

Во време на феноменални и пакувани стории и скрипти, изведени на секакви платформи од книги и стрипови до видео игри, Холивуд е пренатрупан со глупави и безидејни режисери, сценаристи и "директори" на фотографија кои служат само да носат бокс офис резултати. :busi:
И мене ме одвраќа што ќе се ослонува премногу на CGI и што ќе биде живописен (преферирам gritty сетинг) али не го менува фактот што ќе се радувам како мало дете со LEGO коцки кога ќе го гледам, па макар и да биде фејл од епски пропорции.

Ќе биде For the Horde дерење во Cineplexx а? :D
 
W

wicked_1

Гостин
И мене ме одвраќа што ќе се ослонува премногу на CGI и што ќе биде живописен (преферирам gritty сетинг) али не го менува фактот што ќе се радувам како мало дете со LEGO коцки кога ќе го гледам, па макар и да биде фејл од епски пропорции.

Ќе биде For the Horde дерење во Cineplexx а? :D
Баш ќе видиме, ќе биде сличен на Аватар само со далеку покомплексна и поширока сторија - доволно да се продаваат кино сали. Иначе да, all in for the Horde. :icon_lol:
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
мајка му на џони деп умрела
он да ти бил женет со амбер хард, ја биксал, се разведуваат
тука
кај е @RocknRolaa
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Толку нема филмови периодов, шо на жута штампа се удри у темава :)
The Nice Guys е една од најјаките комедии шо сум ги глеал последните 2-3 години, заедно со Deadpool, лудница сценарио, Рајан Гослинг врв у комбинација со Расел Кроу! :D Топ 8/10
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Топла препорака за одлична авантура.
The Physician
Од почеток знаев дека ќе ми се допадне филмот иако одвреме-навреме по малку ми спласнуваше во втората половина.
http://www.imdb.com/title/tt2101473/
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
The Nice Guys е една од најјаките комедии шо сум ги глеал последните 2-3 години, заедно со Deadpool, лудница сценарио, Рајан Гослинг врв у комбинација со Расел Кроу! :D Топ 8/10
Nice Guys растури, одамна се немам така смеено на филм, лудница беше, макар што на моменти Гослинг делуваше како да не сака да глуми.
Исто и Sisters ми беше забавен, guilty pleasure.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Јас пак The Brothers Grimsby го гледав. Има од оние ретардирани моменти како на сите филмови на Sacha Baron Cohen ама пак има и многу јаки фори.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Предлог добро мистерија филче .Само да не е поврзано со хорор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom