Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.510
Поени од реакции
79.663
Тој што имаше сонце/ѕвезда (?) доле на врвот од дршката изгледа.
Toj на лева страна што го носат закачен, е регуларниот Kingsguard меч. Дејн го носи и Dawn. Toa "сонце/ѕвезда" на врвот од дршката е всушност кометата од чиј материјал е и изработен, воедно грб на куќата Дејн.
http://imgur.com/a/BDloJ
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.991
Поени од реакции
7.626
Не знам дали знаете дека има и специјална емисија посветена на серијава


Jaс не ја гледам серијава, но ова приметив пред некој ден во видеотеката на HBO имаше неколку епизоди.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Toj на лева страна што го носат закачен, е регуларниот Kingsguard меч. Дејн го носи и Dawn. Toa "сонце/ѕвезда" на врвот од дршката е всушност кометата од чиј материјал е и изработен, воедно грб на куќата Дејн.
http://imgur.com/a/BDloJ
Да, на тој меч мислев. Си реков нема за џабе да го покажат тој симбол, мора да е тоа Dawn.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
За специјални емисии, таа на HBO е една од најслабите и најнеинтересните.

Ако пратите афтершоу и анализи овие двајцава евреи се одлични, ги анализираат епизодите од политички и историски карактер. И тие какои јас предвидоа дека Денерис ќе биде Џингис Кан на Дотраките (ама мене прво ми текна :cool:)

https://www.youtube.com/watch?v=RkuMnbIki2U
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
High Sparrow and his shitsolidlers е едно од најглупите нешта појавени во серијалов (книгите + серијата). Па и актеров е погоден онака ко шо треба, да те иритира до бескрај со тоа небулозните проповедања. Не можам да ги поднесам сцените со него.

Единствено добро во врска со него/нив се последиците, како walk of Shame и потенцијалната борба на Планината со...

Ќе се почастам со Dornish sour денот кога ќе му ја скинат главата. Ма да не знам дали ќе се деси тоа оти му имаат залепено голем таканаречен plot armor. Ќе го направат и добар политичар сеа, дека он намерно му кажал на Томмен за тоа што ја чека Марџери за да ја доведе и Тајрлеовата армија...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Јас очекував Ружата да го преземе главниот град. Штом ќе навлезе војската нема сила освен добрата воља на Олена што може да ги спречи. Тоа што за момент се сложи со планот на Серси не е знак дека и верува.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.815
Поени од реакции
17.616
Нели дивјациве едно време беа 100 000?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.510
Поени од реакции
79.663
Нели дивјациве едно време беа 100 000?
Тоа е пред тоа.
Десеткувани се цело време од условите, вајтвокерите, а после и од Станис.
(плус таа бројка е за вкупно колку се, со се жени, деца, стари..., оваа горе е само за војска - сега колку има останато после сите непогоди)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
мислев да не е некој нов лик во серијава...таман си реков ќе видиме нов пар цицки..:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom