Internazionali BNL d'Italia 2016

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
malce post festum,koga odspav,so ladna glava, kolegi,Stef,iskreno,nenormalna rabota druze,duri moze da se kaze manijakalna opsednatost so Djovak imash,go nareche dno od covek zatoa shto ne se pozdravil so sudijata, pazi,ne se pozdravil so sudijata, a od druga strana si fan na lik koj javno bara izzemanje na sudija zatoa shto tipot e malce pohrabar I ne mu gi tolerira dolgite pauzi megju servisite,najdolgi na ATP turot,prosek ima 32 sek.Mene Rafa mi e ochobol so kompulsivno opsesivnite poremetuvanja I sueverni rituali,ama da go mislam dno od covek zaradi toa,skraja da e.
Goat,se znae,samo da ne se povredi,302 nedeli otidoa na Fed,so mastersite vekje e nedostizen,a so slemovite,pa vremeto raboti za nego, zamislete na 33 god. koj ke mu e bilansot.So negoviot nacin na zivot I ishrana,posebno so stilot na igranje poslednite dve godini, telesnata gradba,Djovak ke trae I povekje od Fed.Izvonreden tajming,prirodno postignat prime vo sklop so bioloshkiot casovnik,postepeno gradenje na sovrshenstvoto (a ne kako Hijavata so somnitelni eksplozii I padovi vo karierata pa sega e kako zombi na 29 god).Sedi I uzivaj,bez nervozi I frustracii,gledaj vo zivo kako se pishuva istorija vo segashnosta.
Fed si legna na brashnoto I pochna mudro I nemokno da gleda,dodusha da ne si mu vo kozata greotiot znaejki kolku mu znaci da bide Goat, ama ke se pomiri kaj I da e,eve pochna se poretko da dava prvokativni izjavi kon Djovak,I toj vide kolku e saatot.
Idemoooo majstore
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А секако дека пошо Лејвер рекол така и мора тоа да биде така. Апсолутно не е еднаков со Федерер и сеуште е далеку од тоа, но не значи и дека нема да биде, ќе видиме.
Овој па Урко мршовинава земал се пали на изјави и на тоа кој што рекол, па Виландер како чорапи ги менува мислењата, за него секој ден има некој нов ГОАТ.
Стек братски, после ова латиницава на Урко ја да сум на ваше место (ти и Кинг оф Клеј) што би рекол ти, би искршил модем, би одјавил интернет и телевизија и никад више не би гледал и коментирал тенис.
Срам за спортот бил, оној земал скоцкал пост со точки со бројки мислев кујзне што напраил а уствари потонал ко бродон пун со бугари у Охрид.

:D

Срам за спортот иди играј баскет со бркатиот чика и не кур замарај.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Petreto ne mu goo razbral posto na Djontra,udril mu e lajk :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
@wicked_1 , @Џонтра Волта ,
Се извинувам премногу што си дозволив да напишам така подолг пост, па дури и да вметнам точки па да потонам како бродот во Охрид. Еве официјално пред сите изјавувам дека повеќе не го спомнувам Ноле, а богами така ќе е подобро бидејќи и квалитетот на дискусијата е смешен и се сведува на едно исто, како тоа Ноле бил најјак и се друго е занемарливо. Па луѓе, рече ли некој дека Новак не победува? Рече дека не руши рекорди? Целата расправија тргна од една глупа констатација дека Новак не се поздравил со Лајани и после се прошири за однесувањето на терен.
Ај јас забеган сум, Стефан забеган е, болен, ретардиран, ама чекај бе, 95% од Американците за инает не го сакаат Ѓоковиќ? Ајде нема да ги спомнувам останатите тенисери за да направам компарација и да го "омаловажам" Новак па макар и кај бихејвиоризмот пошо нели неговата игра е репер за се, а што е најстрашно, конкретно јас не го спорам тоа и сосема нормално го прифаќам фактот за неговиот успех, неговите победи, не сум опседнат да изгуби, а доколку Рафа излезе на крајот со поголем успех во кариерата од Ѓоковиќ многу е логично да ми биде подраго.

p.s. Ако уште некој има нешто да каже на оваа тема т.е. препуцавањето за Ѓоковиќ бла бла, нека цитира во АТП Тенис - општа дискусија бидејќи се наполна темава со глупости и нормално како и секогаш секој си го влече своето и нема компромис. За 10 минути почнува женското финале, а подоцна и машкото.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Стек братски, после ова латиницава на Урко ја да сум на ваше место (ти и Кинг оф Клеј) што би рекол ти, би искршил модем, би одјавил интернет и телевизија и никад више не би гледал и коментирал тенис.
Срам за спортот бил, оној земал скоцкал пост со точки со бројки мислев кујзне што напраил а уствари потонал ко бродон пун со бугари у Охрид.

:D

Срам за спортот иди играј баскет со бркатиот чика и не кур замарај.
Ти иди прво научи азбука па после доаѓај со мене да се објаснуваш. Не знаеш форхенд што е земал за тенис објаснува, иди таму напои ги козите и изземи се од секаква дискусија поврзана со овој спорт.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985


Брајаниве како од спиење да станaле, со новиот стајлинг како кошаркари. :pos:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Кој резил се овие Посписил и Сок. Ајде што се отепаа од грешење во тајбрејкот трет сет, дојдоја до дереџе 0-5 со 3 минибрејка предност за Брајани. Се вратија 7-8 и сервиси без минибрејк предност, Посписил прави дупла за 7-9 и потоа и неизнуда грешка на првата меч топка за конечни 7-10. Иначе првиот дел од тајбрејкот го одбележа Џек Сок со 6 неизнудени грешки во rally поени.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ајде прекинете му ја, почна да се буни шпаги не може да прави.[DOUBLEPOST=1463326802][/DOUBLEPOST]И пак се буни за опоменава хахахахахахахах, мадре миа.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И денеска не ја заслужи Новак опоменава. Денес за промена го фрли рекетот во публика.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Перфектен прв сет на Енди, ама од 4-1 во првиот сет наваму ми изгледа како да фати ритам србендава.Неопходен му е на мареј добар процент на уфрлен прв сервис инаку лошо му се пишува.
Плаче за 1 уживо 2,50 за Ноле :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Леле ај шо го фрли рекетот у публика, сеа сакаше да се фрли и самиот у публика.
Дно од човек!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom