Internazionali BNL d'Italia 2016

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Па не најозбилно, Мареј е Британец, не растел на земјени терени, него на терени на тврда подлога. Новак секако своите први чекори ги направил во Белград на земјените терени и има играно доста повеќе од Мареј на вакви терени.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Па не најозбилно, Мареј е Британец, не растел на земјени терени, него на терени на тврда подлога. Новак секако своите први чекори ги направил во Белград на земјените терени и има играно доста повеќе од Мареј на вакви терени.
Не сум многу упатена, но знам дека откако почнал да се занимава со тенис многу години Мареј тренирал во Барселона.. е сега на која подлога не знам, веројатно земја. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не сум многу упатена, но знам дека откако почнал да се занимава со тенис многу години Мареј тренирал во Барселона.. е сега на која подлога не знам, веројатно земја. :)
На земја е во Барселона, ама не знам колку време тренирал Мареј таму. Знам дека и со Новак биле во иста академија, биле и цимери ако не се лажам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Nema vrska ovoj muabet za podlogite oti I od zemja do zemja ima razlika ,kako I kaj betonot vprochem.Ovie vremenski uslovi na RG ,ke pobedeshe Novak,na Novak mu odgovaraat poteshki topchinja (bar pred dve godini de,neshto vo posledno vreme toj poluspinot se pocesto mu e top spin kaj dlabokite udari) .Vcera problem mu beshe dvizenjeto,pa zarem ne primetuvavte kakvo dvizenje imashe,na pola topchinja kasneshe a na mnogu ne se ni obiduvashe da trgne.Rim ima edna od najmekite zemjeni podlogi ,epten e rovita. Pretpazlivo dvizenje,nervoza,umor od prethodniot den,jebi ga,Marej takvi jade za dorucok,posebno koga namirisa krv.Za Uniqlo,abe ne znam koj pushti muabet za istekuvanje ili raskin neodamna,ama jas nikade ne sum slushnal, samo znam deka imat nekoj si poseben dogovor Djovak I Uniqlo kade toj ima del od prodazbata od evropski I americki pazar ,I od inernet pazarot so negovo logo ,I navodno bil eden od najbogatite sponzorski dogovori ,zaradi procentot.
Ama koj ke ti kaze,UJP Monte Karlo se netransparentni :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
ne te razbrav bash za vtoroto,za ukakavanjeto ,pa I dvajcata moze da bideme ukakani,eve lani kako beshe.Samo shto,momentalnite priliki ukazuvaat deka ti ke si 100 % ukakan ,ne znam od kaj go crpish toj optimizam I seushte da se nadevash deka Rafa moze da osvoi slam,pa makar bil I RG . Jas sum na solidni 50/50 , okolu useruvanjeto de. Ah be ,samo da se vo ist del be , pa da gledame ponizuvanje
Нема да кажам процент, ама твојот ми е баш интересен .... 100% дека јас ќе сум бил укакан :pos:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Capture.PNG

Морав да им влезам со клизечи. Ќе ебам и Анастасија и се ќе ебам уште еднаш Енди ако ми го чепнат. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Клизачи за завршување на кариерата, ама сопствената.

:facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom