Game of Thrones

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Али јако не мавнаа ипак за прва епизода. Тоа у Дорн мини-масакарот што се деси, очекував обратно да испадне ситуацијата. Неочекувани убиства + цицки, ја исполнија квотата :D
Тоа и мене највеќе ме изненади со оглед дека Doran Martell е еден од најкалкулативните ликови во Westeros за вака да заврши. Претпоставувам сакаат да вратат женски лик како владател како во времето на Nymeria. Мислам дека смртта на Doran е добра насока за шоуто меѓутоа многу сум разочаран од Dorne како е претставен во сезона 5 и сега во првата епизода од С6. Прво Sand Snakes се cringe worthy секогаш кога се во кадар и кога ќе отворат уста и второ фалат неколку ликови кои за жал не добија реализација во шоуто и со тоа целиот тој акт е многу осиромашен.

Јаки моменти од епизодава кои можам да ги издвојам се Brienne што конечно го исполни ветувањето дадено на Catelyn Stark, тука ептен се наежив упм! Исто многу јако беше Dany кога гледаше нагоре и го бараше спасот во Drogon, и делот со Khal Whatshisname кога овој после сите титули и ја плесна у фаца суровата реалност дека тука е нула. Повторно вратена од почеток, каков круг е завршен во нејзиниот арк.

Добро отварање на новата сезона, крајот одличен.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тристан е дете, наивно, очекувано беше дека ќе падне на таа фора, педерски изиграно, заради таква работа Џејми е цел живот Кингслеер :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А да, арно спомнавте, поодвратни ликови од тие трите змии не можеле да измислат, или актерките се толку лоши, а уста отворат знаеш дека некоја тотално промашена фраза ќа испадне. А дека нешто ќе се случуваше во Дорн јасно беше, по труењето на Мирсела, или Доран требаше да ги погуби Елариа и ќерките (оти им кажа дека нема нова шанса да им даде) или да се случи ова што се случи.

За кучињата, кога дојде Бриен и почна општата борба, они едноставно избегаа, не знам што е чудно толку, се исплашија од коњите.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Заборавив и ова да додадам, Ser Alliser Thorne ми е убер јак лик иако е негативец. Добро изграден лик со издржани одлуки и потези и со ептен погоден кастинг. Во ниту еден момент од прва сезона до сега не потфрли како лик. Кудос.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Време е Мелисандрето да замеша некоја магија да го враќа Џон не иде вака цела ебена епизода тоа чекам да им стане Џон со дивјаците да им ебе матер на сите у Castle Black
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
wtf?? што крај ќе беше ова, инаку се на се добра епизода со добар вовед на моменти ме нервираат женава на оберин и нејзините деца некако ногу ми се исфурани ликовите :D
 
D

Deleted member 53418

Гостин
wtf?? што крај ќе беше ова, инаку се на се добра епизода со добар вовед на моменти ме нервираат женава на оберин и нејзините деца некако ногу ми се исфурани ликовите :D
Не се секирај ке ги надживеат сите остали :D
 
E

Epsilon

Гостин
Таман извадов да го дркам на цицките од Мелисандре, оп ме сецна, ми е страв да не ми овена и да не се крени веќе. :S



^
:(

Можам да замислам некој, оваа се соблекува, типов е као "it's fap time", го вади, почиње и после 4-5 секунди му излага баба :ROFLMAO:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
kako sto gledate toa se kucinja od vidot BLACKHAUND impresivni tragaci mozat da prosledat miris star i do tri dena no tie nikako ne se krvolocni kucinja go drzat primatot za najdobri gonici vo svetot funcioniraat na nacin sledenje na traga i markiranje no ne i fajteri kako pit buli dobermani itn okolu kucinjata nema zamerka go odbrale najdobroto[DOUBLEPOST=1461594076][/DOUBLEPOST]
vo pravo e bateman so tie droncite,nepotrebna prikazna , kako lesno samo gi kinat dobrive faci vo serijava a los eden vo sezona dali umira ,mislam deka bez dzon snow serijava ke e tapa ,misterijata za negovoto poteklo ,negovite sposobnosti ,ednostavno edinsven so harizma za tronot ,
+ gledam vo trajlerov od 2 epizota pocnaa i da gi voskresnuvaat
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А да, арно спомнавте, поодвратни ликови од тие трите змии не можеле да измислат, или актерките се толку лоши, а уста отворат знаеш дека некоја тотално промашена фраза ќа испадне. А дека нешто ќе се случуваше во Дорн јасно беше, по труењето на Мирсела, или Доран требаше да ги погуби Елариа и ќерките (оти им кажа дека нема нова шанса да им даде) или да се случи ова што се случи.

За кучињата, кога дојде Бриен и почна општата борба, они едноставно избегаа, не знам што е чудно толку, се исплашија од коњите.
Ги испотепаа сите солидни актери од Дорн.

И обожавам како огромнион црнец од 150 кила инстантно умре од мало ноже забиено во грб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom