Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Дете ли си? Ја ти го спасувам гзот ти јадеш лајна. Мора ли да излезеш на улица да докажеш дека не си пичка? Да скршиш прозор или два и после да цимолиш у станица како те наговориле?
Дете...не мора ја да излезам на улица за да имам добар живот. Жал ми е само за вас низ какви гомна поминувате. Кршење прозор и јадење стар бургер од штабот нема да ти го промени животот на боље...ама па за тоа сте се одлучиле, секој со својата среќа нели?
Што си спасил?
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Пушти најјако глас,може и со слушалки и слушни го убаво целиот разговор а не само тоа што ти одговара
Мене ништо од оваа криза не ми одговара, би сакал воопшто и да не постоеше, ме боли таквото за сдс ама заев моментално се понаша поразумно од вмро. Ја отфрла аболицијата машки и им предлага на вмро и они нека си ги отфрлат аболициите. Нека направат сите заедно притисок кај претседателот да ја поништи одлуката за аболиција. Се понашаат кукавички а тоа уште повеке внесува сомнеж кај народот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.997
Поени од реакции
24.598
Зајко го изгледав 80% на телма и ниту еднаш не повика на граѓанска војна. Напротив тој повика на разум и обединетост. По твојов пост изгледа ти си тој кој сака да ја зажешти ситуацијата ама нема да ви успее. Нека не се кријат позади народот . не го пикајте народот во оган. НАРОДЕ НИЕ СМЕ ЕДНО, ЗА ИДЕАЛЕ ГИНУ БУДАЛЕ. Бидете непослушни пред вашите шефови кога ке пробаат да ве натераат да излезете на улица за партијата. Бидете свои не слушајте никој друг освен својот разуми срце. Не вреди за криминалци да направиме братоубиство.
Абе да велиш !?!??! Епа не си ги изгледал останатите 20 %
 
T

templar55

Гостин
@templar55 просто е. Дали го поддржуваш ова што го направи Хорхе или не?
Ако да, зошто?
Уф и да и не...не рипај ке ти кажам зашто. Да, зашто ако се судат правично ке треба и позиција и опозиција у ќорка. И? Кој да дојде на власт? Имаш ли замисла после тоа дека ке бидеме уште во помрачен период (додека новиве се навикнат на власт). Замисли која брука од држава ке бидеме (не дека сега не сме).
Не-затоа што стварно има многу криминал направено и од двете страни и лошо ке биде ако не поминат неказнето, ама ситуацијата е таква каква што е. Или двете страни лежат или никој. Не може Црпко у фотеља а овој другиов у ќорка, не иде.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Абе да велиш !?!??! Епа не си ги изгледал останатите 20 %
Па кај кажува дека он ке го споведе сценариото. Пак треба да се повторувам. Сечено клипчево таман да си помислиш дека зајко спрема украинско сценарио. А бе он вели дека претседателот со аболицијата го зголемува ризикот од украинско сценарио бидејки реално народот по неговата одлука стана уште по гневен можно е да се зголемат тензиите и да настане граѓанска војна значи во тој контекст е кажаното, а не дека заев ке прави граѓанска војна. Ај ако не разбирате не ме замарајте по 100 пати едно исто да пофтарам. Глејте го интервјуто и ако сте реални према себе ке сватите ако не ке си останете слепи и тоа е тоа, човек не може со сила да ти даде, може само да ти земе.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Очекував пооригинална реплика. Шо е ова, ради реда си ми вратил ебаго.

Све се тоа таму некои самопрогласени интелекталци ко дотичните професори кои се фалат како да највисоко достигнување во живот им било кршењето и демолирање на канцеларија, како и високи отварувања поврзани со вандализам :D Ама нејсе. Покрај денешниве протести се има собрано и прекрасен материјал во видео записи, кој ќе се процесуира, па секое копилче кое нанело телесна повреда, тешка телесна повреда на полицаец, искинало знаме(ова е интересно дело), оштетило државен/приватен имот ќе си сноси последица.

Инаку некни после бранење на магистерски труд, се враќам со еден професор кој има 2 докторати, трет спрема во Англија, има завршено башка правен факултет и медицина, ги има положено сите испити од правосуден, нотарски до оној за извршител, со кој ние смртнициве би се гордееле барем еден да имаме положен, ко на заебанција си полагал за форензика и судско вештачење, кој го сметам за човек со најголемо познавање што сум го сретнал во животот и метафорички ми кажа една работа од околу кога начнавме политика.
Во генот на еден комуњар е вдахнато расипништвото и деструктивноста. Не му го зедов муабетот здраво за готово, ама еве денеска пак ми притекна на реченицава и согласно настаниве иди ко некое потврдување на хипотеза во средина, под одредени услови. А вмро-дпмне ги кудеше дека собрале испрдоци и продадени души комуњари во своите редови и дека истите одат на најголема штета на партијата како таква. Исто доста интересен муабет и по малку болен....

Успат еве ти го чичко Хан.
Од телефон пишам, затоа и сум краток и недоволно изјаснат. Кога ке седнам на Лаптоп ке ти одговорам во пооргинална форма, и на овај пост и на претходниот.

Имам другари кој протестираја денес , јас не бев во можност да заминам,шо незначи дека утре и другиден нема да присуствувам. Со сигурност ти тврдам дека ни еден член од протестантите не нападна полицаец, ни еден. Напротив, полицијата беше таа која до крајна мера вршеше агресија над протестантите, и повреди неколку од нив на брутален начин.
Денес немаше ни еден хулиган, тоа се огорчени граѓани кој не се задоволни од беззаконието во ова држава, и амнестирање на криминалците. Кај беше полицијата да фрчи со пендраци на сите страни и да тепа жени и деца, кога требеша да се апсат криминалци, зошто тогаш вака не реаѓираше? Да се уапсеја и да одговараја криминалците навреме, немаше ни да дојди до оваа ситуација.Ама очигледно некој е решен да има војна за жал. Државата ја стави во опасност, се со една цел. спасување сам себеси.

Колку и да прикажуваат материјали во медиумите залудно е, ова АМНЕСТИЈА ги потопи сите можни сомнежи. Ова беше најголеѓата грешка шо можи да си ја дозвола една партија, во еден ден ја потопија цела партија на власт. Никој не верува повеќе верувајми, на почетокот на најпрвите протести, имаше место за манипулација со вакви прикажувања, после овие страмни одлуки се паѓа во вода.

А за тој човекот секој чест за постигнатиот успех во тоа поле. А нареден пат кога ке се разминете поздравиго и кажиму дека пола и повеќе од членството на Дпмне влече корени токму од тие комуњари кој ги представи дека имаат ,,вдахнато расипнишство" .
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Шо да ти објаснам бе?! Шо ќе ти објаснувам?! Објасни ти што штитат овие идиотиве?!! Криминалците ги штитат?! Тие што не пљачкаат и тебе и мене секој ден!!! Треба да застанат во првите редови со народот, ама за таа мочана плата од 20 илјади си ги предаваат браќата и сестрите и иднината на нивните деца! Убаво вели жената, пуштете го народот внатре да си ја врати државата! Оти ова е се, само држава не е! Сто пати ви се објаснувало али толку ви е капацитетот. Голем кур што му рекла. „Куманово да ви се деси!“ Впрочем вие и секогаш се фаќате за такви некој банални работи кој што рекој, некаде на некого, што впрочем и не е кривично дело, а ова што ваму се краде и за тоа има докази... за тоа ништо. Хорхе помилуј. Ебаве идиотите ебаве. Не вратија 30 години назад, заради вакви ко вас!
 
Последно уредено од модератор:

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.399
Поени од реакции
21.961
Епа гневот е кон Иванов поради помилувањата, а канцеларијата е на Иванов. Зашто Иванов е забарикадиран на Водно во резиденцијата, негде мораше. Незнам шо те буни:toe:
Абе скршете тука некоја кола од криминалците или фрлете некој камен во станот на Грујо или нешто друго, бидете иновативни. Кршење град или градски објекти е веќе надвор од мода. Ако сакаат цел град нека го рокнат, не сум Скопјанец. Да бев, ќе ми пречеше. Тие мора тука да живеат.

Иначе не дека ме буни, ама вака малце глупо е дуќан да се уништи. Нека одат кај Иванов, што ако е забарикадиран? Ако е тој проблемот, со него мора да се реши или со другине од власта.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Ебате логиката, пушташ видео некоја нестабилна жена, за која нема објаснување што збори и сакаш да прикажеш и да се направиш курназ пред другите со тоа дека сите што протестираат се ко нејзе?
Извини ама стварно си глуп ако мислиш дека некој е толку емотивен и да падне на вакво видео и да си рече .. : брејј какви се овие што протестираат гадови, ај да си се вратиме ние заедно со владата они не се такви, ај што ни ебаа матер и не испљачкаа ама бар патриоти бее :)))))))
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Aх бе Мафо бе.............сите видеа ги прегледав што ги најдов и од цивил и од А1он, дури и од оние кои стриктно се обидоа да ја прикажат само другата страна од паричката. И постот кој си го пишал ми звучи смешно, онака ко да си пишува човек кој си живее во свет на фантазија и си верува во неа. Ќе оставам само едно единствено видео, а ги има многу. За да ја осетиш „смиреноста" на толпата :)

https://www.youtube.com/embed/d34p7vcLnx0
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.161
Поени од реакции
37.391
Ебате логиката, пушташ видео некоја нестабилна жена, за која нема објаснување што збори и сакаш да прикажеш и да се направиш курназ пред другите со тоа дека сите што протестираат се ко нејзе?
Извини ама стварно си глуп ако мислиш дека некој е толку емотивен и да падне на вакво видео и да си рече .. : брејј какви се овие што протестираат гадови, ај да си се вратиме ние заедно со владата они не се такви, ај што ни ебаа матер и не испљачкаа ама бар патриоти бее :)))))))

Туку кога сме кај оваа нестабилната , еве она шо обожавала ... :D

bestija.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom