Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Кога ќе го прочитам зборот технократ, ме потсеќа на Груевски и 2006 година. Па видовме како се одвиваше се тоа до денес.
Груевски како министер за финансии беше технократ. После тоа веројатно проценил дека нема да трае долго ако продолжи да го прави истото како премиер. И не дека тоа е погрешна одлука. Како министер за финансии имаш голема одговорност, ама раководиш со мал број на луѓе, во 90% одлично образовани и се координираш исто со мал број на министри, градоначалници и директори. Како премиер и во други министерства, друга е приказната.
 
S

silmarillion

Гостин
Многу ми се свиѓа кога класичен лопов го ословуваат како технократ, харизматичен, легенда, со демократкси капацитет. Општо за сите лопови што ги дискутираме тука, а некој пробува да им даде некоја обвивка така убава. Ко од Марс да дојдовме сите па ќе се убедуваме ко мали деца. Лопов е лопов и тоа е тоа. Аболициран лопов од страна на Хорхе звани Сајлент Боб.
 
W

wicked_1

Гостин
Врти сучи, мислам дека изборот ќе падне на Попоски. Пешевски е дебил, Тодоров е искомпромитиран и без обвиненија, а Емил е безгласна буква. Но ние веќе го испративме Грујо, сигурно нема тек така да се даде. :D
овој е безгранично глуп лик, дури и во cv-то му пишува...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.100
Поени од реакции
9.030
Јас има да упаднам во некоја банка со маска и оружје. Ако ме фатат ќе кажам дека сум разочаран од развојот на настаните околу АФЕРАТА СО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО, и ќе мора да ме помилуваат.

:cool:
Кажи дека вршиш политички упад во банка лол.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.559
Поени од реакции
82.176
Многу ми се свиѓа кога класичен лопов го ословуваат како технократ, харизматичен, легенда, со демократкси капацитет. Општо за сите лопови што ги дискутираме тука, а некој пробува да им даде некоја обвивка така убава. Ко од Марс да дојдовме сите па ќе се убедуваме ко мали деца. Лопов е лопов и тоа е тоа. Аболициран лопов од страна на Хорхе звани Сајлент Боб.
Не само што е лопов, туку е и предавник со листа на заслуги од таа сфера.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
Директорот на затворот Живко Пејковски е исто така на листата помилувани функционери.

А овој не го пушта Љубе на слобода .
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.214
Поени од реакции
8.462
Хахах и Фатиме Фетаи е аболицирана. :pos: Цар е фикусов-претседател.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.576
Поени од реакции
5.845
Блог во живо[DOUBLEPOST=1460558085][/DOUBLEPOST]Претседателот Ѓорге Иванов треба да објасни како ги добил податоците во предистражните постапки од кои абоирал лица со вчерашната одлука.
Иванов вчера помилува луѓе за кои Специјалното јавно обвинителство не покрена кривична постапка, туку само предистражна, постапка која е тајна.Тоа сигурно некако организирано му било дадено, а тој од друга страна вели дека со никој не се консултирал за вчерашната одлука.[DOUBLEPOST=1460558141][/DOUBLEPOST]Хелсиншкиот комитет денеска му поднесе јавна кривична пријава на претседателот Ѓорге Иванов за, злоупотреба на службената должност и за повреда на тајноста на предистражната постапка.

Според комитетот претседателот и непознато лице или лица, кои му ги доставило податоците за отворените кривични постапки, сториле кривично дело на повреда на тајноста.[DOUBLEPOST=1460558222][/DOUBLEPOST]Градоначалникот на Битола, Владимир Талески е меѓу помилуваните и аболирни политичари со вчерашната одлука на претседателот Ѓорге Иванов.

Во објавените телефонски разговори коишто ги објави Заев, министерот Зоран Ставрески тврди дека договорот за превоз на учениците во Општина Битола, кој траел до 2010 година, е коруптивен „до даска“и дека градоначалникот Талески „место да си го покрие криминалот“ го вадел во јавноста.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.588
Сашо Мијалков го има два пати на листата, изгледа и клон има човеков. :) Него гледам и странски политичари аболицира Хорхе (Едмонд Темелко). Веќе одиме на интернационално ниво. Сега Хитлер си вика на оној свет: „Како бе не се родив 50-60 години покасно во Македонија, се’ ќе ми беше простено?“
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
Сашо Мијалков го има два пати на листата, изгледа и клон има човеков. :) Него гледам и странски политичари аболицира Хорхе (Едмонд Темелко). Веќе одиме на интернационално ниво. Сега Хитлер си вика на оној свет: „Како бе не се родив 50-60 години покасно во Македонија, се’ ќе ми беше простено?“

И израелецот Хаим го има . :icon_lol:[DOUBLEPOST=1460558622][/DOUBLEPOST]
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.559
Поени од реакции
82.176
За у иднина помилувал некои, за кои сега не ни има остапка.
Смејурија се.
Да видите само какви фаци беа вчера у Црниче на протест, одма ќе ви стане јасно каде е логиката ВМРО да протестира пред СДСМ, заради шокираноста од изјавата на Иванов.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.160
Поени од реакции
15.152
За у иднина помилувал некои, за кои сега не ни има остапка.
Смејурија се.
Да видите само какви фаци беа вчера у Црниче на протест, одма ќе ви стане јасно каде е логиката ВМРО да протестира пред СДСМ, заради шокираноста од изјавата на Иванов.

А ти што бараше во Црниче-протестираше или ``на поминување``:ROFLMAO:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.588
Инаку, ако некој воопшто го занимаше, и Стевче Подржикоњовски бил веома изненаѓен од Хорхе. :pos:

Овој чека по 2-3 дена да каже став за нешто, прво да процени ситуација и да се консултира кај што треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom