Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.826
Поени од реакции
18.514
Најкриво од се ми е што иако политички ќе ги снема, сепак нема да одговараат пред суд и да скапат во затвор за своите дела.

Тоа ќе беше вистинскиот чекор напред за оваа држава, а не политички мртви криминалци што имаат цел живот пред себе да си ги трошат парите.
Нека паднат од власт, па ќе видиме што може, а што не може. Криво ми е за Иванов, не е битно дали ваков бил или онаков бил, што ќе го јаде поради тоа што спасува криминалци и сам си ја стави главата во торба.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ќе биде циркус ако одат јабана ликови како Ивонче, Латас, Миленко, за нив нема амнестија.
E најмерак ќе ми биде таквиот исход, сите политичари да се спасат од гонење, а овие крлежите што устата кафева им стана од лижење да го наебат, особено Латас шпиунот.
 
B

Bonux

Гостин
Факт е дека на никој не му одговара овде да има правна и нормална држава ни на овие локалци а поготово не на странскиот фактор.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Нека паднат од власт, па ќе видиме што може, а што не може. Криво ми е за Иванов, не е битно дали ваков бил или онаков бил, што ќе го јаде поради тоа што спасува криминалци и сам си ја стави главата во торба.
Иванов ти е човек кој е политички искусен долго време и ако не сум грешка предметите што ги држи се доста блиски до областа на политиката. Не може да биде не свесен за овие дејствија. Да беше Гоки од Муртино да ти е жал, вака сосема заслужено.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.826
Поени од реакции
18.514
Баш заради тоа, како таков човек може толку наивно да постапува и да мисли дека нема да има последици по него.
 
S

silmarillion

Гостин
E најмерак ќе ми биде таквиот исход, сите политичари да се спасат од гонење, а овие крлежите што устата кафева им стана од лижење да го наебат, особено Латас шпиунот.
Ќе го истретираат како близок соработник што и е, и ќе го аболицираат.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Името на Божидар Јанковски, во јавноста познат како Бобо Дајнерс се наоѓа на списокот на помилувани лица од стана на Претседателот Ѓорѓе Иванов. Според информациите кои може да се најдат во Службен весник, сопругот на Шеќеринска е ослободен од кривично гонење за кривичните дела поврзани со изнајмувањето на становите на сопствената фирма. Тој се сомничеше за залоупотреба на службената положба бидејќи сам на себе ги изнајмувал 4 стана за месечна крија меѓу 1000 и 5000 евра и за 5 години извлекол на 300.000 евра од својата фирма.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Криво ми е за Иванов, не е битно дали ваков бил или онаков бил, што ќе го јаде поради тоа што спасува криминалци и сам си ја стави главата во торба.
Мене ич не ми е жал за Иванов. Човекот потполно се прецени. Ниту има авторитет, ниту ментална сила, ниту било каков квалитет за политичар. А му се сакаше да биде претседател, јако му беше. Ќе остане запишан во историјата како најголемиот срам од претседател.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
ццц до Бобо Дајнерс им дошло... хахах извлекол 300.000 евра од СВОЈАТА фирма. :D Ебате парите не можеш ни 6 врби ко човек да си земеш.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ќе го истретираат како близок соработник што и е, и ќе го аболицираат.
Не ми се верува, премногу ке биде тоа, не дека сега не е. Лтас ке биде искористен како кондом, јасно му даде сознание да не работи против Грујо, иначе ке биде иста прича како Велија. Кога сваќаат дека се губи власта, а во тоа повеќе не помагаат ни медиумите, ке го бутнат како прасе Латас. Некој мора да се пушти низ вода,сега кој како шо ке видиме во периодот шо следи
 
S

silmarillion

Гостин
Цел криминал од осамостојување до сега го амнестираше Хорхе. На здравје нека ни е чорбата. Штета не сум газда на форумов иначе секој еден што ќе спомне од утре криминална приватизација, шверц и ембарго, војна 2001ва, бомбона бизнис, Димче поштар, Скопје 2014, Македонска банка, кредити, Смилковско езеро, Диво Насеље, прислушкување, Глобал да добие перманентен бан.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Мендух Тачи, Бедредин Ибраими, Ирена Мишева, Љупчо Димовски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Живко Пејковски, Мартин Протоѓер, Кирил Божиновски, Љупчо Тодоровски, Сашо Мијалков, Никола Груевски, Трајко Трпевски, Мирослав Јовановиќ, Тони Трајковски, Горан Грујевски, Живко Луковски, Зоран Заев, Трајко Вељаноски, Зоран Верушевски, Ивица Анчевски, Петар Милошевски, Филип Атанасов, Горанчо Тодев, Метуш Шабани, Новица Станковски, Коце Трајановски, Владимир Тодоровиќ, Ристо Новачевски, Тодор Мирчевски, Киро Тодоровски, Надица Велевска, Мунир Пепиќ, Едмонд Темелко, Коста Митровски, Владимир Талевски, Тони Јакимовски, Никола Бошкоски, Валентина Симоновска, Ѓорѓи Лазаревски, Соња Верушевска, Бранко Палифров, Анета Станчевска, Исмет Гури, Дејан Митровски - Урко, Коста Крпач, Владислав Стајковиќ, Христијан Панев, Божидар Јанковски, Бранко Црвенковски, Светлана Костова, Хаим Хакијни од Израел, Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи, Гаврил Бубевски, Звонко Костовски.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
16 пати, 11 пати помилуван :tapp:

Обичните смртници ќе бараат правда кај Господ, тие беа сотрени, а сотрувачите влакно нема да им фали.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Љубе Бошковски го нема во списокот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom