Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Џабе, пак власт не гледате... :D
Јас да сум Заев (а фала богу што не сум :D), сега би се повлекол од функцијата заедно со Рада, Оливер и уште два три преџвакани ликови, и би поставил нови, неискомпромитирани луѓе. Душата би му ја извадил на Грујо со сентенцата аболициран криминалец. :icon_lol:

Е сега прашање е колку СДСМ има такви луѓе.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Тешка глупост. Ќе падне, на првиот нормален противник.

Сите политичари се набројани. И тоа ќе биде доволно за овие избори. Ама на наредни, ќе има нови политичари. И тука Груевски ќе ја има улогата на Бранко против него. Тој ќе биде исфлеканиот.

Нема. Овие избори ќе пројдат така. Партијата што прва ќе се исчисти од сите компромитирани, ќе ги добие наредните.
Абе брат, а што ми тврдеше вчера? :)

Него, помилуван е и Урко? Нели Хорхе кажа само политичари? Како овој е политичар? :cautious:

Шеф на обезбедување е политичка функција? Ондак и кафекувар во МВР треба да е? И шофер исто? o_O
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Јас да сум Заев (а фала богу што не сум :D), сега би се повлекол од функцијата заедно со Рада, Оливер и уште два три преџвакани ликови, и би поставил нови, неискомпромитирани луѓе. Душата би му ја извадил на Грујо со сентецата аболициран криминалец. :icon_lol:

Е сега прашање е колку СДСМ има такви луѓе.
Нема такви, што се од доверба на Заев. Други не му се ставаат, треба Струмица да се брани во март.
Абе брат, а што ми тврдеше вчера? :)

Него, помилуван е и Урко? Нели Хорхе кажа само политичари? Како овој е политичар? :cautious:

Шеф на обезбедување е политичка функција? Ондак и кафекувар во МВР треба да е? И шофер исто? o_O
Глупост, и тоа тешка. Десет пати подобро да ги амнестираше тие што беа осудени, отколку вака да ги аболира сите. Ама големи се, тие си знаат.

Политичари, нивни соработници и семејства рече Ѓорге. Не го пренесоа целосно.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не сте ни свесни, ова одлука на Иванов,колку уствари ја потопи Вмро-Дпмне како партија.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Не сте ни свесни, ова одлука на Иванов,колку уствари ја потопи Вмро-Дпмне како партија.
Така е од најголеми патриоти,светци испаднаја најголеми криминалци !
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.220
Поени од реакции
20.996
Не сте ни свесни, ова одлука на Иванов,колку уствари ја потопи Вмро-Дпмне како партија.
Чим е потопена, јас мислам редно време е да се дотолчи на избори. А Мафо, што викаш? Ваква прилика за победа на избори СДСМ не смее да пропушти.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ова е јако:

Тој информира дека во Парламентот има уште една иницијатива досега потпишана од 37 пратеници за свикување вонредна седница и отпочнување постапка за утврдување на одговорност на претседателот Иванов.

Не знам кој треба да одлучи за прифаќање на иницијативата, дали само Трајко, веќе и тоа што си го учел во државава не важи, правила се менуваат и кршат секојдневно. Ако е до Трајко нема да прифати. А јако би било да прифати и се види дали стварно ДУИ не ги признаваат Хорхе и би гласале за негов импичмент или фарса е и тоа и се во огромна зависност од коалициониот партнер.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Бране најфраер испадна од сите, си беше премиер, претседател, си се повлече мирно, 25 години не беше гонет за ништо, е еве го сега во иднина е ослободен од било каква постапка. Цар.

А Грујо исто чекори кон неговите стапки, ќе си биде премиер уште некоја година, дур не му се досади веќе, после ќе истера еден/два мандата претседател и он исто ослободен од секаква одговорност, ќе стане млад пензионер како БЦ.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Чим е потопена, јас мислам редно време е да се дотолчи на избори. А Мафо, што викаш? Ваква прилика за победа на избори СДСМ не смее да пропушти.
Нема избори, се додека криминалците не одговараат. После тоа можи да се размислува за избори
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Ова е јако:
Тој информира дека во Парламентот има уште една иницијатива досега потпишана од 37 пратеници за свикување вонредна седница и отпочнување постапка за утврдување на одговорност на претседателот Иванов.

Не знам кој треба да одлучи за прифаќање на иницијативата, дали само Трајко, веќе и тоа што си го учел во државава не важи, правила се менуваат и кршат секојдневно. Ако е до Трајко нема да прифати. А јако би било да прифати и се види дали стварно ДУИ не ги признаваат Хорхе и би гласале за негов импичмент или фарса е и тоа и се во огромна зависност од коалициониот партнер.
Не може да се свика распуштено Собрание. Сем во воена состојба. Треба да не нападнат прво...
Бране најфраер испадна од сите, си беше премиер, претседател, си се повлече мирно, 25 години не беше гонет за ништо, е еве го сега во иднина е ослободен од било каква постапка. Цар.

А Грујо исто чекори кон неговите стапки, ќе си биде премиер уште некоја година, дур не му се досади веќе, после ќе истера еден/два мандата претседател и он исто ослободен од секаква одговорност, ќе стане млад пензионер како БЦ.
Нема поголема клетва за политичар од млад пензионер. :D
 
S

silmarillion

Гостин
Изгледа дека наредните 20 години ќе ни пројдат во "крив е Грујо". Како што ни пројдоа претходниве во крив е Бранко. Па добро, со тој интелект и толку можеме.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Сите се помилувани и Мартин Протуѓер, Миле Јанакиевски, Гордана...


Инаку ја Ѓорге не можам да го разберам ама изгледа човекот во тесно го заглавија и нема друго што да прави освен вака да се брука.

Цел живот да се мачиш, трудиш и градиш правничка кариера, пишување трудови, предавање, докторски дисертации за на крај тоа да го неповратно испосереш.
Како утре ќе погледне во очи некој колега и пријател правник или студенти, незнам.
Уште на почетокот кога видел со кого треба пиперки да сади требало да рече fuck it I dont need this shit. Не е материјал за политичар и поради тоа си ја посра цела кариера што ја градеше цел живот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom