Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Grujo do 2020 ke bil premier.:icon_lol:Jas mislam deka ova odgovara na politikite na VMRO.
Grujo>Zajko.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Master reset на македонска политичка сцена. Сега е веќе прашање на време кога ќе дојдат непомилувани.
Зар има шанса сега пред избори вмро да смени повеќе од пола централен комитет.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.177
Поени од реакции
8.486
А заев не е на списоков, или не е комплетен ?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Она документче е крајот на политичката кариера на Грујо. Никола Груевски помилуван, како селски арамија фатен во крадење јајца и помилуван за Нова Година. Дури и Заев повеќе не може да го нарекува аболициран, затоа што не е ништо поарен.

Која комедија, се изгазив од смеа кога го видов документот. :D
Тешка глупост. Ќе падне, на првиот нормален противник.
Кој Црвенковски е овој најдолу? Папата?
Сите политичари се набројани. И тоа ќе биде доволно за овие избори. Ама на наредни, ќе има нови политичари. И тука Груевски ќе ја има улогата на Бранко против него. Тој ќе биде исфлеканиот.
Зар има шанса сега пред избори вмро да смени повеќе од пола централен комитет.
Нема. Овие избори ќе пројдат така. Партијата што прва ќе се исчисти од сите компромитирани, ќе ги добие наредните.
 
S

silmarillion

Гостин
Само кај нас може бивши осуденик да има државна функција, и само кај нас може аболициран човек да има државна функција. Абе ало работна дозвола во странство неможеш да добиеш да чистиш говна по Шведски Норвешки ако неможеш да извадиш документ за неосудуваност, кај нас пратеник, градоначалник, премиер. Кој курташак држава :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.177
Поени од реакции
8.486
ха ха и СЈО помилувани

Специјалните обвинители Фатиме Фетаи, Лиле Стефанова и Гаврил Бубевски, се најдоа меѓу помилуваните од претседателот Ѓорѓе Иванов.

Нивните имиња се објавени во службен весник како ослободени од гонење без спроведување на постапка.

Од Специјалното обвинителство за сега немаат коментар на ваквата одлука. Инаку тие беа гонети поради сомнежи дека вршеле притисок врз сведоци.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Јас има да упаднам во некоја банка со маска и оружје. Ако ме фатат ќе кажам дека сум разочаран од развојот на настаните околу АФЕРАТА СО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО, и ќе мора да ме помилуваат.

:cool:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.177
Поени од реакции
8.486
Јас има да упаднам во некоја банка со маска и оружје. Ако ме фатат ќе кажам дека сум разочаран од развојот на настаните околу АФЕРАТА СО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО, и ќе мора да ме помилуваат.

:cool:
сега е моментот да се искористи
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom