Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Не е важна излезеноста за парламентарни избори, т.е не постои праг кој треба да се надмине како што е тоа случајот кај претседателските избори. :)
Он си мисли друго, демек ако добијат голем број на гласови, приближно на тоа од 2014-та, ахахах. Тогаш Сдсм треба да игра на картата дека се полнеле кутии. (а ако стварно толку гласале, тогаш ќе штрајкуваат, кукаат, ќе бараат избори ама молејќи се да не ги добијат)

Ако те прочита, има цела вечер да липта. Нема да може да се смири, и утре ненаспан ќе биде. Внимавај вака кога пишуваш, може да повредиш некого. :(
Не му се обратив за да ме прочита, ама и којзнае, можеби чита :) А дека нема да може да заспие, тоа секако нема да биде заради мене, многу други работи му стојат над глава.

Ќути нема пукање со калашникови, добро е.
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Ако те прочита, има цела вечер да липта. Нема да може да се смири, и утре ненаспан ќе биде. Внимавај вака кога пишуваш, може да повредиш некого. :(
абе на кој од "браќата" им одговара ВМРО, душа им се распарува во моментов...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Да бидеме реални. Заев со еден потез може да му го донесе крајот на Грујо. А тоа е бомбата за случајот Монструм. Јас мислам дека Монструм може да го сруши режимот за 24 часа.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Да бидеме реални. Заев со еден потез може да му го донесе крајот на Грујо. А тоа е бомбата за случајот Монструм. Јас мислам дека Монструм може да го сруши режимот за 24 часа.
Kур се треси во ладна вода е таа „бомба" за монструм. Не знам како уште има народ што верува дека такво нешто постои воопшто. Воедно калкулацијата со такви информации (за кои тврди дека ги има) е најретардираната работа. Случајно фатив секвенца од емисија ( во центар мислам беше) каде ги викал родителиве од убиениве деца на разговор, па им кажувал транскрипти, па час им вртел други филмови и ништо конкретно не добиле. Тоа ти иди како пикање нож во стара рана и нејзино повторно отворање без некој ефект. За мене е крајно ретардиран чин.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.180
Поени од реакции
8.493
Да бидеме реални. Заев со еден потез може да му го донесе крајот на Грујо. А тоа е бомбата за случајот Монструм. Јас мислам дека Монструм може да го сруши режимот за 24 часа.
Gotovo, jas ne znam sto cekase dosega da se maltretira ko moze so eden potez da go resi.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Да бидеме реални. Заев со еден потез може да му го донесе крајот на Грујо. А тоа е бомбата за случајот Монструм. Јас мислам дека Монструм може да го сруши режимот за 24 часа.
Не фала, нека го руши режимот пред се со македонци, а не албанците да гинат за да дојде на власт Заев, за кого немаме гаранција дека ќе биде подобар избор.
Нека објави бомби кои ќе ги потикнат македонците ... а за Монструм треба да има само правда, е после тоа ако сака нека ја објави бомбата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Миловановиќ, Рикер, Фуере, Шурман... и сега последен Ван Хојте. Следни на листа се Бејли и Орав. Нема врска тоа со ЕУ и НАТО. Неспособни исфрустрирани идиоти, кои заради претерано куропушење на гревовиве од СДСМ се филмаат дека се фактор, завршуваат изџвакани и плукнати. Ништо ново.
:pos:

Не ме заебавај. Ептен се занесувате во вакви моменти на еуфорија. Дури ве фаќа и поголема избрзана еуфорија од СДСМ во моментите кога си дадоја оставки некои министри, СЈО покрена обвинениа и сл.

А и ова потегов со славење со знамиња и музика на сеуште неофицијализирана утакмица ептен е шконски. Сте го пресикале од ДУИ. Шо е ова, Србија - Албанија?

Уште дрон да пуштите треба.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.219
Поени од реакции
25.980
:pos:

Не ме заебавај. Ептен се занесувате во вакви моменти на еуфорија. Дури ве фаќа и поголема избрзана еуфорија од СДСМ во моментите кога си дадоја оставки некои министри, СЈО покрена обвинениа и сл.

А и ова потегов со славење со знамиња и музика на сеуште неофицијализирана утакмица ептен е шконски. Сте го пресикале од ДУИ. Шо е ова, Србија - Албанија?

Уште дрон да пуштите треба.
Прашај ги Фуере, Ван Хојте и Талер (го заборавив прееска) дали се занесуваме. Тој последниот вика дека заради ВМРО завршил во затвор.

ДУИ кога ќе порасне сака да стане ВМРО-ДПМНЕ. Затоа и тие и ДПА се толку послушни. Таа утакмица е официјализирана уште од моментот кога е распишана. Славењето е скроз нормално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom