Game of Thrones

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Има некој играно A Game of Thrones: The Board Game? Игра за табла (знам дека звучи лошо) базирана на ГоТ, ја има во Гоблин Друштвени игри.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
E

Epsilon

Гостин
Па да бидам искрен, во серијата толку безвезна го направија, особено крајот... што и мене ми се одмили да му ја гледам таа скисната фаца.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Edmure Tully и Blackfish ќе се појават конечно, официјално потврдено. Тие шо не се сеќаваат, двајцата последен пат ги дадоа на Red Wedding, првиот беше тој што се венчаваше, а вториот е тој што отиде да моча и не се врати.

А ако некој го има видено Гендри, нека каже слободно.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.103
Поени од реакции
37.045
Цела сезона ќе ја чекаат сега зимата пак , ќе нема ниту една битка , само поединечни убиства со згрозувачки сцени. За 2 дена ја репризирав последната сезона , и дефинитивно беше убедливо најлоша до сега.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.931
Цела сезона ќе ја чекаат сега зимата пак , ќе нема ниту една битка
Освен првата сезона, секоја до сега има битки и тоа веројатно со нагорен тренд на интензитет. Мене искрено тој дел не ме фасцинира многу ама секако дека се потребни. Што се однесува до тоа дека ќе нема битка еве има најави за вакво нешто
http://collider.com/game-of-thrones-season-6-battle/
‘Game of Thrones’: Season 6 Promises to Have the Biggest Battle Yet
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.103
Поени од реакции
37.045
Освен првата сезона, секоја до сега има битки и тоа веројатно со нагорен тренд на интензитет. Мене искрено тој дел не ме фасцинира многу ама секако дека се потребни. Што се однесува до тоа дека ќе нема битка еве има најави за вакво нешто
‘Game of Thrones’: Season 6 Promises to Have the Biggest Battle Yet
Па освен blackwater кога нападна Станис , и таа на ѕидот јас не видов ништо посебно. Еве од минатата сезона ништо не видовме кога Станис се судри со овие од Винтерфел , само дадоа кадри од покосената му војска која лежи мртва. Се надевам ќе биде далеку подобро во 6тата , и нека почне веќе нешто конкретно да се дешава а не само политичко препуцaвање и брутални егзекуции. Палеше ова у првите 3 сезони , сега веќе не.

Јас искрено сакам да видам две масовни војски како се судруваат , овде барем имаш простор да правиш брутални сцени колку сакаш , како тој на ѕидот со тоа сидрото. Нека се замаваат на здраво , нека има некоја драстична смена у развојот на настаните , овие Ланистерци досадни се да бидат на врвот веќе 5 сезони.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.931
Еве од минатата сезона ништо не видовме кога Станис се судри со овие од Винтерфел
Веројатно си ја заборавил битката во Хардхом или како се викаше местото



Не сум сигурен која сезона беше (веројатно 4) ама битката за ѕидот мегу стражата и дивјаците беше врв.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.982
Поени од реакции
24.800
Па освен blackwater кога нападна Станис , и таа на ѕидот јас не видов ништо посебно. Еве од минатата сезона ништо не видовме кога Станис се судри со овие од Винтерфел , само дадоа кадри од покосената му војска која лежи мртва. Се надевам ќе биде далеку подобро во 6тата , и нека почне веќе нешто конкретно да се дешава а не само политичко препуцaвање и брутални егзекуции. Палеше ова у првите 3 сезони , сега веќе не.

Јас искрено сакам да видам две масовни војски како се судруваат , овде барем имаш простор да правиш брутални сцени колку сакаш , како тој на ѕидот со тоа сидрото. Нека се замаваат на здраво , нека има некоја драстична смена у развојот на настаните , овие Ланистерци досадни се да бидат на врвот веќе 5 сезони.
Како бе немаше? Па не видовме ништо од битката меѓу Станис и Болтонс зашто сите пари за таа сезона на HBO им отидоа ваљда на битката помеѓу wildlings и WW со костурите, коа отиде Џон Сноу да ги земе.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.103
Поени од реакции
37.045
Веројатно си ја заборавил битката во Хардхом или како се викаше местото


Не сум сигурен која сезона беше (веројатно 4) ама битката за ѕидот мегу стражата и дивјаците беше врв.
Можно е да сум заборавил нешто , оддамна ги немам репризирано првите 4. Иначе да ја спомнав битката на ѕидот , дефинитивно најдобар момент заедно со blackwater.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.982
Поени од реакции
24.800
Можно е да сум заборавил нешто , оддамна ги немам репризирано првите 4. Иначе да ја спомнав битката на ѕидот , дефинитивно најдобар момент заедно со blackwater.
Брат имаш "две" битки на ѕидот.
Едната е во 4та сезона кога се тепаат Wildlings vs. Night Watch.
Втората е во 5та сезона и е beyond the Wall, таа за која ти збориме ја и @Zedd.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom