Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Она Гнездо кафичот ти е живо освежување. Вчера бев таму искочен и свирка имаше Дани... Почна да пее и Архангел две песни и толку е ме освои :) Се изнапеа мој стил на песни и топ си поминав. Викаат и во петок вило добро кога пее Бени ама јас тој ич не го сакам. Среќа нема многу негови песни па пее нешто друго и може ќе ги натерам моиве шабани пак таму да идеме.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.589
Значи кога и да се помести саатот, било напред или назад, првиот ден ми се пореметува целиот биоритам. Кој ја измисли оваа глупост со летно и зимско сметање на времето... :confused:
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Бернaјс Прoпaгaндa се нaјдoбрoтo нештo штo мoже дa му се случи нa чoвек. Свестa. Пoрaкaтa.
Се нaдевaм ќе дoпирaaт се пoвеќе и пoвеќе дo луѓетo.
Не збoрaм зa музичкиoт aспект, туку зa суштинaтa, зa тoa штo претстaвувaaт и штo се oвие луѓе. Прекрaсни. Се нaдевaм немa никoгaш дa прекинaт дa бидaт тaкви кaкви штo се.
А претхoднo се случијa и Бумбикс, и Тк-Ск, FxPxOx, This home is prepared, XaXaXa...
Тoa е тoa
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.846
Поени од реакции
10.650
Вчера конечно завршив со полагање и пак не се најде екипа за излегувње па се собравме да гледаме филм. И после толку време пак го гледав The Ring. Колку страшен ми беше филмот порано кога беше на нашите телевизии и колку сум се плашел да го гледам, времиња... И кога заврши и неколку луѓе си заминаа дома го пуштивме B-13, француска акција, кој не го гледал одма да го ѕирне, мислам дека 100 пати ми е гледан филмот и секој пат ми е интересен. Нема да го заборавам човекот што на градскиот панаѓур ми рече еве ти добра акција, ова да го изгледаш, уште во времето кога парите си ги дававме за ЦД-а. Ритуал ми беше да си го гледам по неколку пати во годината.
Аха уште нешто само, денес е многу важен ден во Македонија, само на овој ден во годината Македонија уствари оди напред, еден саат е, ама колку толку... Поздрав
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Се качува баба, носи леб ..

Баба - Деца одмрзнав еден леб, ви го носам за вечера да имате. (отвара лебарката да го стави, гледа цел леб внатре) Аман бре деца, па цел еден леб ви стои тука од вчера. Јадете ли вие уопште нешто аххххх затоа сте коски и кожа ..
Сестра ми - Шо да правиме бабо, модерни времиња. Само на вода и цреши живееме.
Баба - :cautious::cautious: Шо зборуваш бе ќерко, од каде тие цреши во ова време?
Сис - Е тоа бабо. Од каде црешите!?!?
*јас у себе* - ЧУРКООООО :ROFLMAO:

Групна смеа иницирана 2 секунди после ова :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Тие се тие ''баба-внуче'' моументс:icon_mrgr:


ПС - Бубрег давам да одам на ова :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.855
Поени од реакции
72.541
Другар се пресели во странство и дојде на некој ден во МКД денеска. Одма идеме да шутнеме на кош и ми вика како го мавнала емоција чим се симнал од автобус. Му фалеле некои работи.
У тренутку, се вадиме од памет пошто од вратата на игралиштето се избацува една мајка што се дере по синот.
-ААДАААААААААААААААААААААМ, АДААААААААААААААААААААААМ - се дере ко ненормална.
-Еве сум мамо (плашливо одговара детево, усрамено од другарчињата)
-БРЗО ВАМУ, КАЈ СИ ИСКОЧИЛ БЕЗ ЈАКНА ПИЧКА ЛИ ТИ МАТЕРИНА. Нели гледаш дека сите се со јакни.

Грмиме од смеа, пошто не можеме да се воздржиме и не пазиме што јасно не слуша типката.
Се вртам кон другаров и му викам, кур мој што вака спонтано ќе се изнасмееш во странство. Самиот си призна дека му фали спонтаноста во животот, а не испрограмираните животи на тоа роботите во ладните земји :icon_mrgr:
 
A

Antigona

Гостин
Кајги,

После сите измачувања и погрешка дијагноза , фино лепо отидов до American Hospital и после 5 саати проверки, инфузии , конечно ми е дијагностицирано Acute Bronchitis with Resistant Tonsillitis. И што е најдобро искористив вечера еј ,,, доаѓа сестрата и носи цел послужавник јадење , риба со пире ,супа , салата од марула , џус од портокал, 2 шишиња вода , 2 чоколади тоблероне.
Ми дадоа други лекови и секако одмор , нема да одам на работа и наредиве денови додека да се вратам во нормала.

Е сега ако ме прашаш како се осеќам во моментов , ма ОДЛИЧНО , полесно се дише.

И пак ке кажам по 324798277200 пат дека кај циган не се оди на доктор , си идеш кај американец да те прегледа детално и си дојдеш со насмевка на лицето. Тоа е тој human touch .
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.458
Ауууу Драга не да сум пијан умрен сум..и јас незнам како пишуввам........... Овие моите дома си мислиш мене ме чекат па и гости дома кога влегов ааауууууу .... ееее еве го колку пораснол,девоја имаш ли кога ќе се жениш а јас незнам кај сум.....абе ај...свашта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom