Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Bi umrel bukvalno za VMRO !!!
Браво, следниот пат потруди се поубаво со моторот и внимавај повторно да не убиеш некој недолжен,а пред да умреш одлежи си затвор за убиство па потоа убивај се.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
За каков спас бладаш бре.

Уништени,обезвреднети фабрики,работници технолошки вишоци исфрлени на улица,сменето име,устав,знаме,подарени 300к државјанства,бомбона бизниси,еден куп неразрешени мистериозни самоубиства........................

Во вакви работи ли го гледаш спасот?
Toe e minato i greskite gi platija na izbori, kako sho gruevski sega ke gi plati greskite i ke bide minato.

I nemoj da mi nabrojuvas, ako pocnam jas da nabrojuvam sho se napravi losho grujo na Makedonija ovie 10godini ke nema kraj.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.314
Поени од реакции
22.117
Дечиња и чупиња дискутираат, оти вие возрасните и мажите ја опраивте работата од 91ва навака.
И пак се враќаме на она, во нивно време, во наше време....Не знам дали примети, освен светото тројство на ВМРО, никој друг во темава не застапува ставови на ниту една политичка партија, ниту пак става рака во оган за да ги брани ставовите на партијата. Тоа што во вашиот mindset е потковано дека кој не е со ВМРО, мора да е СДСМ е ваш проблем. Народот не се согласува со оваа политика, странците не се согласуваат, и никогаш во сите овие 10 години никој не си го ставил прстот на глава да размисли кај е проблемот? Или цел Универзум кова заговор против нас, џо некој главен фактор сме во светските збиднувања, се потепаја сите за да владеат со државава.
Секој кој правел криминали треба да плати. И Бранко, и Бучко и Заев, и Грујо, и цела негова тајфа.
Незнам зошто ме цитираше, да не се препозна ?
Веќе кога почна, какви ти ставови застапуваш ? Не си до толку мала за да сфатиш дека ако не е ВМРО тогаш ке биди СДСМ. А каков е СДСМ стварно си премногу мала за да знаеш. Но тоа не е оправдување. Можеш слободно малце да се распрашаш и ке научиш, а додуша не мора ни да се распрашуваш , можеш секој ден да гледаш и сама да донесиш заклучок.
После викаш народот не се согласува? Ти си народот? Народот ти шепна некако ? Ете јас се согласувам. И сега што правиме ?
После онака наивно странците не се согласувале? Ти ги бираше странците? Како ти жити се учествуваше во нивниот избор за тие да ми кажуваат дека не се согласуваат? Тие можат да не се согласуваат со работи кај нив дома не тука. Нив тука никој не ги бира за да мене и тебе ти кажуваат дали се согласуват со нешто или не. Но од друга страна тие се тука да ги застапуваат интересите на нивните држави не твоите или моите. Ти во нивните држави нити имаш право на глас нити го интересира што мислиш. Така да ако не си државјанка на САД и ЕУ не гледам што тебе би те тангирало за што странците се или не се согласуваат.
Така да стварно каков ти став застапуваш? Ете не застапуваш политичка партија(ај нека ти биди ). Што ти е тебе поентата уствари?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Тоа е твое мислење и имаш право на тоа. Мислам на твое мислење, а не дека си во право. Ете јас не го делам твоето мислење дека не сме способни. Само имаме многу продаени души кои ете наместо да се изретчат како во цел нормален свет што се справува со петтоколонашите ние ги оставиме.
Туку друго сакав да те прашам. Како ти учествуваше во изборот на администрацијата на САД. Гласаше таму, имаш нивно државјанство па се радуваш дека ете твојот амбасадор ги застапува твоите интереси тука или ? Тоа сакам да ми објасниш.
И после што ако излези друг амбасадор на пример рускиот или кинескиот и рече кој ги еба овие СЈО.
Исто така радосен ке бидиш или тие не се важат пошто ти не учествуваше во нивното назначување како твоите амбасадори од САД и ЕУ.[DOUBLEPOST=1455478968][/DOUBLEPOST]
Па нема да има предвремени избори кога ке победат тие што имаат родено право да владеат. Што е битно народот што ке речи, нив битно им е амбасадата што ке речи. Во нивно време немаше предвремени избори. Во парламентот ни трага од опозиција, мува не ги лази. Море петиција за предвремени, потписи се збираја. Не бре брате си го истераја мандатот до крај и око не им трепна.
Е тие се истите тие што кукаат дека нема демократија и дека ако нема опозиција во парламентот неговото работење е нелегално. Како не се сетија тогаш на тоа?
Само штета што тука повеќето се дечиња или чупиња кои прва менструација добиле пред неколку години, отишле во големиот град пред пред една и наеднаш го добиле целото животно искуство на свет. Само никој не им кажа дека сексуална активност и животно искуство не е те едно те исто.
Порано порано,порано и твојата сопруга имала секс со друг пред да те запознае тебе,се надевам дека не му дозволуваш на твојот сосед да има односи со твојата сопруга и главниот изговор му е Владе женати порано имаше односи со половина Битола,затоа сега ти немаш право да ми се лутиш мене.
Да ти го објаснам пластично владеењето на мнозинството какво ти што го замислуваш,според тебе нешто вака би било.
Се собираме 30 души,ти си дошол со сестра/сопруга сосема небитно било кој женски член на семејството, сите ние гласаме и сме сложни дека треба да имаме полови односи со сестра ти/ сопруга ете една реденка да и се направи, ти се буниш и затоа што се буниш треба после аналката да пружиш орален само затоа што се буниш на владеењето на мнозинството, не е правно ама ете така гласале повеќето,иако кога ќе ги преброиш гласовите гледаш дека имало 25 против таквиот предлог и 40 за тој предлог иако само 30 луѓе биле присуни на гласањето,е тука веќе настапува правото и праведното.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.314
Поени од реакции
22.117
Порано порано,порано и твојата сопруга имала секс со друг пред да те запознае тебе,се надевам дека не му дозволуваш на твојот сосед да има односи со твојата сопруга и главниот изговор му е Владе женати порано имаше односи со половина Битола,затоа сега ти немаш право да ми се лутиш мене.
Да ти го објаснам пластично владеењето на мнозинството какво ти што го замислуваш,според тебе нешто вака би било.
Се собираме 30 души,ти си дошол со сестра/сопруга сосема небитно било кој женски член на семејството, сите ние гласаме и сме сложни дека треба да имаме полови односи со сестра ти/ сопруга ете една реденка да и се направи, ти се буниш и затоа што се буниш треба после аналката да пружиш орален само затоа што се буниш на владеењето на мнозинството, не е правно ама ете така гласале повеќето,иако кога ќе ги преброиш гласовите гледаш дека имало 25 против таквиот предлог и 40 за тој предлок иако само 30 луѓе биле присуни на гласањето,е тука веќе настапува правото и праведното.
Можеби ти треба да се запрашаш истото прашање. Ти иди комшијата дома и ти вели ти поке вака не, јас ке ти кажам како да си ја ебаваш жената. И така ти покажува и ти си гледаш и си ќутиш и учиш пред се. Па следниот ден ке дојде да ти покаже друга поза. Па следниот ден трета. Па не вака, па не така. Другите комшии те поддржуваат и ти викаат , учи учи. Кој учи тој знае. И така сите среќни и весели. И комшиите, и женати и Ти пред се пошто нели комшиите знаат што е најдобро за тебе.
Заборавив да спомнам дека женати се пожалила кај комшијата дека неубаво си ја ебавал. Ова колку цел муабет да има смисла.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
A, зошто ти се правиш газда на нешто што не е твое? Кој е твојот проблем?
Ти да не им плаќаш за интернетот на членовите тука па да им кажуваш каде да пишуваат и што?

И, напиши ни на сите тука дали се нервираш кога своите постови во форма на реплика ги испраќаш кон никови кои што немаат намера да се задржат повеке од пост-два три на форумов-непостоечки кои пто не ти ги ни читаат повекето твои постови?:tvg::tvg::tvg:
И на крај објасни им на сите овие тука како е да си стрејтофоб и да работиш за сорос-аутоматски да кукаш по цел свет преку невладината дека педерите во Македонија немале права и биле угнетувани со присила.

Ти си насилник и ти угнетуваш со твоите банови(виртуелна егзекуција).
Ај чао, сеа ти наредувам јас ДА ДРЕМЕШ ТУКА и да пазиш цело време да не ти влезе некој со друг ник и да ја напише нешто против гејевите соросоидни твои што ти го плаќаат школувањето.
Ако јас сум соросоид оти моите се соросоидни, што си ти тогаш кога соросоидна крв тече во тебе? Ќе ти текне на што алудирам, имаше апел на сите страни тие септемвриски ноќи, бистар си ;) Ах бе Гаро, Гаро, како спиеш навечер само не ми е јасно.
Жал ми е што стигна до ова дереџе, можеш да навредуваш до утре само што овие навредиве не се наменети кон мене, Ацид или Мистик, туку се чиста проекција на злоделото што го стори врз рандом ликови по интернет. Толку од мене.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.314
Поени од реакции
22.117
Ај вака ликови кои се логирале пред некој ден за првпат нека не ми ги потекуваат мадињата без потреба.
Фала пријатно
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Од една страна може и е добро што во ваква ситуација се најдовме, на површина да искочат сите предавници кој работат за странски пари преку невладини, сите агенти на бугарската, грчка служба...
после овие избори многу луѓе ќе зажалат што пробале да одиграат некој сценарија, многу луѓе ќе завршат во затвор.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
На Гаро му тече по ногавици шо би рекол неговиот пастир па мора да одработи слобода со какање 24/7 на форумов и праење дупли јузери по 20 у ден. ГреФ
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Од една страна може и е добро што во ваква ситуација се најдовме, на површина да искочат сите предавници кој работат за странски пари преку невладини, сите агенти на бугарската, грчка служба...
после овие избори многу луѓе ќе зажалат што пробале да одиграат некој сценарија, многу луѓе ќе завршат во затвор.
A onie biljonite sho gi cuvat po stranski banki i ti e se predavnici taka ?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
A onie biljonite sho gi cuvat po stranski banki i ti e se predavnici taka ?
Предавници не, тие се криминалци, секој што крадел во овие 25 години да си одговара, но тој што пробал да ја продаде сопствената земја ко оној шутракон Љубе и овие во моментов што пробуваат истото тоа да го напраат, треба доживотно да лежат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom