Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Zosto koga ne znaete nesto zborite od pamet,so Abalo mozes samo da zaebes nekoj. Imaat zamena za nego i toa dete od 20 godini,i toj ke igra denes mn povekje sporee mene. Kladilnicite ne se glupi da mu stavat granica od 2.5 gola na edno od najdobrite desni kila vo decenijava.
So ova ne vikam deka nema da prefrli,samo ti kazuvam deka analizata ne ti cini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна утакмица и Онеста покрај тоа што се избламира ќе игра со 20 годишњак не збори глупости .
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Mads Larsen Mensah +
Luc Abalo +
Sander Sagosen +
Jorge Maqueda +
Tobias Reichmann +
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.239
Поени од реакции
11.500
А зошто паднал тогаш коефициентот од 2.5 на 1.7 за победа на данска ?
Тоа значи дека повеќе со резерви ќе игра идека не ги интересира Французиве 5то место.Не се глупи кладилниците и тие знаат повеќе од тебе и од мене
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Сигурно ќе има доста ротации и на Полска - Шведска и на Франција - Данска. Првотимците максимум по едно полувреме ќе одиграат, 30тина минути. За Абало мала граница е тоа за него, може и да ја префрли во 15тина минути ако има топки за него, ама сигурно нема да игра цела партија.

Јас мислам Фат и Вајде од Германија вреди да се одиграат. +4,5 и +3,5 се дадени, ама паднаа коефициентите доста. Со Данска префрлијаа, постигнаа 6 односно 5 гола, не гледам како со Норвешка не би префрлиле, со повредите на Дисинџер и Вајнхолд имаат доста поголема минутажа и шутираат повеќе.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.836
Поени од реакции
6.838
А зошто паднал тогаш коефициентот од 2.5 на 1.7 за победа на данска ?
Тоа значи дека повеќе со резерви ќе игра идека не ги интересира Французиве 5то место.Не се глупи кладилниците и тие знаат повеќе од тебе и од мене
Исто така сигурно знаат дека ти и други треба да се “залепат“ на тој коефициент, а уствари знаат дека Франција ќе тепа и ќе лапаат пари од таквите како тебе. Да излегуваше се по коефициент, кај ќе ни беше крајот во фаќање ливчиња. :cool:[DOUBLEPOST=1454078853][/DOUBLEPOST]Јас не уплаќам денеска али еве го замисленото ливче, па да видиме дали ќе влези:

Норвешка-Германија 1
Шпанија-Хрватска 2
Абало 3.5+
Дерби-Манчестер Ј. 2+
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
А зошто паднал тогаш коефициентот од 2.5 на 1.7 за победа на данска ?
Тоа значи дека повеќе со резерви ќе игра идека не ги интересира Французиве 5то место.Не се глупи кладилниците и тие знаат повеќе од тебе и од мене
Коефициентот ти е мерило за квалитетот на екипите , Данците имаат повеќе за ротација , Французите им фалат играчи можда и затоа не успеаа да дојдат до медал . Според мене Данска играше најдобар ракомет али тоа реми со Шведска им ја скрати шансата за медал .
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.437
Поени од реакции
5.560
Денеска не гледам како Дарушафака би изгубила 15 разлика од мртвите Пао...за H2 на 14.5 граница е 1.50 коефициент, исто и Семих Ерден е чист плус денеска, ке го моча од керамиди Радуљица, кој во одбрана не може столица да одбрани, значи Дарушафака, Едмунд ( тенис ) , Барса (баскет) и Руне Дамке +, па што им ебем матер. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Денеска не гледам како Дарушафака би изгубила 15 разлика од мртвите Пао...за H2 на 14.5 граница е 1.50 коефициент, исто и Семих Ерден е чист плус денеска, ке го моча од керамиди Радуљица, кој во одбрана не може столица да одбрани, значи Дарушафака, Едмунд ( тенис ) , Барса (баскет) и Руне Дамке +, па што им ебем матер. :D
зицериште, типацот е влезен во јака форма
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.239
Поени од реакции
11.500
@bobipp
не дека секогаш излегува спрема коефициент,ама пад од 2.5 на 1.7 сигурно не е туку така.Има нешто што ние не знаеме, а претпоставка моја е дека франција ќе игра со резерви т.е тие што добиле помалце шанса и исходот на мечот им е во втор план.Тоа дека кладилниците го турнале коеф туку така за да не излажат нас,мало морген.
@acereal
Сакаш да кажеш дека данска е фаворит против франција во секое време? да беше 1/2финале натпревар коефициентот на Данска ќе беше над 2.3 во секој случај.Што значи коеф не паднал ради поквалитетните данци.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
@bobipp
не дека секогаш излегува спрема коефициент,ама пад од 2.5 на 1.7 сигурно не е туку така.Има нешто што ние не знаеме, а претпоставка моја е дека франција ќе игра со резерви т.е тие што добиле помалце шанса и исходот на мечот им е во втор план.Тоа дека кладилниците го турнале коеф туку така за да не излажат нас,мало морген.
@acereal
Сакаш да кажеш дека данска е фаворит против франција во секое време? да беше 1/2финале натпревар коефициентот на Данска ќе беше над 2.3 во секој случај.Што значи коеф не паднал ради поквалитетните данци.
Ne vo sekoe vreme ama denes da e favorit

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Augsburger 5.5+
Kaufbeuren 5.5+
Mainz gg
Nac Breda 3+
Tromso 3+
Uplata 860den

Lebron 23.5+
Harden 26.5+
Durant 26.5+
Uplata 1000den .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom