Фан клуб: МЗТ Скопје

V

Viktoranius

Гостин
И жално е што клубот има претрпено многу маки од нив...
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Жално за оваа „фамилија„ која срцата и здравјето ги остави за ова мочано Мзт. Жално за дечките кои живеат за Мзт, кои и во победа и пораз се со него. Таа страст која ја има на трибините на Мзт, можам да кажам дека ја нема на ниедно друго место во Македонијава. Жално е да се видат лицата на оние кои знаат дека Мзт нема тим за високи дострели, а сеуште веруваат во чуда. Жално е за старите генерации навивачи кои доживеале некои убави моменти со Мзт, но и многу многу полоши, а сеуште не ја изгубиле вербата и страста. Уште пожално е за младите генерации кои доаѓаат со надеж дека и тие ке го доживеат она што го доживеале постарите и што го слушале низ маалата во приказните за кои сите мечтаеме да се повторат. Жално е некое магаре што не сака да си ја напушти фотељата ги држи во заложништво овие безброј срца. Жално е што никој не може да сфати како е да си таму мегу толпата кога еуфоријата ке дојде на трибините. Жално е што се дозволува еден клуб со вакви навивачи, со најдобрите навивачи во мизеријава од држава, полека да тоне во бездната на пропастот.
Но, вербата и љубовта никој неможе да му ја одземе на Аердромчето, страста која се повеќе се разгорува иако нема логичка причина за тоа, го движат напред секоја сезона. А на крајот од секоја сезона, без исклучок, доага она познатото, надалеку прочуеното........
srce ma daj ne go tupi kako prvo vie ste mnogu pokrivi od toj sto vi sedi na foteljata,kako vtoro vie ne ste ultrasi nego vi ste huligani a huligan moze da bide sekoj,kako treto sto ke kazes za ovie dve :icon_cool:mist:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Скопје има 600 000 жители а оние кои останаа на трибините било баскет, било фудбал останаа поради љубовта кон клубот.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Toa e dobro so si go cenite klubot ama ne e dobro so mavate po drugite avtobusi na navivackite grupi pozz
 
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
1
srce ma daj ne go tupi kako prvo vie ste mnogu pokrivi od toj sto vi sedi na foteljata,kako vtoro vie ne ste ultrasi nego vi ste huligani a huligan moze da bide sekoj,kako treto sto ke kazes za ovie dve :icon_cool:mist:

abe pacient i ovde se pojavi ":icon_cool :icon_cool :icon_cool :icon_cool "nema spas od tebe :tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
До сите опинци што се на форумов а гледаат кошарка помалку од две сезони:

Жално е што вие се ситите за парите и казните кои Мзт ги плаќа. Жално е што поима немате како идат стварите во КФМ. Уште пожално е што никогаш нема да дознаете. Најжално е што вие се нарекувате навивачи, а кога немате конкурентен тим, ве нема ни под дрво ни под камен, па најдовте вие да давате критики за ФА. Кој по ѓаволите сте вие да го правите тоа? Вие не сте компетентни да се критикувате меѓусебе, а не па да давате критики за ФА!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
radical vi ako ste ultrasi ja sum vodza na grobari
Ако вие сте навивачи (било какви освен траги-комични) тогаш јас сум Супермен.

Молим те, не ми прави споредби со вас, не сакам да си ја абам тастатурата, споредувајки се со нешто на толку ниско ниво како Лозари. Ајт
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ако вие сте навивачи (било какви освен траги-комични) тогаш јас сум Супермен.

Молим те, не ми прави споредби со вас, не сакам да си ја абам тастатурата, споредувајки се со нешто на толку ниско ниво како Лозари. Ајт

ako nisto drugo barem lozari ne gi unistuvaat sopstvenite milenici.mislite deka kosarkarite na MZT sakaat da imat takvi navivaci.tie sakaat iskreni ljubiteli sto navivaat i bodrat.ne sakat grupa na bagri kojsto se dojdeni da iskazuvaat koj od koj e ponenormalen.kasni plata.ZOSTO?Pa treba prven dase plati na kfm za glupostite na spomenatite bagri a posle ako ostane za plata togas.Mislite deka nekoj se gordee sovas?NIKOJ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom